Court ruling № 71976621, 02.02.2018, Kyiv District Administrative Court

Approval Date
02.02.2018
Case No.
373/2250/17
Document №
71976621
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

02 лютого 2018 року м. Київ № 373/2250/17

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

11.12.2017 ОСОБА_3 звернулась до Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області з позовом до ОСОБА_2 у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області, у якому просить суд:

- визнати протиправними дії ОСОБА_2 у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області щодо внесення відомостей до державного земельного кадастру про земельні ділянки з кадастровими номерами 3223382401:02:024:0031, 3223382401:02:024:0032 на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки у натурі (на місцевості) від 2016 року, оскільки останні не відповідають Держаним актам на право власності на земельну ділянку серії КВ №018380 та серії КВ №018381 від 20.08.2004;

- зобов’язати ОСОБА_2 у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області внести зміни до державного земельного кадастру про земельні ділянки з кадастровими номерами 3223382401:02:024:0031, 3223382401:02:024:0032 щодо розмірів та кутів поворотів у відповідності до відомостей, зазначених у державних актах на право власності на земельну ділянку серії КВ №018380 та серії КВ №018381 від 20.08.2004.

Ухвалою Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 03.01.2018 передано адміністративну справу на розгляд Київському окружному адміністративному суду, як таку, що належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

30.01.2018 матеріали адміністративної справи №373/2250/17 разом із супровідним листом Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 25.01.2018 №373/2250/17/27/2018 надійшли на адресу Київського окружного адміністративного суду. За результатами автоматизованого розподілу дана справа передана для розгляду суддів Кушновій А.О.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.

Відповідно до п.п.2-3 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв’язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб’єкта владних повноважень.

Позивачем всупереч вимогам ст.160 КАС України не зазначено у позовній заяві ідентифікаційний код відповідача, ОСОБА_2 у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області.

У зв'язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати уточнену позовну заяву з урахуванням вказаних судом зауважень.

Відповідно до п.9 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач - суб'єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п.7 ч.1 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України).

З урахуванням викладеного, відповідачем в адміністративній справі може бути орган державної влади, який не має статусу юридичної особи, оскільки обов’язковість такого статусу стосується лише підприємств, установ, організацій, якщо вони є відповідачами в адміністративній справі.

Позивачем у позовній заяві зазначено в якості відповідача ОСОБА_2 у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області.

Відповідно до п.1 Положення про Головне управління Держгеокадастру в області, затвердженого Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 29.09.2016 №333, Головне управління Держгеокадастру в області (далі – Головне управління) є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їй підпорядковане.

Згідно з п.10 вказаного Положення начальник Головного управління, зокрема, утворює за погодженням з Держгеокадастром в структурі Головного управління міжрегіональне, міськрайонні структурні підрозділи та структурні підрозділи в районах, містах та затверджує положення про структурні підрозділи Головного управління і посадові інструкції працівників.

Отже, зі змісту вищенаведених положень чинного законодавства вбачається, що відділ у Переяслав-Хмельницькому районі Головного управління Держгеокадастру у Київській області є виключно структурним підрозділом Головного управління Держгеокадастру у Київській області, який не має статусу самостійної юридичної особи.

Таким чином належним відповідачем по справі є Головне управління Держгеокадастру у Київській області.

У зв’язку з цим, суд звертає увагу позивача на необхідність уточнення складу відповідачів по справі, з урахуванням вищенаведених положень чинного законодавства.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:

- надати уточнену позовну заяву (два примірника), з урахуванням вказаних судом зауважень.

3. Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Кушнова А.О.