Court ruling № 70795031, 07.12.2017, Kyiv Commercial Court of Appeal

Approval Date
07.12.2017
Case No.
910/5549/17
Document №
70795031
Form of court proceedings
Economic
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

УХВАЛА

"07" грудня 2017 р. Справа №910/5549/17

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Алданової С.О.

суддів: Зеленіна В.О.

Мартюк А.І.

розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрексім»

на рішення господарського суду міста Києва від 14.06.2017 р.

у справі №910/5549/17 (суддя Чебикіна С.О.)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ОТП Факторинг Україна»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрексім»

про стягнення коштів

ВСТАНОВИВ:

Рішенням господарського суду міста Києва від 14.06.2017 р. позов задоволено. Стягнуто з відповідача на користь позивача 543041,51 грн. заборгованості за кредитом, 1387,89 грн. відсотків за користування кредитом, 7121,13 грн. пені та 8273,25 грн. судового збору.

Не погоджуючись з прийнятим рішенням, ТОВ «Укрексім» звернулось до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду міста Києва від 14.06.2017 р. та прийняти нове, яким в задоволенні позову відмовити повністю.

Вказана апеляційна скарга не приймається до розгляду та повертається апеляційним господарським судом з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 87 ГПК України, повне рішення та ухвали надсилаються сторонам, прокурору, третім особам, які брали участь в судовому процесі, але не були присутні у судовому засіданні, рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше трьох днів з дня їх прийняття або за їх зверненням вручаються їм під розписку безпосередньо в суді.

Як вбачається з матеріалів справи, повний текст оскаржуваного рішення місцевого господарського суду було складено 19.06.2017 р.

Відповідно до ст. 93 ГПК України, апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів, а на ухвалу місцевого господарського суду - протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Враховуючи те, що повний текст оскаржуваного рішення було складено та підписано суддею 19.06.2017 р., останнім днем апеляційного оскарження судового рішення у даній справі є 29.06.2017 р.

В обґрунтування поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження, скаржник посилається на те, що на початку листопада 2017 року, після одержання ним постанови державного виконавця про відкриття виконавчого провадження, йому стало відомо про існування оскаржуваного рішення. Скаржник зазначив, що будь-яких документів, в тому числі судового рішення, по даній справі на його адресу не надходило.

Відновлення пропущеного строку у відповідності зі ст. 53 ГПК України здійснюється господарським судом за наявності поважної причини його пропуску.

Враховуючи приписи ст. 53 ГПК України клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження повинно містити обґрунтування поважності причин пропуску такого строку з посиланням на відповідні докази.

Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об'єктивно непереборними та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій.

Клопотання про поновлення процесуального строку повинно містити роз'яснення причин пропуску такого строку і підстави, з яких заявник вважає ці причини поважними.

Розглядаючи клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, суд повинен в сукупності оцінити всі фактичні обставини справи, надати оцінку доводам щодо поважності чи неповажності причин пропуску строків на апеляційне оскарження та зазначити з яких підстав подане скаржником клопотання не може бути задоволене.

Порядок обчислення строків для подання апеляційної скарги визначено статтею 93 ГПК України. Іншого порядку обчислення строків для подання апеляційної скарги чинним законодавством не передбачено. З матеріалів справи вбачається, що ТОВ «Укрексім» у передбачений ст. 93 ГПК України строк для оскарження судового рішення, до суду не звертався. Рішення набуло законної сили.

З матеріалів справи вбачається, що ухвали суду, а також рішення по даній справі направлялись на адресу ТОВ «Укрексім», що зазначена у довідці №5143 з ЄДРПОУ, а також у свідоцтві про державну реєстрацію юридичної особи. Зі штампу вихідної кореспонденції, що міститься на зворотному боці рішення вбачається, що копія рішення була направлена відповідачу на дві адреси. Зворотні повідомлення, які б свідчили про неотримання відповідачем копії оскаржуваного рішення в матеріалах справи відсутні.

Отже, судом першої інстанції було належним чином виконано вимоги законодавства щодо повідомлення скаржника про місце та час проведення судового засідання.

Колегією суддів враховується, що скаржник не брав участі у розгляді даної справи в суді першої інстанції.

Але, слід зазначити, що до заяви скаржника про поновлення строку на подання апеляційної скарги не додано будь-яких доказів на підтвердження того, що саме на початку листопада 2017 року скаржник дізнався про існування оскаржуваного рішення.

За таких обставин, колегія суддів приходить до висновку, що лише факт подання особою клопотання про поновлення строку не кореспондується з автоматичним обов'язком суду поновити цей строк, оскільки клопотання про поновлення строку для подання апеляційної скарги з огляду на приписи ч. 1 ст. 53 ГПК України повинно містити обґрунтування причин пропуску цього строку.

Поряд з цим, колегія суддів зазначає, що поновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким останній користується виходячи з поважності причин пропуску строку, які в даному випадку не вбачаються за відсутності обставин, які об'єктивно перешкоджали скаржнику реалізувати своє право на подання апеляційної скарги протягом законодавчо встановленого терміну.

Отже, можливість вчасного подання апеляційної скарги на рішення господарського суду міста Києва від 14.06.2017 р. залежала виключно від волевиявлення самого скаржника, тобто мала суб'єктивний характер, а тому підстав для поновлення пропущеного процесуального строку у даному випадку колегія суддів не вбачає.

З огляду на зазначене, підстави для задоволення заяви про поновлення строку на подання апеляційної скарги - відсутні.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 53, 86, 93, п.4 ч.1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Укрексім» в задоволенні заяви про поновлення строку на подання апеляційної скарги.

2. Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрексім» на рішення господарського суду міста Києва від 14.06.2017 р. у справі №910/5549/17 повернути скаржнику з доданими до неї матеріалами без розгляду.

Головуючий суддя С.О. Алданова

Судді В.О. Зеленін

А.І. Мартюк

Часті запитання

Який тип судового документу № 70795031 ?

Документ № 70795031 це Court ruling

Яка дата ухвалення судового документу № 70795031 ?

Дата ухвалення - 07.12.2017

Яка форма судочинства по судовому документу № 70795031 ?

Форма судочинства - Economic

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 70795031 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Information about the court decision No. 70795031, Kyiv Commercial Court of Appeal

The court decision No. 70795031, Kyiv Commercial Court of Appeal was adopted on 07.12.2017. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key data quickly.

The court decision No. 70795031 refers to case No. 910/5549/17

This decision relates to case No. 910/5549/17. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment:


Our system supports searching by various criteria, such as region or court name. In addition, detailed customisation in the personal account is possible, which significantly speeds up the process of searching for information. That allows you to productively save time when obtaining the necessary information from the register of court decisions and other official sources.

Previous document : 70795027
Next document : 70795035