
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 квітня 2019 р. № 814/426/18 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мельника О.М., розглянув в порядку письмового провадження клопотання про призначення судової експертизи в адміністративній справі
за позовом:Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім "Эклект", вул. 7-а Поперечна, 1-б, м. Миколаїв, 54010
до відповідача:1. Миколаївської міської ради, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001
треті особи:Державне підприємство Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М.Білоконя, вул. Л.Українки, 26, м. Київ, 01133
про:визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування витягів від 25.01.2012 р. № 215-04 та від31.01.2018 № 137/175-18,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Миколаївського окружного адміністративного суду перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім "Эклект" до Миколаївської міської ради та Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області, за участі третіх осіб - Державного підприємства Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М.Білоконя та Головного управління ДФС у Миколаївській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування витягів від 25.01.2012 № 215-04 та від31.01.2018 № 137/175-18.
До суду від представника відповідача - Миколаївської міської ради надійшло клопотання про призначення судової економічної експертизи.
Необхідність призначення експертизи обґрунтована тим, що відповідач вважає, що з метою дослідження на основі спеціальних знань оскаржуваною позивачем технічної документації нормативної грошової оцінки земель м. Миколаєва у галузі землеустрою та надання експертного висновку з питання, що є предметом судового розгляду, потрібно призначити експертизу з питань землеустрою.
На розгляд експерта поставити таке питання: Чи вірно визначений установлений за технічною документацією з нормативної грошової оцінки земель міста Миколаєва, яка була затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 27.01.2011 року № 3/40, зі змінами та доповненнями, коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки (КМ), обумовлений трьома групами рентоутворювальних факторів регіонального, зонального та локального характеру (КмЗ), вимогам державних стандартів, норм, правил, а також іншим нормативно-правовим актам.
Представник позивача надав свій перелік питань, з врахуванням уточненого клопотання, до судового експерта, з такими питаннями:
- Чи відповідає "Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів" в редакції 2006 року (далі-Порядок) застосування індексації змін до ринкової вартості будівельно-монтажних робіт (збірка "Ціноутворення будівництві" № 2, 2011 р.) та Методичних основ грошової оцінки земель в Україні (табд.7.3), крім індексації за індексом основних фондів, як це визначено п.3.4. Порядку.
- Чи вірно була визначена базова вартість земель м. Миколаєва згідно "Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів" в редакції 2006 року з урахуванням вартості витрат на освоєння та облаштування міста.
- Чи вірно визначений установлений за ТДНГО земель м. Миколаєва, яка була затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 27.01.2011 року № 3/40, зі змінами та доповненнями, коефіцієнт, який враховує локальні фактори (КмЗ), вимогам державних стандартів, норм, правил, а також іншим нормативно-правовим акта.
Суд, вивчивши матеріали справи, оцінивши підстави для призначення експертизи, зазначає таке.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 102 КАС України суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) жодною стороною не наданий висновок експерта з цих самих питань або висновки експертів, надані сторонами, викликають обґрунтовані сумніви щодо їх правильності.
При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. З урахуванням обставин справи суд має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза).
Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. (ч. ч. 3, 4 ст. 102 КАС України)
З метою всебічного та повного з'ясування обставин справи, керуючись пунктом 4 частини 2 статті 236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.
З огляду на вищевикладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до одержання результатів експертизи.
Згідно з ч. 1 ст. 103 КАС України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій (яким) доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків. (ч. 5 ст. 103 КАС України)
Керуючись ст. ст. 102, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
У Х В А Л И В :
1. Клопотання про призначення судової експертизи задовольнити.
2. Призначити по справі № 814/426/18 судову експертизу, проведення якої доручити Регіональній торгово-промисловій палаті Миколаївської області (вул. Потьомкінська, 41, м. Миколаїв, 544030) відділ експертиз.
3. На вирішення експерта поставити питання:
- Чи вірно визначений установлений за технічною документацією з нормативної грошової оцінки земель міста Миколаєва, яка була затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 27.01.2011 року № 3/40, зі змінами та доповненнями, коефіцієнт, який характеризує місце розташування земельної ділянки (КМ), обумовлений трьома групами рентоутворювальних факторів регіонального, зонального та локального характеру (КмЗ), вимогам державних стандартів, норм, правил, а також іншим нормативно-правовим актам?
- Чи відповідає "Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів" в редакції 2006 року (далі-Порядок) застосування індексації змін до ринкової вартості будівельно-монтажних робіт (збірка "Ціноутворення будівництві" № 2, 2011 р.) та Методичних основ грошової оцінки земель в Україні (табд.7.3), крім індексації за індексом основних фондів, як це визначено п.3.4. Порядку?
- Чи вірно була визначена базова вартість земель м. Миколаєва згідно "Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів" в редакції 2006 року з урахуванням вартості витрат на освоєння та облаштування міста?
- Чи вірно визначений установлений за ТДНГО земель м. Миколаєва, яка була затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 27.01.2011 року № 3/40, зі змінами та доповненнями, коефіцієнт, який враховує локальні фактори (КмЗ), вимогам державних стандартів, норм, правил, а також іншим нормативно-правовим акта?
4. Експерта попередити про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
5. Оплату витрат на проведення судової експертизи покласти на відповідача 1-Миколаївську міську раду, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001)
6. На дослідження експерту надати адміністративну справу № 814/426/18 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім "Эклект" до Миколаївської міської ради та Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області про визнання протиправними дій, визнання протиправними та скасування витягів від 25.01.2012 № 215-04 та від31.01.2018 № 137/175-18.
7. Провадження у справі зупинити до закінчення проведення судової експертизи відділом експертиз Регіональної торгово-промислової палаті Миколаївської області.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду в частині зупинення провадження може бути оскаржена за правилами, встановленими ст. ст. 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.М. Мельник
The court decision No. 80977672, Mykolaiv District Administrative Court was adopted on 04.04.2019. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key information conveniently.
This decision relates to case No. 814/426/18. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: