
УХВАЛА
12 березня 2019 року справа № 580/312/19 м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді - Бабич А.М., розглядаючи за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Укртрансбезпеки у Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення,
УСТАНОВИВ:
28.01.2019 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) (далі-позивач) про визнання протиправною та скасування постанови управління Укртрансбезпеки у Черкаській області (18007, м. Черкаси, вул. Хрещатик, буд.223) (далі-відповідач) від 08.01.2019 серії СА №040901 про застосування до нього штрафу, передбаченого ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт", та закриття справи.
Ухвалою від 30.01.2019 відкрито провадження у справі у порядку спрощеного провадження та повідомлено учасників про строки для надання клопотань про розгляд справи у судовому засіданні з їх повідомленням.
19.02.2019 на адресу суду надійшов відзив Державної служби України з безпеки на транспорті на позов про визнання її належним відповідачем та відмову у позові.
01.03.2019 суду надійшла відповідь на відзив, в якому позивач просив задовольнити позов.
Зважаючи, що розгляд справи по суті відповідно до вимог ч.2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розпочинається через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі та з огляду на відсутність клопотань сторін про розгляд справи з повідомленням про виклик їх у судове засідання, суд дійшов висновку розглянути справу у спрощеному провадженні без виклику сторін (у письмовому провадженні).
Визначаючи належний склад учасників, суд врахував таке.
Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 26.06.2015 "Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті" утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті, зокрема, управління Укртрансбезпеки у Черкаській області, яке відповідно до даних ЄДРПОУ не є юридичною особою. Отже, відповідач у справі не має повної адміністративної процесуальної правоздатності.
Згідно з Положенням "Про Державну службу України з безпеки на транспорті" затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103 (далі - Положення), Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Відповідно до п.4 Положення основними завданнями Укртрансбезпеки є реалізація державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, міському електричному, залізничному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті, здійснення державного нагляду (контролю) за безпекою на автомобільному, міському електричному, залізничному, морському та річковому транспорті.
Згідно з п.8 Положення Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Отже, повною адміністративною процесуальною правоздатністю у спірних правовідносинах наділена саме Державна служба України з безпеки на транспорті, яка є центральним органом виконавчої влади.
Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.48 КАС України якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Суд має право за клопотанням позивача до ухвалення рішення у справі залучити до участі у ній співвідповідача. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача.
Враховуючи, що спірне рішення прийняте управлінням Укртрансбезпеки у Черкаській області, яке відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України може бути відповідачем у справі, проте не може самостійно нести відповідальність у встановленому законом порядку, для повного та об'єктивного розгляду справи з дотримання вимог КАС України, суд дійшов висновку залучити до участі у справі другим відповідачем Державну службу України з безпеки на транспорті.
Керуючись ст. ст.4, 48, 241-246, 255, 295 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Здійснити розгляд справи за позовом ОСОБА_1 у спрощеному провадженні без проведення судового засіданні та повідомлення сторін.
2. Залучити до участі у справі другим відповідачем Державну службу України з безпеки на транспорті.
3. Зобов'язати ОСОБА_1 надіслати Державній службі України з безпеки на транспорті у дводенний строк з часу отримання цієї ухвали копію позовної заяви з додатками, а докази такого надіслання - невідкладно суду.
4. Копію ухвали направити учасникам справи.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Бабич
The court decision No. 80382713, Cherkasy District Administrative Court was adopted on 12.03.2019. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find useful information quickly.
This decision relates to case No. 580/312/19. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: