
Подільський районний суд міста Києва
Справа № 758/14786/17
У Х В А Л А
10 листопада 2017 року слідчий суддя Подільського районного суду м. Києва Супрун Г.Б. секретар Цукурова Д.В., розглянувши клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №7 Лівочки П.В. про призначення повторної ревізії за матеріалами кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015100070008991 від 04.12.2015 року за ст. 364 ч. 1 КК України,-
В С Т А Н О В И В :
Прокурора Київської місцевої прокуратури №7 Лівочка П.В., звернувся до суду з клопотанням про призначення повторної позапланової документальної виїзної ревізії з питань перевірки додержання законодавства України при здійсненні фінансово- господарської діяльності Центральним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві. (Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва) за адресою 01601, м. Київ, вул. Крутий Узвіз, 4 код ЄДРПОУ 40376133.
З витягу із Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання вбачається, що до Подільського УП ГУ НП в м. Києві надійшла ухвала Подільського районного суду м. Києва від 19.10.2015 по справі №758/11675/15-к, згідно якої слідчий суддя Неганова Н.В. зобов'язує внести відомості до ЄРДР, за заявою ОСОБА_2, про вчинення кримінального правопорушення за заявою ОСОБА_3 від 09.10.2015, а саме посадові особи Управління ПФУ Подільського району м. Києва, перевищуючи свої службові повноваження, підробили фінансові балансові документи, порушили порядок запису в регістрах бухгалтерського обліку, сфальсифікували данні пенсійної справи і отримували з 2008 по 2014 додаткові кошти з Державного бюджету, внаслідок чого завдали значних матеріальних збитків як Державному бюджету так і страхувальнику.
Орган досудового розслідування, на підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 36, 93, 110 КПК України, ст.ст. 2, 10, 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» просив призначити повторну позапланову документальну виїзну ревізію з питань перевірки додержання законодавства України при здійсненні фінансово- господарської діяльності Центральним об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в м. Києві. (Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва) за адресою 01601, м. Київ, вул. Крутий Узвіз, 4, оскільки Державною фінансовою інспекцією в м. Києві позапланову виїзну документальну ревізію додержання законодавства з окремих питань фінансово-господарської діяльності Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (Управління Пенсійного фонду України в Подільському районі міста Києва) за адресою 01601, м. Київ, вул. Крутий Узвіз, 4 було проведено неповно, Акт позапланової виїзної ревізії від 28.10.2016р. не може бути використаний як допустимий доказ, не виконано ряд вимог щодо інспектування з метою виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.
У судовому засіданні прокурор Чаплигін К.В. клопотання підтримав.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання прокурора про проведення позапланової перевірки задоволенню не підлягає, у зв'язку з наступним.
Згідно ч. 1 ст. 1 КПК України, порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.
Кримінальне процесуальне законодавство України складається з відповідних положень Конституції України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ч. 2 ст. 1 КПК України).
Відповідно до положень ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
З положень п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України убачається, що до компетенції слідчого судді віднесено судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному проводженні.
Згідно положень, визначених у ст. 93 КПК України, збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
За змістом ст. 84, 99 цього Кодексу висновки ревізій та акти перевірок віднесені до такого процесуального джерела доказів як документи.
При цьому, ч. 1 ст. 5 КПК України передбачено, що процесуальна дія проводиться, а процесуальне рішення приймається згідно з положеннями цього Кодексу, чинними на момент початку виконання такої дії або прийняття такого рішення.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КПК України прокурор, здійснюючи нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, уповноважений, зокрема:
1) починати досудове розслідування за наявності підстав, передбачених цим Кодексом;
2) мати повний доступ до матеріалів, документів та інших відомостей, що стосуються досудового розслідування;
3) доручати органу досудового розслідування проведення досудового розслідування;
4) доручати слідчому, органу досудового розслідування проведення у встановлений прокурором строк слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій, інших процесуальних дій або давати вказівки щодо їх проведення чи брати участь у них, а в необхідних випадках - особисто проводити слідчі (розшукові) та процесуальні дії в порядку, визначеному цим Кодексом;
5) доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам.
Пункт 6 частини другої статті 36 КПК України, що надавала право прокурору призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом виключено на підставі Закону № 1697-VII від 14.10.2014 «Про прокуратуру».
При цьому, слідчий суддя звертає увагу сторони обвинувачення на те, що пункт 6 частини другої статті 36 виключено на підставі Закону № 1697-VII від 14.10.2014 року.
До такого виключення цей пункт передбачав, що прокурор уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом, однак з часу набрання чинності Закону № 1697-VII від 14.10.2014 року такі повноваження у останнього відсутні.
У зв'язку з вищевикладеним, враховуючи відсутність у слідчого судді повноважень на призначення перевірки/ревізії додержання вимог законодавства України при здійсненні фінансово-господарської діяльності, підстав для задоволення клопотання не вбачається.
Керуючись ст.ст. 1-29, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Cлідчий суддя Подільського районного суду м. КиєваГ.Б.Супрун
The court decision No. 70818607, Podilskyi District Court of Kyiv City was adopted on 10.11.2017. The procedural form is Criminal, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important data easily.
This decision relates to case No. 758/14786/17. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: