№ 8317592, 08.02.2010, Zaporizhzhia District Administrative Court

Approval Date
08.02.2010
Case No.
2а-7156/09/0870
Document №
8317592
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
  • 1)
State Coat of Arms of Ukraine

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 лютого 2010 року справа № 2а-7156/09/0870

(10 год. 17 хв.) м. Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді О.В. Конишева,

при секретарі судового засідання С.А. Данилова,

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції в м. Енергодар Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство електропроект» про стягнення податкового боргу у розмірі 1944,42 грн.

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції в м. Енергодар Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство електропроект» про стягнення податкового боргу у розмірі 1944,42 грн.

Позивач підтримав вимоги позовної заяви та просить стягнути з відповідача податкову заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 1944,42 грн. Позовні вимоги обґрунтовує п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00 №2181-ІІІ, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.90 (із змінами та доповненнями). Просить позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не зявися вдруге, про причини неявки суд не повідомив. Про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.

Розглянувши та дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що станом на час розгляду справи у відповідача існує заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 1 944,42 грн.

Вказана заборгованість з податку на додану вартість виникла внаслідок того, що відповідачем до ДПІ було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за вересень 2009 року, в якій підприємством визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість до сплати в бюджет в розмірі 469,00 грн.

Вказану суму податкового зобов'язання підприємству необхідно було сплатити в бюджет за терміном сплати згідно вимог п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181 - 30.10.2009.

Заборгованість з податку на додану вартість відповідач по податковій декларації у сумі 469,00 грн. була частково погашена за рахунок наявної на особовому рахунку підприємства переплати з податку на додану вартість у сумі 97,58 грн. та починаючи з 30.10.2009 року заборгованість обліковувалась в сумі 371,42 грн.

Також судом встановлено, що відповідачем до ДПІ у м. Енергодар, у відповідності з п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181, було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2009 року, в якій підприємством визначено суми податкового зобов'язання з податку на додану вартість до сплати в бюджет в розмірі 1 573,00 грн .

У звязку із несплатою підприємством податкового зобовязання ДПІ було направлено податкову вимогу №1/107 від 05.11.2009.

Згідно пп. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові вимоги розміщені на дошці податкових оголошень 01.06.2009 - перша податкова вимога; 14.09.2009 - друга податкова вимога.

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ, податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Відповідно до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 закону №2181, у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Згідно з п.п. 3.1 п.3 Інструкції ДПА України «Про порядок нарахування та погашення пені», затвердженої Наказом № 77 від 01.03.2001 та зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України від 16.03.2001 за № 240/5431, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п.п. 3.7 п. 3 цієї Інструкції, пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

Зазначений розмір пені діє для всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Енергодар Запорізької області про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство електропроект» податкового боргу у розмірі 1944,42 грн., що утворився внаслідок попереднього узгодження податкових зобовязань, підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158, 160- 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Енергодар Запорізької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство електропроект» про стягнення податкового боргу у розмірі 1944,42 грн. задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Електротехнічне проектно-конструкторське підприємство електропроект» податкову заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 1944,42 (одна тисяча девятсот сорок чотири) грн. до Державного бюджету м. Енергодар на р/р 31111029700015 в ГУДКУ в Запорізькій області, код бюджетної класифікації 14010100, МФО 813015, код ОКПО 34677056.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова виготовлена у повному обсязі 15.02.2010.

Суддя /підпис/ О.В. Конишева

Постанова не набрала законної сили.

Суддя О.В. Конишева