
Справа № 560/1736/19
УХВАЛА
10 червня 2019 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Петричкович А.І., розглянувши позовну заяву приватного підприємства "Укррентсервіс" до Державної фіскальної служби України , Головного управління ДФС у Хмельницькій області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом без реєстраційного номера та дати (вх. № 20839/19 від 06.06.2019) в якому просить: 1) визнати протиправним та касувати рішення Державної фіскальної служби України 10.04.2019 № 1137399/41359648 про відмову в реєстрації податкової накладної № 8 від 31.12.2018 в Єдиному реєстрі податкових накладних, подану ПП "Укррентсервіс"; 2) зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від № 8 від 28.02.2018, подану ПП "Укррентсервіс"; 3) визнати протиправним та скасувати рішення Державної фіскальної служби України від 04.04.2019 № 1133278/41359648 про відмову в реєстрації податкової накладної №9 від 28.02.2019 в Єдиному реєстрі податкових накладних, подану ПП "Укррентсервіс"; 4) зобов`язати Державну фіскальну службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну від № 9 від 28.02.2019, подану ПП "Укррентсервіс".
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №117 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), у п. 23 якого визначено, що комісією регіонального рівня протягом п`яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 15 цього Порядку, щодо платників податку, у яких обсяг постачання, зазначений в податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в поточному місяці у Реєстрі, з урахуванням поданої податкової накладної / розрахунку коригування на реєстрацію в Реєстрі, менше 30 млн. гривень та які на дату зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі не відповідали критеріям ризиковості платника податку, приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, яке реєструється в окремому Реєстрі податкових накладних / розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена, та надсилається платнику податку у порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.
Тобто, оскаржувані рішення від 04.04.2019 № 1133278/41359648 та від 10.04.2019 № 1137399/41359648 прийняті не ДФС України, а ГУ ДФС у Хмельницькій області - комісією регіонального рівня.
В адміністративному позові зазначено відповідачами Державну фіскальну службу України та Головне управління ДФС у Хмельницькій області, однак позовні вимоги сформовані лише до ДФС України, а тому позивачу потрібно обґрунтувати першу та третю вимоги позовної заяви сформовані до ДФС України, враховуючи вимоги Порядку.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" передбачено, що розмір прожиткового мінімуму з 01 січня 2019 року встановлено у розмірі 1921,00 гривень.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивач в адміністративному позові просить визнати протиправними та скасувати 2 рішення і зобов`язати зареєструвати 2 податкові накладні, тобто заявив чотири вимоги немайнового характеру, однак, згідно з платіжним дорученням №322 від 03.06.2019 сплатив судовий збір у розмірі 3842,00 гривні, що не відповідає вимогам закону.
Частиною 4 ст. 161 КАС України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 2, 4, ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Пунктом 5.27 Державної уніфікованої системи документації, Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації, Вимоги до оформлення документів, ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003, № 55, визначено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Позивачем наведені вимоги КАС України та ДСТУ 4163-2003 не виконані, оскільки долучені до позовної заяви копії документів (Скарга №6 від 19.04.2019, Скарга №5 від 15.04.2019, рішення Комісії з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України від 02.05.2019 № 26048/41359648/2, Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань) не засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (відсутня відмітка про засвідчення копії документа яка складається зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, ініціалів та прізвища особи, яка засвідчує копію, дати засвідчення копії)
Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Подання позивачем світлокопій неналежної якості, що унеможливлює встановлення змісту документа є обставиною, що перешкоджає суду встановити наявність або відсутність фактів, що обґрунтовують вимоги та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Ці докази не є доказами в такому разі, тому вони не можуть бути враховані судом.
Так, позивачем додано ряд світлокопій доказів неналежної якості, зокрема, Договір оренди №Ор-11/18 від 01.11.2018, Акт надання послуг №12 від 28.02.2019, платіжне доручення №22 від 17.01.2019, Карточка счета 631 за 01.10.2018-29.03.2019, Карточка счета 361 за 01.10.2018-29.03.2019, Договір купівлі-продажу №ОС09-11/18 від 09.11.2018, Акти звіряння взаємних розрахунків за період 01.01.2019 - 29.03.2019, Карточка счета 631 за 1 квартал 2019 року, Карточка счета 361 за 01.01.2019-29.03.2019, пояснення до податкової накладної №8 від 28.02.2019, Скарга №6 від 19.04.2019, Скарга №5 від 15.04.2019, що унеможливлює встановлення змісту документа, світлокопії зазначених документів не є копіями в розумінні вимог процесуального закону
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Так як позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 160-161 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність залишення позову без руху і надання позивачу строку для усунення виявлених недоліків, а саме надання до суду:
1) позовної заяви (та копій для учасників справи) в якій зазначено: а) обґрунтування першої та третьої вимог позовної заяви до ДФС України, враховуючи вимоги Порядку; б) зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
2) документу про сплату судового збору за чотири позовні вимоги немайнового характеру в розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір", який, з врахуванням вже сплаченого, складає 3842,00 гривні (4 х 1921,00 - 3842,00);
3) належним чином засвідчених копій документів (в порядку, встановленому чинним законодавством), доданих до позовної заяви (у 3-х примірниках), належної якості, а саме Договір оренди №Ор-11/18 від 01.11.2018, Акт надання послуг №12 від 28.02.2019, платіжне доручення №22 від 17.01.2019, Карточка счета 631 за 01.10.2018-29.03.2019, Карточка счета 361 за 01.10.2018-29.03.2019, Договір купівлі-продажу №ОС09-11/18 від 09.11.2018, Акти звіряння взаємних розрахунків за період 01.01.2019 - 29.03.2019, Карточка счета 631 за 1 квартал 2019 року, Карточка счета 361 за 01.01.2019-29.03.2019, пояснення до податкової накладної №8 від 28.02.2019, Скарга №6 від 19.04.2019, Скарга №5 від 15.04.2019, рішення Комісії з питань розгляду скарг Державної фіскальної служби України від 02.05.2019 № 26048/41359648/2, Виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Керуючись статтями 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву приватного підприємства "Укррентсервіс", залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки усуваються шляхом виконання вимог, зазначених у 21-му абзаці описової частини ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Головуючий суддяА.І. Петричкович
The court decision No. 82286643, Khmelnytskyi District Administrative Court was adopted on 10.06.2019. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find useful information conveniently.
This decision relates to case No. 560/1736/19. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: