№ 7452467, 27.11.2009, Olevsk District Court of Zhytomyr Oblast

Approval Date
27.11.2009
Case No.
2-а-1639
Document №
7452467
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 2- а-1639\2009 рік

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 листопада 2009 року

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Стратович О.В. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення в Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення заборгованості по доплаті до заробітної плати у зв'язку з роботою на радіоактивно забрудненій території

ВСТАН О В И В:

Позивачка звернулась до суду з позовом в якому просить суд стягнути на її користь з відповідача 11075 грн. 75 коп. доплати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення у зв'язку з тим, що вона є потерпілою внаслідок Чорнобильської катастрофи 3-ої категорії, працює на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.

Позивачка, згідно позову, просить слухати справу без її участі.

Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує.

В судовому засіданні встановлено, що позивачка є потерпілою 3-ої категорії внаслідок Чорнобильської катастрофи. Територія на якій працює позивачка, а саме м. Олевськ Житомирської області відповідно до "Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи" затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року - відноситься до зони посиленого радіоекологічного контролю, що стверджується відомостями паспорта громадянки України, посвідченням потерпілого внаслідок аварії на ЧАЕС, довідкою з місця проживання .

Позивачка працює і отримує щомісячно виплати згідно Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " по місцю роботи, що стверджується обставинами зазначеними у запереченні відповідача та довідкою з місця роботи позивача.

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " слідує, що громадянам які працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Доплата до заробітної плати в розмірі передбаченому законом позивачці виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно доплата в розмірі 5.20 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.

З 01.11.2003 року по 01.10.2009 року позивачці не доплачена доплата до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 11075 грн. 75 коп., що стверджується розрахунком заборгованості наданому позивачем, який судом перевірено і встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " з якої слідує, що громадянам які працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова " доплата до заробітної плати у зоні посиленого радіоекологічного контролю в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Доплата нараховуються та виплачуються за місцем роботи.

В даному випадку Закон України "Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " визначає порядок і розміри доплати. Виплата доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірною, оскільки постанова

протирічить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивачку у її правах на отримання доплати в розмірі зазначеному в ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", чим порушив її право на соціальний захист від наслідків чорнобильської катастрофи.

Виходячи з вище наведених обставин суд не може взяти до уваги пояснення відповідача з приводу правомірності виплат доплати до заробітної плати по постанові КМУ. Суд вважає, що позивачкою не пропущений строк на звернення до суду з даним позовом, так як виплата коштів про стягнення яких просить позивач передбачено законом України як актом вищої юридичної сили, відповідачем проводилось часткове нарахування та виплата доплати як потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС і зазначена доплата є частиною заробітної плати, яка стягується без обмеження строком, відповідно до КЗпП України.

І

Керуючись ст. ст. 11,71,86, 160,161 КАС України та ст. ст. 37,39 Закону України " Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи " суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення в Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення заборгованості по доплаті до заробітної плати у зв'язку з роботою на радіоактивно забрудненій території - задовольнити повністю.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2 11075грн. 75 коп. доплати до заробітної плати, як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку №35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 111 грн. 76 коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена в Київський апеляційний адміністративний суд, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.

Суддя: