
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі про банкрутство
м. Київ
31.10.2018Справа № 910/13711/18
За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" (ідентифікаційний код 30371893)Пробанкрутство Суддя Омельченко Л.В.
За участю секретаря судового засідання Терещенко Л.С.
Представники:
Від заявника (боржника)Тополь А.О. - представник за довіреністю від 12.04.2018;
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У жовтні 2018 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" в особі ліквідатора юридичної особи, призначеного загальними зборами учасників товариства, звернулося до суду із заявою № 12/10-1 від 12.10.2018 про порушення справи про своє банкрутство у зв'язку з виявленням у ході ліквідаційної процедури кредиторської заборгованості, активи для погашення якої відсутні.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.10.2018 № 910/13711/18 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 31.10.2018, визначеному автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство арбітражному керуючому Каленіченку Сергію Григоровичу встановлено строк до 30.10.2018 включно для подання заяви про участь у справі.
29.10.2018 через відділ діловодства суду від арбітражного керуючого Сиволобова М.М. надійшла заява про згоду на участь у справі.
29.10.2018 від арбітражного керуючого Каленіченка С.Г. надійшла заява про участь у справі.
Також 29.10.2018 боржник через відділ діловодства суду на виконання ухвали суду від 17.10.2018 подав клопотання про надання додаткових доказів до матеріалів справи.
31.10.2018 у підготовче засідання з'явився представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" за довіреністю, виданою за підписом ліквідатора Поди Вячеслава Володимировича, який підтримав заяву про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс", складену з урахуванням особливостей, передбачених ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі по тексту - Закону).
Представник органу доходів і зборів у підготовче засідання не прибув, документи, на виконання ухвали суду від 17.10.2018 не подав, обставин, які унеможливлюють відкриття провадження у справі про банкрутство відносно Товариства з обмеженою "Нафтобудсервіс", не повідомив.
Згідно з приписами ст. 16 Закону з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство, а також ознак неплатоспроможності боржника або її загрози та вирішення інших питань, пов'язаних з розглядом справи, здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться у порядку, передбаченому цим Законом.
З системного аналізу положень Закону слідує, що порушення провадження у справі про банкрутство боржника, який ліквідується власником, здійснюються у підготовчому засіданні суду за результатами перевірки судом дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства, а також вимог ч. 4 ст. 11 Закону щодо наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.
Відповідно до ст. 1 Закону під неплатоспроможністю слід розуміти неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.
Розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи та подані докази, заслухавши пояснення ліквідатора, суд
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" зареєстровано як юридична особа за законодавством України у 1999 році.
Відповідно до статуту та даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань місцезнаходженням указаного товариства є: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, будинок 26, ідентифікаційний код: 30371893; предметом діяльності, серед іншого, є: інші будівельно-монтажні роботи; оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами; роздрібна торгівля пальним; діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах; дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки; будівництво житлових і нежитлових будівель (основний).
Відповідно до пунктів 1.2. та 4.4. статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" (у редакції зі замінами станом на червень 2016 року) його учасниками є Компанія Лексус Еентерпрайзес Лтд (розмір внеску до статутного фонду (грн.): 4578.75), Компанія Петролінк Холдінгз С.А. (розмір внеску до статутного фонду (грн.): 4578.75), Компанія Пріор Менеджмент Лтд (розмір внеску до статутного фонду (грн.): 4578.75), Компанія Фіос Венчерз Лтд (розмір внеску до статутного фонду (грн.): 4578.75), Волкано Холдінгс Лтд (розмір внеску до статутного фонду (грн.): 4578.75), Дівелопмент Інвесторс Лімітед (Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 4578.75), Коллінз Інтернейшнл Лімітед (розмір внеску до статутного фонду (грн.): 4578.75), Меінввілле Лімітед (розмір внеску до статутного фонду (грн.): 4578.75), Монтеліно Інвестментс Лімітед (розмір внеску до статутного фонду (грн.): 4578.75), Ред Ленд Інвесторс Лімітед (розмір внеску до статутного фонду (грн.): 5041.25).
