Court ruling № 70715674, 04.12.2017, Commercial Court of Kharkiv Oblast

Approval Date
04.12.2017
Case No.
922/1667/17
Document №
70715674
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_____________

УХВАЛА

"04" грудня 2017 р.Справа № 922/1667/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Швидкіна А.О.

при секретарі судового засідання : Трофименко С.В.

розглянувши справу

за заявою ТОВ "Хутро-Х", м. Харків до ТОВ "Хутро-Х", м. Харків про визнання банкрутом

за участю :

представника ГУ ДФС У Харківській області : Швед А.В., за довіреністю

ліквідатора : Сасіної К.О.

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 25.10.2017 року ТОВ "Хутро-Х" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Сасіну К.О.

02.11.2017 року до суду надійшло клопотання ГУ ДФС у Харківській області, в якому заявник просить суд:

1. Зобов`язати ліквідатора Сасіну К.О. надати звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також пояснення з питання не забезпечення надання до контролюючого органу первинних документів, регістрів бухгалтерського та податкового обліку для призначення та проведення відповідної перевірки;

2. Зобов`язати ліквідатора Сасіну К.О. забезпечити можливість проведення Головним управлінням ДФС у Харківській області позапланової виїзної документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів (обов`язкових платежів) ТОВ "Хутро Х" для чого :

- узгодити з Головним управлінням ДФС у Харківській області термін проведення позапланової виїзної перевірки підприємства;

- забезпечити доступ посадових осіб Головного управління ДФС у Харківській області, які уповноважені здійснювати документальну позапланову перевірку підприємства, до відповідних первинних фінансово-господарських документів;

3. У разі невиконання вимог суду на підставі ч.12 ст. 41 Закону визнати таку бездіяльність Сасіної К.О. неправомірною, а роботу - незадовільною та припинити його повноваження, призначивши нового ліквідатора;

4. Не допустити ліквідацію ТОВ "Хутро Х" без проведення ГУ ДФС у Харківській області відповідної перевірки достименності даних (інформації) про наявність у підприємства активів, дебіторської та/або кредиторської заборгованості, стан розрахунків з бюджетом всіх рівнів, а також дійсний стан платоспроможності.

Ухвалою суду від 06.11.2017 року прийнято та призначено до розгляду в судовому засіданні клопотання ГУ ДФС у Харківській області (вх. № 35953) на "04" грудня 2017 року.

Присутній в судовому засіданні представник ГУ ДФС у Харківській області підтримує заявлене клопотання, просить суд задовольнити його.

Ліквідатор заперечує проти заявленого клопотання, просить суд відмовити в його задоволенні з підстав, викладених у відзиві, який долучений судом до матеріалів справи.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників процесу, суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, в період проведення документальної позапланової перевірки боржника, арбітражний керуючий Сасіна К.О. виконувала повноваження розпорядника майна ТОВ "Хутро Х", а отже не мала право на втручання в оперативну-господарську діяльність товариства .

На даний час арбітражний керуючий Сасіна К.О. виконує повноваження ліквідатора ТОВ "Хутро Х".

Відповідно до ч.2 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:

приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження;

виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута;

проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута;

аналізує фінансове становище банкрута;

виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута;

очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;

пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості;

з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю.

заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими;

подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника;

вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб;

передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;

продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом;

повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;

веде реєстр вимог кредиторів;

здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.

Отже, Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" не передбачено обов`язку ліквідатора самостійно подавати документи до податкового органу для проведення перевірки в процедурі ліквідації підприємства. Обов'язок щодо проведення перевірки покладається саме на контролюючий орган, а не на платника податків.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 37-41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання Головного Управління ДФС у Харківській області (вх. № 35953).

Суддя Швидкін А.О.