Decision № 754385, 19.06.2007, Commercial Court of Kyiv Oblast

Approval Date
19.06.2007
Case No.
8/128-07
Document №
754385
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01033 м. Київ, вул. Комінтерну,16 т. 230-31-77

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"19" червня 2007 р. Справа №8/128-07

За позовом Комунального підприємства теплових мереж „Тетіївтепломережа”, м. Тетіїв

до відповідача Тетіївської міської ради, м. Тетіїв

про стягнення 165787,80грн.

Суддя Чорна Л.В.

Представники:

від позивача: Зінько А.Н. –довір. №304 від 20.12.2006р. - представник;

від відповідача: не з‘явився.

Оголошувалась перерва

Суть спору:

Стягується 165787грн. 80коп. витрат понесених, у зв‘язку із затвердженням ціни/тарифу на теплопостачання нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво та господарські витрати.

Відповідач позов не визнає, посилаючись на ст. 26, п. 2 ст. 28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” - встановлення тарифів виконавчими органами міських рад. Також відповідач зазначає, що позивач не належить до комунальної власності, а тому встановлення тарифів на комунальні послуги не відноситься до компетенції виконавчого комітету Тетіївської міської ради.

Відповідач в судове засідання 19 червня 2007р. не з‘явився, про час та місце розгляду справи повідомлений у встановленому законодавством порядку.

Позов підлягає задоволенню.

судом встановлено:

Згідно п. 1.1 Статуту комунальне підприємство теплових мереж „Тетіївтепломережа” засновано на комунальній власності Київської обласної Ради, що перебуває в управлінні Київської обласної державної адміністрації в особі Київського обласного управління житлово-комунального господарства. підприємство створено на базі Тетіївського району теплових мереж згідно наказів Київського обласного управління житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації від 11 січня 1999р. та за Наказом №1 Державного обласного виробничого об‘єднання „Київтеплокомуненерго” від 14 січня 199р. №10.

Згідно п. 2.1 Статуту предметом діяльності підприємства є забезпечення тепловою енергією населення, бюджетних установ організацій та інших споживачів незалежно від форм власності.

Відповідно до ч. 3 ст. 20 Закону України „Про теплопостачання”, тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджується органами місцевого самоврядування.

Рішенням Тетіївської міської ради №59 від 30.01.2003р. „Про погодження КПТМ „Тетіївтепломережа” тарифу на теплопостачання 2003р. міська рада погодила тарифи по КПТМ „Тетіївтепломережа” в розмірі 2,63грн. з ПДВ за 1м2.

У зв‘язку з збільшенням ціни на протязі 2003-2005р. на електроенергію, воду і водовідведення, газ, інші матеріальні витрати та збільшення мінімальної заробітної плати позивач звертався до відповідача із листами №204 від 15.12.2004р., №8 від 12.01.2005р., №20 від 24.01.2005р., №120 від 15.08.2005р. про перегляд та погодження тарифів на послуги по теплопостачанню у розмірі 3,40грн. з ПДВ. Доказів реагування відповідачем до суду не подано.

В силу п. 1 ч. 1 ст. 13 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо).

Відповідно до ст. 7 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері житлово-комунальних послуг належить встановлення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги відповідно до закону.

Виконуючи Розпорядження Тетіївської районної державної адміністрації №492 від 11.10.2004р., №152 від 14.04.2005р., №564 від 14.10.2005р., №311 від 14.04.2006р. позивач надавав послуги з теплопостачання населенню м. Тетієва у розмірі 2,63грн., тобто за збитковим тарифом.

Відповідно до п. 4 ст. 31 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” у разі затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво органі, що їх затвердив, зобов‘язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між затвердженим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг.

30 серпня 2006р. позивач звернувся до відповідача із претензією про відшкодування суми втрат підприємства за 2005р., у зв‘язку із затвердження ціни/тарифу на послуги з теплопостачання нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво.

Доказів реагування на претензію до суду не подано.

Крім того, ТОВ „Інститут незалежних експертиз Академії будівництва України” проведено експертизу та економічне обґрунтування фактичних витрат вартості теплової енергії та послуг централізованого теплопостачання по КПТМ „Тетіївтепломережа” за 2005р., якою встановлено: „рівень запроваджених тарифів на підприємстві не відповідає повній вартості теплової енергії та послуг теплопостачання наданих усім групам споживачів у 2005р.”

Відповідно до ст. 20 Закону України „Про теплопостачання” тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

Окрім цього, відповідно до ст. 1173 Цивільного кодексу України, шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів. Доказів виконання п. 5 ст. 31 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” –видатки на відшкодування втрат підприємств, що пов‘язані із затвердженням цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, відповідна сільська, селищна, міська рада передбачає у відповідному місцевому бюджеті, відповідачем до суду не подано.

За таких обставин суд вбачає бездіяльність відповідача в спірних відносинах.

Відповідно до п. 6 ст. 31 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” затвердження цін/тарифів на житлово-комунальні послуги нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво без відповідного відшкодування не допускається і може бути оскаржено в суді.

За таких обставин вимоги обґрунтовані, матеріалами справи доведені, підлягають задоволенню в повному обсязі.

Зважаючи на викладене, керуючись ст. ст. 49, 82 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

вирішив:

Стягнути з Тетіївської міської ради (код ЄДРПОУ 04054889, 09800, вул. Комсомольська, 5, м. Тетіїв, Київська область) на користь комунального підприємства теплових мереж „Тетіївтепломережа” (код ЄДРПОУ 24879282, 09800, вул. Леніна, 19а, м. Тетіїв, Київська область) 165787(сто шістдесят п‘ять тисяч сімсот вісімдесят сім)грн. 80коп. понесених витрат, 1657(одна тисяча шістсот п‘ятдесят сім)грн. 88коп. витрат по миту та 118(сто вісімнадцять)грн. 00коп. інформаційних.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення вступає в законну силу після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання, і може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.

Суддя Чорна Л.В.