Як встановлено судом, 28.11.2017 позачерговими загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" було прийнято рішення про припинення юридичної особи шляхом її ліквідації, про створення ліквідаційної комісії у складі Галкіної Наталії Миколаївни (ліквідатор) та визначення її повноважень щодо здійснення заходів з припинення товариства у порядку ст.ст. 105, 110, 111 Цивільного кодексу України.
Як зазначає ліквідатор Пода В.В. у заяві про ініціювання процедури банкрутства Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс", у ході виконання своїх повноважень комісією було виявлено наявність у господарюючого суб'єкта, який ліквідується за рішенням учасників, непогашеної кредиторської заборгованості, строк оплати якої настав, а також недостатність активів на погашення грошових зобов'язань перед контрагентами. Тому у подальшому згідно протоколу загальних зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" № 03/04-1 від 03.04.2018 учасниками прийнято рішення про призначення замість Галкіної Н.М. ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" Поду В.В. Указаним рішенням ліквідатору Поді В.В. доручено звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника у порядку ст. 95 Закону та клопотанням про призначення ліквідатором боржника - Поду В.В.
На підтвердження вказаних обставин суду було подано рішення учасників про ліквідацію підприємства у вигляді протоколу № 28/11-1 від 28.11.2017, а також рішення № 03/04-1 від 03.04.2018 про заміну ліквідатора на Поду В.В., докази звернення до державного реєстратора та органу доходів і зборів з відповідними повідомленнями про припинення своєї діяльності, документи на підтвердження наявності простроченої кредиторської і дебіторської заборгованості, фінансову звітність, реєстр вимог кредиторів, матеріали інвентаризації тощо.
Також з матеріалів заяви про порушення справи про банкрутство судом встановлено, що ліквідаційна комісія зверталася до територіальних органів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, також боржником надано довідку № 15482/11 від 19.03.2018 Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду у м. Києві про відсутність заборгованості зі страхових внесків перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фондом загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Відповідно до пунктів 78.1.7 та 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності, серед іншого, такої підстави як початок процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи або підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, закриття постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків.
Усі необхідні документи, у тому числі заяву про припинення платника податків, довідку за формою № 8-ОПП, копію протоколу позачергових загальних зборів учасників від 28.11.2017 № 28/11-1 на адресу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві було направлено 05.12.2017.
У Наказі Міністерства фінансів України "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів" від 09.12.2011 № 1588 (надалі - Порядок) вказується, що платник податків зобов'язаний повідомляти контролюючі органи за місцем обліку такого платника про його ліквідацію або реорганізацію протягом трьох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення (крім випадків, коли обов'язок здійснювати таке повідомлення покладено законом на орган державної реєстрації). Дані про прийняття рішення щодо припинення юридичних осіб, відомості щодо яких містяться в Єдиному державному реєстрі, контролюючі органи отримують від державних реєстраторів у порядку інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами Центрального контролюючого органу.
Юридичні особи, для яких законом установлені особливості їх державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі (у тому числі військові частини), зобов'язані подати до контролюючого органу за основним місцем обліку заяву про ліквідацію або реорганізацію платника податків за формою № 8-ОПП (додаток 13), дата якої фіксується в журналі за формою № 6-ОПП; копію розпорядчого документа (рішення) власника або органу, уповноваженого на те установчими документами про припинення; копію розпорядчого документа про утворення комісії з припинення (ліквідаційної комісії).
