Court ruling № 83798549, 22.08.2019, District Administrative Court of Kyiv

Approval Date
22.08.2019
Case No.
640/15714/19
Document №
83798549
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

22 серпня 2019 року м. Київ № 640/15714/19

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрівська Н.А. розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь" про вжиття заходів забезпечення позову, зацікавлені особи: Антимонопольний комітет України, Служба автомобільних доріг у Вінницькій області

В С Т А Н О В И В :

Товариство з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь" (вулиця фрунзе, буд. 7а, село Новопетрівка, Миколаївський район, Одеська обл., 67030) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з заявою про забезпечення позову до подання позовної заяви шляхом заборони Службі автомобільних доріг у Вінницькій області вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення щодо процедури закупівлі, оголошення про проведення якої оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу 08.05.2019 року за №UA-2019-05-08-000689-b, у тому числі укладати договір про закупівлю із переможцем за результатами відкритих торгів та оприлюднювати договір про закупівлю на веб-порталі Уповноваженого органу до розгляду справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь" по суті та ухвалення судом відповідного рішення.

Представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь" у вказаній заяві зазначає, що заявником планується подання позову про визнання протиправним та скасування рішення 08.08.2019 року №10913-р/пк-пз та зобов`язання відповідача розглянути вимоги заявника в установленому порядку.

Необхідність вжиття заходів забезпечення позову мотивована тим, що невжиття таких заходів може ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

При вирішенні даної заяви про забезпечення позову суд виходить з наступного.

У відповідності до частини першої статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Відповідно до частин першої, другої статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо: невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.

Частинами першою, другою статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути забезпечено шляхом: 1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; 2) забороною відповідачу вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку відповідача вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; 5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.

З системного аналізу наведених правових норм вбачається, що забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи по суті позовних вимог, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь позивача.

В обґрунтування заяви про забезпечення позову представник заявника зазначила про невідповідність тендеру №UA-2019-05-08-000689-b на закупівлю робіт (поточний середній ремонт автомобільної дороги М-12 Стрий - Тернопіль - Кропивницький - Знам`янка (через м. Вінницю) на ділянці км 331+586 - км 513+515 (вибірково) (заходи з безпеки руху) вимогам Закону України "Про публічні закупівлі" та про порушення процедури обрання переможця такого тендеру.

Як вбачається з рішення від 08.08.2019 року №10913-р/пк-пз, долученого до заяви про забезпечення позову, Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (Колегія) постановила припинити розгляд скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь" від 29.07.2019 року за №UA-2019-05-08-000689-b.а4, оскільки на засіданні Колегії з урахуванням пояснень, наданих представником скаржника (Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь") та пояснень замовника тендеру (Служби автомобільних доріг у Вінницькій області) встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь" не має ресурсної бази, не має дозволів та ліцензій на провадження відповідного виду господарської діяльності, не завантажило документи пропозиції, що вимагались умовами документації для участі в процедурі закупівлі. А також, зі слів представника скаржника, Товариство з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь" не конкурувало з іншими учасниками закупівлі.

При цьому, заява про забезпечення позову не містить посилань на обставини та факти, підтвердженими належними доказами, які б свідчили про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам заявника до ухвалення рішення в адміністративній справі, або що захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Крім того, суд зазначає про відсутність підстав для застосування заходів забезпечення позову відповідно до п.2 ч.2 ст.150 КАС України, оскільки до розгляду справи по суті неможливо зробити висновок про протиправність оскаржуваного рішення суб`єкта владних повноважень, а вирішення вказаного питання на стадії здійснення підготовки справи до судового розгляду фактично є свідченням розгляду справи по суті, що не відповідає меті застосування правового інституту забезпечення позову.

Крім того, у своєму клопотанні заявником не наведено конкретних обставин, які, на його переконання, могли б свідчити про неможливість поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він має намір звернутися, без вжиття судом заходів забезпечення позову.

Наведені обставини не можуть бути визнані такими, що свідчить про доцільність вжиття заходів забезпечення позову на даній стадії.

З урахуванням зазначеного вище, на час розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь" про вжиття заходів забезпечення позову, у суду відсутні підстави стверджувати про існування обставин, які б слугували підставою для висновку щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову.

Керуючись статтями 150, 151, 154, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -

У Х В А Л И В:

У задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Автомагістраль Південь" про забезпечення адміністративного позову відмовити.

Ухвала набирає законної сили згідно ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 8 статті 154 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала про відмову у забезпеченні адміністративного позову може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Суддя Н.А. Добрівська