Decree № 84789679, 04.10.2019, Boryspilskyi City-Raion Court of Kyiv Oblast

Approval Date
04.10.2019
Case No.
359/9318/19
Document №
84789679
Form of legal proceedings
Cases of Administrative Offenses
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 359/9318/19

Провадження № 3/359/3280/2019

Протокол № 0396/12500/19

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

4 жовтня 2019 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Бондаренко І.А., за участю представника митниці Ясінської О.Я., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Київської митниці ДФС, про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, щодо громадянина Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Італія, м. Кагліарі, місце постійного проживання: ОСОБА_3 - ОСОБА_4 , АДРЕСА_1 Мавегро АДРЕСА_2 ( ОСОБА_5 ), працює: проектний координатор в ООН, паспорт громадянина Італії НОМЕР_1 , виданий 21.07.2016 року, орган, що видав MINISTRO AFFARI ESTERI E ОСОБА_6 INTERNAZIONALE,

в с т а н о в и в :

08.08.2019 року о 13 годині 40 хвилин під час проходження митного контролю в зоні митного контролю залу «Приліт» терміналу «F» ДПМА «Бориспіль» громадянин Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), який прилетів до України з Швеції, м. Стокгольм, рейсом № FR5402, літаком а/к «RAYNAIR» та своїми діями обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення. «Зелений коридор» призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Перетин пасажиром «зеленої лінії», згідно Наказу Міністерства Фінансів України № 671 від 03.08.2018 р. «Про затвердження Порядку виконання митних формальностей на повітряному транспорті», яка позначає початок «зеленого коридору», вказує, що для проходження митного контролю ним обрано «зелений коридор», і декларування здійснюється шляхом вчинення дій. Громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю.

Під час проведення вибіркового митного контролю багажу громадян на каналі «зелений коридор» залу «Приліт» терміналу «F» ДП МА «Бориспіль», після перетину громадянином Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) «зеленої лінії», яка позначає початок зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», проведення опитування громадянина на наявність у нього лікарських засобів, було виявлено 27 таблеток білого кольору: 14 таблеток білого кольору в одному новому непошкодженому профольгованому блістері сріблястого кольору з написом на англійській мові «Alpraz 0,5 mg Alprazolam» (діюча речовина – alprazolam 0,5 mg), та 13 таблеток білого кольору в одному розпочатому профольгованому блістері сріблястого кольору (по 14 таблеток) з написом на англійській мові «Alpraz 0,5 mg Alprazolam» (діюча речовина – alprazolam 0,5 mg), які містилися в багажі пасажира (ручна поклажа) поверх особистих речей.

Медичні препарати переміщувалися без ознак приховування. На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) не надав, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався. Рецепта на переміщуваний ним медичний препарат 27 таблеток «Alpraz 0,5 mg Alprazolam» (діюча речовина – alprazolam 0,5 mg) не мав.

Документів, що підтверджують вартість препаратів, а також рецепту, виданого на його ім`я, на переміщувані лікарські засоби пасажир не надав.

Діюча речовина «Аlprazolam», яка міститься у складі лікарського засобу «Alpraz 0,5 mg Alprazolam» відносяться до таблиці ІІI списку № 2 психотропних речовин, обіг яких обмежено, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 р. № 770 «Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів».

Відповідно до ст. 24 Закону України № 60/95-ВР від 15.02.1995 року «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» – ввезення на територію України, вивезення з території України чи транзит через територію України наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів здійснюється за наявності дозволу на право ввезення (вивезення) чи транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів, виданого спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері охорони здоров`я.

Відповідно до пункту 3-7 ПКМУ №1307 від 8.11.2007 р. ввезення на територію України хворими наркотичних засобів і психотропних речовин здійснюється за умовами обов`язкового письмового декларування в порядку, встановленому для громадян.

Частиною 2 статті 366 МК України передбачено, що канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Таким чином, громадянин Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), який прилетів до України з Швеції, м. Стокгольм під час проходження митного контролю в залі «Приліт» терміналу «F» ДПМА «Бориспіль» порушив встановлений ст. 366 МК України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю.

Зазначені дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 471 Митного кодексу України.

У зв`язку з цим працівниками митниці 08.08.2019 складено протокол про порушення митних правил № 0396/12500/19, один примірник якого вручено під підпис громадянину Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) і в якому було зазначено про час та місце розгляду справи про порушення митних правил.

Підстав для відкладення розгляду справи, направлення матеріалів для додаткової перевірки, закриття провадження в справі не встановлено.

У судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, громадянин Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Представник митниці протокол підтримав, та зазначив, що громадянин Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) скоїв порушення митних правил, яке передбачене ст. 471 МК України, у зв`язку з чим просив застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу з конфіскацією вилученого товару.

У судовому засіданні встановлено, що громадянин Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), який прилетів до України зі Швеції м. Стокгольм та своїми діями обрав канал, позначений символами– «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України, заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.

Суд, заслухавши представника митниці, дослідивши матеріали справи приходить до висновку про доведеність вини громадянина Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у вчиненні ним правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, зважаючи на наступне. Згідно протоколу про порушення митних правил № 0396/12500/19 від 08.08.2019 громадянин Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) обрав вид митного оформлення зону спрощеного митного оформлення «зелений коридор», а тому відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. Вказана обставина додатково підтверджує відсутність наміру декларування переміщуваного товару.

Відповідно до ч. 1 ст. 197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та їх митне оформлення здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих з використанням засобів інформаційних технологій документів, які підтверджують дотримання зазначених обмежень, виданих державними органами, уповноваженими на здійснення відповідних контрольних функцій, іншими юридичними особами, уповноваженими на їх видачу, якщо подання таких документів органам доходів і зборів передбачено законами України.

Відповідно до ст. 24 Закону України № 60/95-ВР від 15.02.1995 року «Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори» – ввезення на територію України, вивезення з території України чи транзит через територію України наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів здійснюється за наявності дозволу на право ввезення (вивезення) чи транзиту наркотичних засобів, психотропних речовин або прекурсорів, виданого спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері охорони здоров`я.

Згідно висновку управління експертиз та досліджень харчової продукції, напоїв та біологічно-активних речовин № 142005901-0922 від 4 вересня 2019 року, у складі наданих таблеток у блістерах з маркуванням «Alpraz 0.5 mg Alprazolam…» виявлено альпразолам, який згідно з Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженим постановою КМУ від 06 травня 2000 року № 770, віднесений до психотропних речовин, обіг яких обмежено і стосовно яких допускаються виключення деяких заходів контролю.

Таким чином, товари ввезення, яких намагався здійснити громадянина Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) у своєму багажі, відносяться до категорії товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, та які підлягають обов`язковому письмову декларуванню.

Диспозицією ст. 471 МК України встановлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав форму проходження митного контролю «зелений коридор», - з моменту перетину останнім «білої лінії», що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення «зелений коридор».

Як вбачається з протоколу про порушення митних правил громадянин Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) перетнув «білу лінію», що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення «зелений коридор», таким чином перемістив через митний кордон України лікарські засоби, які обмежені законодавством України.

Відповідно до ст. 23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.

На підставі статті ст. 33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.

Вина правопорушника підтверджується: даними протоколу про порушення митних правил № 0396/12500/19 від 08.08.2019 (а.с.2-6); протоколом опитування в справі про порушення митних правил (7-10); даними доповідних записок (а.с.11-13); постановою про призначення комплексної експертизи від 23 серпня 2019 року (а.с.21-22); висновком № 142005901-0922 (а.с.24-29).

Своїми діями правопорушник, громадянин Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, яким обмежно переміщення вказаного товару через митний кордон України, чим вчинив правопорушення, яке передбачене ст. 471 МК України.

Враховуючи характер скоєного, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці, зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн.).

Саме таке стягнення суддя вважає достатнім для виправлення та належної поведінки громадянина Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ) в подальшому.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути громадянина ОСОБА_7 ОСОБА_8 , на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 3, 10, 197, 366, ч. 2 ст. 376, ст. 471 МК України ст. 8, 23, 33, 40-1 КУпАП, суддя

п о с т а н о в и в :

Визнати винним громадянина Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина Італії НОМЕР_1 , виданий 21.07.2016 року, орган, що видав MINISTRO AFFARI ESTERI E ОСОБА_9 у скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень 00 коп. Сума штрафу підлягає сплаті на користь держави України (отримувач коштів: Борисп. УК/Бориспіль/21081100, ЄДПОУ: 38007070, МФО банку: 899998, Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA НОМЕР_2 , 210081100) та підлягає зверненню на вилучену згідно протоколу суму 1700 грн. 00 коп. в рахунок його сплати.

Вилучений товар, згідно з протоколом про порушення митних правил № 0396/12500/19 від 08.08.2019 р., а саме: 27 таблеток білого кольору в двох профольгованих блістерах сріблястого кольору (по 14 таблеток) з написом на англійській мові «Alpraz 0,5 mg Alprazolam» (діюча речовина – alprazolam 0,5 mg) – конфіскувати.

Стягнути із громадянина Італії ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина Італії НОМЕР_1 , виданий 21.07.2016 року, орган, що видав MINISTRO AFFARI ESTERI E ОСОБА_9 , на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, ЄДПОУ: 37993783, Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA НОМЕР_3 , 22030106, призначення платежу *;101;) судовий збір в розмірі 384 грн. 20 коп.

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або органом доходів і зборів, який здійснював провадження у цій справі протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови і може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.

Постанова суду набрала законної сили ____

Суддя І.А. Бондаренко