Оскільки відомості щодо Товариства з обмеженою відповідальності "Нафтобудсервіс" містилися у вказаному реєстрі, голова ліквідаційної комісії 05.12.2017 направив необхідні документи на адресу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Згідно з п. 11.2 Порядку у зв'язку з припиненням платника податків органи державної податкової служби розпочинають та проводять процедури, передбачені цим розділом, у разі одержання хоча б одного з таких документів (відомостей): заяви за ф. № 8-ОПП від платника податків, поданої згідно з пунктом 11.1 цього розділу; відомостей державного реєстратора про внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи, уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи; відомостей з Єдиного державного реєстру чи ЄДРПОУ, повідомлення органу державної реєстрації про закриття відокремленого підрозділу; судових рішень або відомостей з Єдиного державного реєстру, іншої інформації щодо прийняття судом рішень про порушення провадження у справі про банкрутство чи визнання банкрутом платника податків, порушення справи або прийняття рішення судом про припинення юридичної особи, визнання недійсною державної реєстрації чи установчих документів платника податків, зміну мети установи, реорганізацію платника податків.
Відповідно до п. 11.2.1 Порядку при отриманні першого з документів про припинення платників податків робиться запис у журналі за ф. № 6-ОПП. У п.п. 11.2.3 Порядку встановлено, що інформація про отримання органом державної податкової служби документів (відомостей), визначених цим пунктом, а також інформація про дату публікації повідомлення, яке містить інформацію про строк заявлення вимог кредиторів, доводиться до відома структурних підрозділів такого органу державної податкової служби та органів державної податкової служби, у яких платник перебуває на обліку за неосновним місцем обліку або в яких перебувають на обліку його відокремлені підрозділи. За результатами проведення відповідних заходів у зв'язку з припиненням платника податків або після проведення документальної позапланової перевірки та спливання законодавчо встановлених строків сплати узгоджених грошових зобов'язань такого платника податків, але не пізніше, ніж за 10-ть робочих днів до дня закінчення строку заявлення кредиторами своїх вимог, відповідальні працівники таких підрозділів (органів) підписують обхідний лист або готують відповідний висновок про наявність заперечень проти проведення державної реєстрації припинення платника податків.
У разі отримання документів та/або якщо розпочато процедуру реорганізації юридичної особи (крім перетворення), припинення юридичної особи, припинення (закриття) постійного представництва чи відокремленого підрозділу юридичної особи, в тому числі іноземної компанії, організації, порушено провадження у справі про визнання банкрутом платника податків або подано заяву про зняття з обліку платника податків, контролюючим органом приймається рішення про проведення (не проведення) документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі. Призначається перевірка у такі строки: не пізніше десяти робочих днів з дати отримання відомостей про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, у разі ліквідації юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; протягом десяти робочих днів після одержання того документа, що надійшов до контролюючого органу першим, в інших випадках.
Станом на 31.10.2018 органом доходів і зборів не було подано суду доказів дотримання положень Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 відносно Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс".
За період роботи ліквідаційної комісії нею було виявлено наявність у юридичної особи, яка ліквідується, простроченої кредиторської заборгованості перед:
- Державною податковою інспекцією у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві у сумі 5 056,50 грн. з орендної плати з юридичних осіб;
- Товариством з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна компанія "ІФГ "Капітал" у розмірі 153 963 117,85 грн., що виникла з кредитних договорів на відкриття відновлювальної кредитної лінії в національній валюті № 220-01/К-08 від 27.11.2008, № 220-02/К-08 від 27.11.2008 та № 220-03/К-08 від 27.11.2008, укладених у рамках Генерального договору № 220-08 від 27.11.2008 про здійснення кредитування та проведення інших активних банківських операцій.
Рухоме та нерухоме майно ліквідаційною комісією не виявлено, але встановлено наявність дебіторської заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "АНП-ХХІ Століття" у розмірі 44 927,12 грн., на підтвердження якої подано претензію про повернення коштів № 15/12-1 від 15.12.2017, копію позовної заяви про стягнення заборгованості № 23/06-1 від 23.06.2018, а також копії ухвал від 27.06.2018 про відмову у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору та від 13.07.2018 про повернення позовної заяви без розгляду.
