
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
12 лютого 2018 р. справа № 814/344/18 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Мороз А. О., ознайомився з
позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1
до відповідача:Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Миколаївської міської ради, вул. Херсонське шосе, 48/8, м. Миколаїв, 54024
про:визнання незаконною та скасування постанови від 30.01.2018 № 02,ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі-позивач) звернувся з адміністративним позовом до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Миколаївської міської ради про визнання незаконною та скасування постанови про адміністративне правопорушення №02 від 30.01.2018 р.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Оскільки, оскаржуваною постановою Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Миколаївської міської ради позивача притягнуто до адміністративної відповідальності, належним судом в цьому випадку буде Центральний районний суд м. Миколаєва як адміністративний суд.
Згідно з ч. 1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Конвенцію ратифіковано Законом № 475/97-ВР від 17.07.97), кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 317 КАС України, порушення норм процесуального права є обов'язковою підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення суду, якщо справу розглянуто неповноважним судом.
Згідно з ч.1 ст. 318 КАС України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених ст.20, 22, 25-28 цьогоКодексу.
Оскільки, КАС України не містить норм, що регулюють питання передачі на розгляд до належного суду справ у разі порушення правил предметної підсудності, згідно з ч. 6 ст. 7 КАС України у такому випадку підлягає застосуванню аналогія закону, а саме, підлягають застосуванню положення п. 2 ч.1ст. 29 КАС України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що адміністративну справу слід передати на розгляд Центрального районного суду м. Миколаєва.
Керуючись статтями 7, 20, 29, 243 КАС України та ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, суд, -
УХВАЛИВ
1. Адміністративну справу №814/344/18 за позовом ОСОБА_1 до Управління Державного архітектурно-будівельного контролю Миколаївської міської ради про визнання незаконною та скасування постанови про адміністративне правопорушення №02 від 30.01.2018 р. на розгляд Центрального районного суду м. Миколаєва.
2. Апеляційна скарга на цю ухвалу може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання) в порядку, визначеному ст.ст. 295-297 з урахуванням п. 15.5. Перехідних положень КАС України.
Суддя А. О. Мороз
The court decision No. 72275113, Mykolaiv District Administrative Court was adopted on 12.02.2018. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find important data easily.
This decision relates to case No. 814/344/18. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: