
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про передачу справи до іншого суду
25 травня 2018 р. Справа № 805/3841/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Логойда Т.В., перевіривши виконання вимог законодавства при подачі позовної заяви фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до виконавчого комітету Краматорської міської ради про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
У травні 2018 року фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначав, що постановою адміністративної комісії виконавчого комітету Краматорської міської ради від 19 березня 2018 року №19 особу, яка працює у нього продавцем - ОСОБА_2, за продаж цигарок «Ротманс Роял» особі, яка не досягла 18 років, визнано винною у скоєнні адміністративного правопорушення, що передбачено частиною 2 статті 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у зв'язку з чим притягнуто до адміністративної відповідальності і накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.
Вказану постанову оскаржено до Краматорського міського суду Донецької області (ухвала про відкриття провадження від 02 квітня 2018 року в справі №234/4124/18).
Між тим, в порушення статті 291 Кодексу України про адміністративні правопорушення виконавчий комітет Краматорської міської ради, не дочекавшись набрання законної сили судовим рішенням у цій справі, направив постанову від 19 березня 2018 року №19 до Державної фіскальної служби України, що потягло за собою певні наслідки.
У зв'язку з наведеним просив:
- визнати протиправними дії виконавчого комітету Краматорської міської ради щодо надання Державній фіскальній службі України постанови від 19 березня 2018 року №19 про накладення адміністративного стягнення;
- зобов'язати виконавчий комітет Краматорської міської ради поновити строки оскарження постанови до розгляду скарги в Краматорському міському суді Донецької області та надати лист-спростування свого попереднього рішення до Державної фіскальної служби України, і за час заборони на торгівлю тютюновими виробами - компенсувати фактичні збитки (з розрахунку 1000 грн. на добу) та завдану моральну шкоду через втрату іміджу торгівельної точки (з розрахунку 50% фактичних витрат на добу).
Судом встановлено, що адміністративний позов Донецькому окружному адміністративному суду не підсудний з наступних підстав.
Частиною 1 статті 6 Європейської конвенції з прав людини, яка визначає право на справедливий суд, встановлено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства, яка визначає розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Предметом даного адміністративного спору є оскарження дій суб'єкта владних повноважень у справі про притягнення до адміністративної відповідальності.
Виходячи з вимог законодавства позовна заява повинна розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом за вибором позивача: адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача.
Щодо даної позовної заяви це один і той же суд - Краматорський міський суд Донецької області.
Виходячи з наведених вимог процесуального законодавства справа за даним адміністративним позовом повинна розглядатися саме вказаним судом, який щодо неї згідно з частиною 1 статті 6 Європейської конвенції з прав людини є судом, встановленим законом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись статтями 29, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Передати адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до виконавчого комітету Краматорської міської ради про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії на розгляд місцевого загального суду як адміністративного суду - Краматорського міського суду Донецької області.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 256 КАС України, і може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції шляхом подання апеляційної скарги через суд першої інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено 25 травня 2018 року.
Суддя Логойда Т. В.
The court decision No. 74284227, Donetsk District Administrative Court was adopted on 25.05.2018. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful data quickly.
This decision relates to case No. 805/3841/18-а. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: