Court ruling № 74635362, 24.05.2018, Dnipropetrovsk District Administrative Court

Approval Date
24.05.2018
Case No.
804/4057/17
Document №
74635362
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

24 травня 2018 року Справа №804/4057/17

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кононенко О.В.

за участі секретаря судового засідання Тонояна А.К.

за участі:

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Керівника Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області в інтересах держави до Дніпровської міської ради, треті особи - Комунальне підприємство "Дніпродорсервіс" Дніпровської міської ради, Комунальний заклад освіти "Спеціалізована школа №115" Дніпровської міської ради про визнання незаконною бездіяльності щодо не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на під’їзних шляхах та зобов’язання вчинити певні дії, у зв’язку з порушенням вимог Законів України "Про автомобільні дороги" та "Про місцеве самоврядування", -

ВСТАНОВИВ:

Керівник Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просить:

- визнати незаконною бездіяльність Дніпровської міської ради з питання не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на під'їзних шляхах до Комунального закладу освіти «Спеціалізована школа №115» Дніпровської міської ради; до Комунального закладу освіти «Спеціалізована школа №55» ДМР; до Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №116» ДМР; до Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №42» ДМР; до Комунального позашкільного навчального закладу «Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді»;

- зобов'язати Дніпровську міську раду вжити конкретних заходів по забезпеченню безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів шляхом встановлення передбачених законодавством дорожніх знаків на під'їзних шляхах до Комунального закладу освіти «Спеціалізована школа №115» Дніпровської міської ради та нанесення і відновлення відповідних дорожніх розміток до Комунального закладу освіти «Спеціалізована школа №55» ДМР; до Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №116» ДМР; до Комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №42» ДМР; до Комунального позашкільного навчального закладу «Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді».

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що при проведенні комісійного обстеження вулиць біля навчальних закладів Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпро виявлено недоліки, які негативно впливають на безпеку дорожнього руху транспорту та пішоходів, що підтверджується актом від 16.05.2017 року.

На території міста діє Програма реформування та розвитку комунального господарства м. Дніпропетровська на 2016-2020 роки, проте на 2017 рік кошти на придбання та встановлення дорожніх знаків не передбачено.

Отже, Дніпровською міською радою не вживається заходів щодо забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на під’їзних шляхах до загальноосвітніх шкіл.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 16.05.2017 року Сектором превенції Дніпровського відділу поліції ГУ НП у Дніпропетровській області з безпеки дорожнього руху спільно з представником комунального підприємства «Дніпродорсервіс» Дніпровської міської проведено комісійне обстеження вулиць поблизу навчальних закладів Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпро.

За результатами обстеження складено акт, у якому зафіксовані недоліків, які негативно впливають на безпеку дорожнього руху транспорту та пішоходів, а саме:

- під'їзний шлях до комунального закладу освіти «Спеціалізована школа №115» Дніпровської міської ради, що розташований за адресою, вул. Передова, 427 у м. Дніпро, не обладнано дорожнім знаком 5.35.1-«Пішохідний перехід» в кількості 1 одиниця, не нанесено дорожню розмітку 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу»;

- у районі комунального закладу освіти «Спеціалізована школа №55», яка розташована за адресою: вул. Луговська, 211 у м. Дніпро, не відновлено дорожню розмітку 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу» по вул. Луговській у м. Дніпро;

- на території поблизу комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа №116», яка розташована по вул. Передовій, 601 у м. Дніпро, не нанесено дорожню розмітку 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу» по вул. Передовій у м. Дніпро;

- по вул. Ростовській у м. Дніпро, в районі комунального закладу освіти «Середня загальноосвітня школа № 42», яка розташована по вул. Ростовській, 88 у м. Дніпро, не нанесено дорожню розмітку 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу»

- по вул. Передовій у м. Дніпро в районі комунального позашкільного навчального закладу «Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді», який розташований по вул. Передовій, 253 у м. Дніпро, не відновлено дорожню розмітку 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу».

Представником КП «Дніпродорсервіс» надано докази, які підтверджують, усунення недоліків зазначених у акті від 16.05.2017 року, а саме:

- під'їзний шлях до СШ№ 115 (вул. Передова, 427), виконані роботи – нанесена дорожня розмітка 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу», встановлені дорожні знаки «5.35.1 - Пішохідний перехід». «1.11 - Пагорб», «1.33 - Діти», «3.29 - Обмеження максимальної швидкості». «3.30 - Кінець обмеження максимальної швидкості»;

- на території поблизу СШ№ 116 (вул. Передова, 601), виконані роботи – нанесена дорожня розмітка 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу», встановлені дорожні знаки «5.35.1 - Пішохідний перехід», «1.33 - Діти», «3.29 - Обмеження максимальної швидкості», «3.30 - Кінець обмеження максимальної швидкості»;

- у районі СШ№ 55 (вул. Луговська, 211), виконані роботи – встановлені дорожні знаки «5.35.1 - Пішохідний перехід», «1.33 - Діти», «3.29 - Обмеження максимальної швидкості», «3.30 - Кінець обмеження максимальної швидкості», дорожня розмітка 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу»;

- по вул. Ростовській у м. Дніпро, в районі СШ№42 (вул. Ростовська, 88), виконані роботи – встановлені дорожні знаки «5.35.1 - Пішохідний перехід», «1.11 - Пагорб», «1.33 - Діти», «3.29 - Обмеження максимальної швидкості», «3.30 - Кінець обмеження максимальної швидкості», дорожня розмітка 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу» - дорожнє полотно має велику ямковість, що унеможливлює нанесення дорожньої розмітки; засоби примусового зниження швидкості;

- по вул. Передовій у м. Дніпро, в районі «Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» (вул. Передова, 253), виконані роботи – встановлені дорожні знаки «5.35.1 - Пішохідний перехід», «5.35.2 - Пішохідний перехід», дорожня розмітка 1.14.1 «Позначення нерегульованого пішохідного переходу», проводяться роботи щодо нанесення розмітки.

За таких обставин суд вважає, що відповідач вчинив дії в межах його повноважень та станом на час розгляду справи, зазначені у акті від 16.05.2017 року недоліки, які негативно впливають на безпеку дорожнього руху транспорту та пішоходів усунуті.

Представник позивача у судовому засіданні не заперечувала факту того, що недоліки зазначені у акті від 16.05.2017 року усунені.

За таких обставин суд вважає, що оскаржувана бездіяльності була виправлена Дніпровською міською радою.

Крім цього судом не вбачається наявність підстав вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.

За таких обставин суд дійшов висновку, про необхідність закриття провадження у справі на підставі пункту 8 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України.

У відповідності до пункту 1 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі, якщо справу якщо справу не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства.

На підставі викладеного, керуючись статтями 19, 238, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження по адміністративній справі за позовом Керівника Дніпропетровської місцевої прокуратури № 1 Дніпропетровської області в інтересах держави (вул. Осіння, буд. 8, м. Дніпро, 49051) до Дніпровської міської ради (пр. Дмитра Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000), треті особи - Комунальне підприємство "Дніпродорсервіс" Дніпровської міської ради (пр. Пушкіна, 20, м. Дніпро, 49000), Комунальний заклад освіти "Спеціалізована школа №115" Дніпровської міської ради (вул. Передова, 427, м. Дніпро, 49046) про визнання незаконною бездіяльності щодо не забезпечення безпечних умов руху транспортних засобів і пішоходів на під’їзних шляхах та зобов’язання вчинити певні дії, у зв’язку з порушенням вимог Законів України "Про автомобільні дороги"та "Про місцеве самоврядування".

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки, передбачені статтєю 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст ухвали буде складений 29 травня 2018 року .

Суддя О.В. Кононенко