Станом на 02.04.2018 на банківському рахунку товариства кошти відсутні, відкритим є банківський рахунок, що використовуватиметься у ліквідаційній процедурі, наймані працівники відсутні.
Обставини виявлення описаних активів та пасивів було відображено в актах інвентаризації та проміжному ліквідаційному балансі підприємства.
15.08.2018 позачерговими загальними зборами учасників товариства було затверджено проміжний ліквідаційний баланс, за даними якого непокритий збиток у розділі "пасив" підприємства становить 154 006,4 тис. грн., баланс по пасиву визначено у сумі 154005,1 тис. грн., що перевищує його активи, які складаються з округленої до 44,9 тис. грн. дебіторської заборгованості. Різниця між виявленою кредиторською заборгованістю та активами становить 153 960 240,49 грн.
Як встановлено судом, ліквідаційною комісією проведено інвентаризацію активів та зобов'язань підприємства і виявлено недостатність коштів та повну відсутність майнових активів для погашення кредиторської заборгованості та неможливість задоволення вимог визнаних кредиторів, у зв'язку з чим загальними зборами учасників Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" було ухвалено рішення про звернення до суду із заявою про порушення справі про банкрутство (рішення від 15.08.2018), на подачу якої уповноважено ліквідатора.
Отже, за наслідками дослідження описаних документів судом встановлено обґрунтованість тверджень голови ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою "Нафтобудсервіс" про неспроможність юридичної особи, яка ліквідується за рішенням власника, виконати після настання встановленого строку всі грошові зобов'язання перед кредиторами.
Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Згідно з ч. 1 ст. 95 Закону якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
Отже, вищеописаними обставинами справи підтверджується дотримання встановленої Цивільним та Господарським кодексами України процедур припинення юридичної особи та обґрунтованість тверджень Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" про наявність підстав для порушення провадження у справі про його банкрутство.
Відповідно до ч. 6 ст. 16 Закону за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство та відзиву боржника господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.
Згідно з ч. 7 ст. 16 Закону суд відмовляє у порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; вимоги кредитора є повністю забезпеченими майном боржника; вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених ч. 3 ст. 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених ст. 15 цього Закону.
31.10.2018 у підготовчому засіданні судом не було встановлено підстав для відмови у порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс", перелічених у ч. 7 ст. 16 Закону.
Правовий аналіз приписів ст.ст. 10, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" дає підстави вести мову про те, що провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, не передбачає стадії розпорядження майном боржника.
Зважаючи на викладене, за наслідками розгляду у підготовчому засіданні заяви про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс", суд вважає за доцільне її задовольнити, з врахуванням особливостей банкрутства боржника, який ліквідується власником, встановлених ст. 95 Закону, призначивши дату судового засідання, у якому вирішуватиметься питання про винесення постанови про визнання боржника банкрутом .
Керуючись ст.ст. 1, 10, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 32, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс" (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, будинок 26, ідентифікаційний код: 30371893).
2. Увести мораторій на задоволення вимог кредиторів.
3. Розгляд справи призначити на 07.11.2018 об 11:20 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В, зал судових засідань № 15 .
4. Викликати у судове засідання голову комісії з припинення боржника.
5. Зобов'язати голову комісії з припинення товариства Поду В.В. повідомити суд про наявність чи відсутність у нього конфлікту інтересів при виконанні повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Нафтобудсервіс".
6. Копію ухвали направити засновникам боржника, органу доходів і зборів, місцевому загальному суду, органу примусового виконання судових рішень та державному реєстратору за місцезнаходженням боржника.
Ухвала набирає законної сили 31.10.2018, підлягає оскарженню протягом десяти днів у встановленому законом порядку.
Повний текст складено: 05.11.2018
Суддя Л.В. Омельченко
The court decision No. 77623607, Commercial Court of Kyiv was adopted on 31.10.2018. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find useful information easily.
This decision relates to case No. 910/13711/18. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: