Court ruling № 75206757, 10.07.2018, Luhansk Regional Court of Appeal

Approval Date
10.07.2018
Case No.
409/721/18
Document №
75206757
Form of court proceedings
Civil
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 409/721/18

Провадження № 22ц/782/640/18

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

10 липня 2018 року м. Сєвєродонецьк

Апеляційний суд Луганської області у складі судді судової палати у цивільних справах: Дронської І.О., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у цивільній справі

за апеляційною скаргою ОСОБА_2

на ухвалу Білокуракинського районного суду Луганської області від 23 травня 2018 року

за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту смерті

встановив:

Ухвалою Білокуракинського районного суду Луганської області від 23 травня 2018 року заяву ОСОБА_2 про встановлення факту смерті повернуто заявникові.

Не погодившись з такою ухвалою суду ОСОБА_2, в інтересах якої діє представник ОСОБА_3, звернулась до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати вказану ухвалу та направити матеріали справи до суду першої інстанції для продовження розгляду.

Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно з ч. 3 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Статтею 123 ЦПК України передбачено, що перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Згідно з ч. 3 ст. 124 ЦПК України якщо закінчення строку припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем строку є перший після нього робочий день.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувана ухвала суду першої інстанції постановлена 23 травня 2018 року за відсутності учасників справи (а.с. 7-8). Строк на подачу апеляційної скарги спливав 07 червня 2018 року.

Апеляційна скарга подана до суду через відділення поштового зв'язку 27 червня 2018 року, про що свідчить штемпель на поштовому конверті (а.с. 18).

В апеляційній скарзі заявник зазначає, що копію оскаржуваної ухвали суду отримано ним 21 червня 2018 року, що не спростовується матеріалами справи.

Відповідно до ч. 3, 4 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

Таким чином, апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Білокуракинського районного суду Луганської області від 23 травня 2018 року подано з пропуском строку, встановленого ст. 354 ЦПК України, який підлягає поновленню за клопотанням заявника.

Посилання заявника в апеляційній скарзі на те, що копія оскаржуваної ухвали суду отримана 21 червня 2018 року є підставою для поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду у відповідності до ч. 2 ст. 354 ЦПК України, однак лише за заявою або клопотанням заявника. Проте, заявник із заявою про поновлення строку до апеляційного суду не звертався, в апеляційній скарзі також не порушує питання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду.

Таким чином, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху із наданням заявнику строку для подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду, шляхом її подання до Апеляційного суду Луганської області, із наведенням поважних причин пропуску строку апеляційного оскарження.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 1-1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" учасники справи, остання відома адреса місця проживання (перебування) чи місцезнаходження яких знаходиться в районі проведення антитерористичної операції і які не мають офіційної електронної адреси, повідомляються про ухвалення відповідного судового рішення шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень. З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.

У зв'язку з цим ОСОБА_2, остання відома адреса місця проживання якої знаходиться в районі проведення антитерористичної операції та в матеріалах справи відсутні відомості щодо її офіційної електронної адреси, підлягає повідомленню про постановлення ухвали суду шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

На підставі викладеного, керуючись ст. 357 ЦПК України, ч. 2 ст. 1-1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" апеляційний суд,

у х в а л и в:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на ухвалу Білокуракинського районного суду Луганської області від 23 травня 2018 року залишити без руху та надати заявнику строк для подачі заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду із наведенням поважних причин пропуску строку апеляційного оскарження протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

Роз'яснити ОСОБА_2, якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано в зазначений строк або вказані підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, то буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Повідомити ОСОБА_2 про постановлення ухвали шляхом розміщення інформації на офіційному веб-порталі судової влади з посиланням на веб-адресу такого судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Роз'яснити ОСОБА_2, що з моменту розміщення такої інформації вважається, що вона отримала дану ухвалу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя І.О. Дронська

Часті запитання

Який тип судового документу № 75206757 ?

Документ № 75206757 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 75206757 ?

Дата ухвалення - 10.07.2018

Яка форма судочинства по судовому документу № 75206757 ?

Форма судочинства - Civil

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 75206757 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Information about the court decision No. 75206757, Luhansk Regional Court of Appeal

The court decision No. 75206757, Luhansk Regional Court of Appeal was adopted on 10.07.2018. The procedural form is Civil, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful data conveniently.

The court decision No. 75206757 refers to case No. 409/721/18

This decision relates to case No. 409/721/18. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment:


Our platform enables searching by various criteria, such as region or court name. In addition, exhaustive customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for data. That allows you to efficiently save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 75206749
Next document : 75206773