Court ruling № 75204769, 06.07.2018, Kyiv Regional Court of Appeal

Approval Date
06.07.2018
Case No.
363/169/16-ц
Document №
75204769
Form of court proceedings
Civil
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 363/169/16-ц Головуючий у І інстанції Баличева М. Б.Провадження № 22-ц/780/3256/18 Доповідач у 2 інстанції Лівінський С. В.Категорія 26 06.07.2018

УХВАЛА

06 липня 2018 року м. Київ

Апеляційний суд Київської області у складі судді Лівінського С.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на заочне рішення Вишгородського районного суду Київської області від 05 грудня 2016 року у справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Укрсоцбанк» до ОСОБА_3 та ОСОБА_2 про солідарне стягнення заборгованості за договором кредиту,

В С Т А Н О В И В:

Заочним рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 05 грудня 2016 року позовну заяву ПАТ «Укрсоцбанк» задоволено. Стягнуто солідарно з ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на користь ПАТ «Укрсоцбанк» заборгованість за Договором кредиту № 40.29-48/515 від 23 жовтня 2007 року у розмірі 4 341 947 гривень 39 копійок. Стягнуто солідарно з ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на користь ПАТ «Укрсоцбанк» витрати по сплаті судового збору у розмірі 65 гривень 21 копійку.

Ухвалою того ж суду від 18 травня 2018 року заяву відповідача про перегляд заочного рішення залишено без задоволення.

Відповідач з вказаним судовим рішенням не погодилася та з пропущенням строку на апеляційне оскарження судового рішення 23 червня 2018 року подала апеляційну скаргу.

Частиною 1 п. 13 перехідних положень ЦПК України встановлено, що зміни до цього Кодексу вводяться в дію з урахуванням таких особливостей: судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Апеляційна ж скарга позивача наведеним вимогам не відповідає, оскільки подана з порушенням строку на апеляційне оскарження судового рішення та не сплачена судовим збором.

Відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України (у редакції, чинній на момент постановлення оскаржуваного рішення) апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Скаржником заявлено клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження у якому зазначено причиною пропуску строку на апеляційне оскарження отримання тексту вказаного заочного рішення лише 19 червня 2018 року.

Разом з тим, ОСОБА_2 вже оскаржила вказане судове рішення за правилами перегляду заочних рішень, а тому строк на апеляційне оскарження обраховується з дати виготовлення повного тексту ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, тобто з 22 травня 2018 року та спливає 01 червня 2018 року.

А тому вказані доводи клопотання не заслуговують на увагу.

Крім того, згідно з п. 3) ч. 4 ст. 356 ЦПК України, до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п. п. 6 п.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» в редакції чинній на час звернення з апеляційною скаргою, за подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору сплачується у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Разом з тим до вказаної заяви було долучено клопотання про відстрочення сплати судового збору

Однак, вказане клопотання задоволено бути не може .

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», (у редакції, чинній на момент звернення з вказаним клопотанням) суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», (у редакції, чинній на момент звернення з вказаним клопотанням) враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: військовослужбовці; батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

ОСОБА_2 ж доказів на підтвердження скрутного майнового та відсутності у неї будь-яких джерел доходу, надано не було.

Крім того, апеляційна скарга не містить доказів, того, що скаржник намагалася сплатити судовий збір, хоча б у меншому розмірі, що підтверджувало б її дійсні наміри.

За такого надуманими є й посилання на ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини.

Виходячи із вищевикладеного ставка судового збору за подання даної апеляційної скарги підлягає сплаті в розмірі 97 693,82 грн.

Згідно реквізитів рахунків для сплати судового збору до Апеляційного суду Київської області на 2018 рік оплата коштів має здійснюватися на рахунок № 34311206080080 , код класифікації доходів бюджету 22030101 , отримувач коштів: ГУК у Київ. обл./м.Київ/22030101 Банк отримувача: Казначейство України (ЄАП), МФО 899998, ЄДРПОУ банку отримувача 37955989.

При сплаті судового збору поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

«Судовий збір, за а/с ОСОБА_2 Апеляційний суд Київської області.»

Документи, що підтверджують сплату судового збору подаються до Апеляційного суду Київської області в оригіналі.

За правилами ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу. Апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 354 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження у порядку, встановленому статтею 358 цього Кодексу.

За наведеного, апеляційну скаргу слід залишити без руху та запропонувати скаржнику у строк, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху, звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Крім того, ОСОБА_2 слід запропонувати в той же строк сплатити судовий збір та надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору в установлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Керуючись ст. ст. 185, 356, 357 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на заочне рішення Вишгородського районного суду Київської області від 05 грудня 2016 року залишити без руху.

Запропонувати скаржнику у строк, який не перевищує десять днів з дня вручення ухвали звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження і сплатити судовий збір та надати до Апеляційного суду Київської області оригінали документів, що підтверджують сплату судового збору в установлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Якщо скаржник відповідно до ухвали суду у встановлений строк сплатить суму судового збору, апеляційна скарга вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо вона не усунить недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається скаржникові.

Якщо заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя С.В. Лівінський

Часті запитання

Який тип судового документу № 75204769 ?

Документ № 75204769 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 75204769 ?

Дата ухвалення - 06.07.2018

Яка форма судочинства по судовому документу № 75204769 ?

Форма судочинства - Civil

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 75204769 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Statistics about the court decision No. 75204769, Kyiv Regional Court of Appeal

The court decision No. 75204769, Kyiv Regional Court of Appeal was adopted on 06.07.2018. The procedural form is Civil, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find key data easily.

The court decision No. 75204769 refers to case No. 363/169/16-ц

This decision relates to case No. 363/169/16-ц. Firms, which are mentioned in the text of this judgment:


Our system supports searching by various criteria, such as region or court name. In addition, detailed customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to productively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 75177888
Next document : 75204779