ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"21" червня 2007 р. Справа №16/3663-А
за позовом Державної податкової інспекції у Чемеровецькому районі смт. Чемерівці
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Цукровий комбінат "Слов'янський"
с. Вишнівчик Чемеровецького району
про стягнення 71230,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій
Суддя Магера В.В. Секретар судового засідання Степчук Т.А.
Представники сторін:
Від позивача - Юрчук М.П. –представник за довір.№ 5893/10/10 від 20.06.2007 р.
Від відповідача –Клюєва Л.М. –за довір.№ 10 від 19.08.2006 р.
Ухвалою суду від 16.06.2006 р. відкрито провадження у справі за позовом Державної податкової інспекції у Чемеровецькому районі, смт. Чемерівці до Цукрового комбінату „Слав’янський”, с. Вишнівчик Чемеровецького району про стягнення 71 230,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Ухвалою суду від 27.09.2006 р. провадження у справі зупинено у відповідності до ч.1 п.3 ст. 156 КАС України, до вирішення господарським судом області пов’язаної з нею справи адміністративного характеру № 9/328-нА.
Ухвалою суду від 07.06.2007 р. провадження у справі поновлено, судовий розгляд справи призначено на 21.06.2007 р., про що сторони повідомлені належним чином.
Суть спору: Позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача 71 230 грн. штрафних санкцій за порушення вимог законодавства України в сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій. При цьому, посилається на акт від 07.04.2006 р. №63 23 32545366 про планову документальну перевірку дотримання податкового та валютного законодавства відповідача, відповідно до якої встановлено проведення реалізації за готівкові кошти покупної продукції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок на суму 14 246 грн.
21.06.2007 р. позивачем до суду подано заяву про зменшення позовних вимог у відповідності до ст. ст. 49-51 КАС України. Відповідно до поданої заяви позивач просить стягнути з відповідача 11 355 грн. штрафних санкцій за порушення вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Відповідач в запереченні проти позову зазначає, що позовні вимоги не визнає, оскільки ДПІ у Чемеровецькому районі порушено п.п.4 п.4 Порядку оформлення результатів невиїзних документальних перевірок, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затвердженого наказом ДПА України від 10.08.2005 р. № 327.
Ознайомившись актом перевірки від 07.04.2006р., відповідач направив на його адресу свої заперечення.
18.04.2006р. всупереч п.п.4 п. 4 Порядку ДПІ у Чемеровецькому районі Хмельницької області винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000921501/0 на суму 71 230, 00 грн.: при прийнятті податкових повідомлень-рішень ДПІ безпідставно не врахувало заперечення до акту перевірки тим самим порушивши цим права відповідача.
Перевірка здійснювалась після направлення повідомлення про перевірку № 5 від 21.02.2006 р. згідно з планом-графіком проведення документальних перевірок ДПІ у Чемеровецькому районі та на підставі Закону України від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні”. Даним повідомленням перевірка визначена як “виїзна планова документальна”, а ціль перевірки - дотримання податкового та валютного законодавства. Відповідача
зобов'язано надати всі необхідні документи, що підтверджують дані податкових декларацій та розрахунків по податках та інших обов'язкових платежах де бюджету та державних цільових фондів.
Вичерпний перелік податків та зборів (обов'язкових платежів) визначений в статтях 14 та 15 Закону України “Про систему оподаткування”.
Відповідно до преамбули Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Тобто, цей Закон не є законом про оподаткування.
Ст.11-1 Закону № 509 визначено підстави та порядок проведення органами державної податкової служби планових і позапланових виїзних перевірок своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
В ч.7 ст.11-1 Закону № 509 чітко визначено, що проведення представниками державної податкової служби перевірки дотримання вимог Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій..” відноситься до позапланових перевірок.
Факт здійснення Відповідачем самого правопорушення в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг не є встановленим відповідно до чинного Законодавства України.
Підставою для розрахунку штрафних (фінансових санкцій) за рішенням №0000921501/0 від 18.04.2006 р. став п.3.19 Акту виїзної планової документальної перевірки від 07.04.2006 р.: “Дотримання вимог Закону України від 01.06.2000 р. № 1776-ІІІ “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, яким встановлено порушення вимог п.1 ст.3 та ст.9 Закону: підприємство проводило реалізацію за готівкові кошти покупної продукції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та розрахункових книжок на суму 14 246 грн.
Відповідач здійснює діяльність у сфері матеріального виробництва. А відповідно до ст. 1 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі Закон) застосування РРО є обов'язковими для сфери торгівлі, послуг.
Тому Позивачем помилково віднесено ТОВ “Цукровий комбінат “Слов'янський”, яке здійснює свою діяльність у сфері матеріального виробництва (вид діяльності за КВЕД 15.83.0-виробництво цукру), до сфери торгівлі та нараховано штрафні (фінансові) санкції. Таким чином Відповідач не визнає позов в повній мірі.
В заяві по справі від 21.06.2007 р. відповідач просить врахувати при вирішенні справи постанову господарського суду області по справі № 9/328-НА від 16.03.2007 р.
Розглядом матеріали справи судом встановлено наступне :
Товариства з обмеженою відповідальністю Цукровий комбінат „Слав’янський”, с. Вишнівчик Чемеровецького району зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності - юридична особа, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серія АОО № 219204, довідкою № 1488 Головного управління статистики у Хмельницькій області.
07.04.2006 р. позивачем було проведено планову виїзну документальну перевірку дотримання вимог чинного законодавства ТОВ Цукровий комбінат „Слав’янський”, с. Вишнівчик за період з 01.01.2005 р. по 31.12.2005 р.
За наслідками проведеної перевірки позивачем складено акт № 632332545356 від 07.04.2006 р., в якому серед інших порушень також встановлено порушення відповідачем п.1 ст.3 та ст. 9 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. Зокрема, внаслідок проведення відповідачем реалізації за готівкові кошти покупної продукції без застосування реєстраторів розрахункових операцій на суму 14 247,00 грн. При цьому встановлено оприбуткування в лютому-серпні 2005 р. по прибуткових касових ордерах готівки за дизпаливо, цемент, насіння цукрового буряка, щебінь, мазут, кисень.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято, в тому числі, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000921501/0 від 18.04.2006 р., яким до товариства застосовано штрафні санкції в розмірі 71 230,00 грн.
Постановою господарського суду Хмельницької області від 16.03.2007 р. по справі № 16/328-НА позов Товариства з обмеженою відповідальністю „Цукровий комбінат „Слов’янський”, с.Вишнівчик Чемеровецького району до Державної податкової інспекції у Чемеровецькому районі про скасування рішення № 0000921501/0 від 18.04.2006 р. та податкового повідомлення-рішення № 0000892301/0 від 18.04.2006 р. задоволено частково. Скасовано частково рішення Державної податкової інспекції у Чемеровецькому районі № 0000921501/0 від 18.04.2006 р. в частині застосування до Товариства з обмеженою відповідальністю „Цукровий комбінат „Слов’янський” с.Вишнівчик Чемеровецького району штрафної санкції в сумі 59 875,00 грн. В задоволені решти позовних вимог судом відмовлено. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду постанова суду від 16.03.2007 р. залишена без змін, а апеляційна скарга без задоволення.
В зв’язку з наявною заборгованістю відповідача по сплаті штрафних санкцій, позивачем подано до суду позов про примусове їх стягнення в розмірі 11 355,00 грн.
Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Згідно ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95р. із змінами та доповненнями, реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами) (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Ст. 15 Закону вказує, що контроль за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Згідно ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
1) у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
Нараховані суми штрафних санкцій, які визначені ст.ст.17-24 Закону підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету протягом 10–ти днів з дня прийняття органом ДПІ рішення про застосування фінансової санкції.
Судом враховується, що рішення про застосування штрафних санкцій відповідною постановою суду скасовано частково, а саме в розмірі 59 875,00 грн. Відповідно до ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Крім того, судом не приймаються до уваги посилання відповідача на неправомірність проведення планової перевірки, а не позапланової, яку необхідно було проводити, на думку відповідача. При цьому враховується, що згідно ст.15 зазначеного Закону контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України, а згідно ст.11-1 Закону України „ Про державну податкову службу в Україні” від 4.12.90 р. із змінами і доповненнями планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності платника податків за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної податкової служби не частіше одного разу на календарний рік, забороняється проведення планових виїзних перевірок за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами. Крім того, проведення планової перевірки , про яку попереджається платник за 10 днів згідно ст. 11-1 Закону ніяким чином не порушує його інтересів порівняно з проведенням позапланової перевірки.
За таких обставин, позовні вимоги щодо стягнення 11 355,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій
за порушення відповідачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у Чемеровецькому районі. смт. Чемерівці до Товариства з обмеженою відповідальністю Цукровий комбінат „Слав’янський”, с. Вишнівчик Чемеровецького району
про стягнення 11 355,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Цукровий комбінат „Слав’янський”, с. Вишнівчик Чемеровецького району (вул. Заводська, 1, п/р 26002010479 у ВАТ “Фермерський земельний акціонерний банк”, м.Київ, МФО 322432, код ЄДРПОУ 32545366) на користь Державної податкової інспекції у Чемеровецькому районі, смт. Чемерівці (вул. Центральна, 28, реєстраційний рахунок в УДК у Хмельницькій області № 35213001002923, МФО 815013) 11 355,00 грн. (одинадцять тисяч триста п’ятдесят п’ять гривень, 00 коп.) штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Магера
Віддрук. 3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.
The court decision No. 752921, Commercial Court of Khmelnytskyi Oblast was adopted on 21.06.2007. The procedural form is Economic, and the decision form is . On this page, you will find essential information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.
This decision relates to case No. 16/3663-а . Firms, which are mentioned in the text of this judgment: