
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
з питання відмови у відкритті провадження в адміністративній справі
23 липня 2019 р. справа №520/7183/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Сліденко А.В., розглянувши питання наявності правових підстав для прийняття до розгляду позову
ОСОБА_1 до Держави Україна в особі Державної казначейської служби України, Харківської обласної державної адміністрації, Державної установи Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров`я України про1) визнання протиправною бездіяльності Обласного бюро судово-медичної експертизи Управління охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації; 2) зобов`язання Обласного бюро судово-медичної експертизи Управління охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації провести експертизу за постановою слідчих Холодногірського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Харківській області та відповісти на питання слідчих щодо визначення тяжкості та характеру по кримінальному провадженню №12016220510004405 від 14.12.2016р.; 3) стягнення 100.000,00грн. моральної шкоди; 4) зобов`язання Харківської обласної державної адміністрації притягнути до відповідальності керівника Обласного бюро судово-медичної експертизи Управління охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації у зв`язку із бездіяльністю; 5) зобов`язання Державної установи Головне бюро судово-медичної експертизи Міністерства охорони здоров`я України притягнути до відповідальності керівника Обласного бюро судово-медичної експертизи Управління охорони здоров`я Харківської обласної державної адміністрації у зв`язку з бездіяльністю,-
встановив:
Вимоги про зобов`язання одного суб`єкта права вчинити дії з приводу притягнення іншого суб`єкта права до відповідальності за своєю суттю та спрямованістю за загальним правилом не мають правового характеру, а тому не підлягають вирішенню у порядку будь-якого судочинства.
Окрім того, у даному конкретному випадку такі вимоги стосуються керівника науково-дослідної установи судових експертиз з приводу стану організації очолюваної установи і можуть полягати лише у дисциплінарному впливі, через що об`єктивно не здатні вплинути на стан прав та обов`язків заявника як учасника кримінального провадження.
З цих міркувань у відкритті провадження в адміністративній справі за цими вимогами (зобов`язати притягнути до відповідальності) належить відмовити.
Вимоги про зобов`язання провести судово-медичну експертизу по кримінальному провадженню №12016220510004405 від 14.12.2016 р. також не містять складу публічно-правового спору, позаяк стосуються не владної управлінської діяльності адміністративного органу, а мають відношення виключно до діяльності судового експерта у межах ст. 242 Кримінального процесуального кодексу України.
При цьому, із тексту позову вбачається, що усі доводи заявника полягають у незгоді з повнотою раніше проведених експертом досліджень і результатами досліджень, а також у незавершенні останнього із розпочатих досліджень, а не у відмові від виконання експертом постанов слідчого про призначення експертизи.
У розумінні п. 25 ч. 1 ст. 3 Кримінального процесуального кодексу України експерт є учасником кримінального провадження.
За визначенням ч. 1 ст. 69 Кримінального процесуального кодексу України експертом у кримінальному провадженні є особа, яка володіє науковими, технічними або іншими спеціальними знаннями, має право відповідно до Закону України "Про судову експертизу" на проведення експертизи і якій доручено провести дослідження об`єктів, явищ і процесів, що містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, та дати висновок з питань, які виникають під час кримінального провадження і стосуються сфери її знань.
Статтею 1 Закону України «Про судову експертизу» передбачено, що судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.
За приписами ч. 2 ст. 85 Кримінального процесуального кодексу України висновки експертів є процесуальними джерелами доказів.
Таким чином, суд доходить до переконання про те, що експерт не є суб`єктом владних повноважень згідно з п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України, а результати функціонування експерта (тобто виконання експертом покладених законом завдань) у вигляді висновку не призводять до створення індивідуального акту відповідно до п. 19 ч. 1 ст. 4 КАС України або будь-яких аналогічних чи схожих правових наслідків.
З огляду на викладене, суд вважає, що вимоги, пов`язані з діяльністю судового експерта у межах кримінального провадження, не можуть бути предметом перевірки у порядку адміністративного судочинства.
Решта вимог є похідними від наведених вище і окремому розгляду у порядку адміністративного судочинства не підлягають.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст. 4-6, 170, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
ухвалив:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
Роз`яснити, що рішення підлягає оскарженню шляхом подання апеляційної скарги у строк згідно з ч. 1 ст. 295 КАС України, тобто протягом 15 днів з дати складення повного судового рішення, а набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України, тобто негайно після підписання.
Роз`яснити, що скарга може бути подана у порядку п. 15.5 Розділу VII КАС України.
Суддя А.В. Сліденко
The court decision No. 83190833, Kharkiv District Administrative Court was adopted on 23.07.2019. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key data about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary data conveniently.
This decision relates to case No. 520/7183/19. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: