Decision № 705157, 07.06.2007, Commercial Court of Ternopil Oblast

Approval Date
07.06.2007
Case No.
16/117-2165
Document №
705157
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" червня 2007 р.

Справа № 16/117-2165

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Хоми С.О.

Розглянув справу

за позовом Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, в особі Тернопільського міського центру зайнятості України, м. Тернопіль, вул.. Лисенка,1

До відповідача: Комунального підприємства ЖЕК № 3, м. Тернопіль, вул. Шевченка,31

За участю представників сторін:

Позивача: Іванюк О.В. –начальник юридично-договірного відділу, довіреність № 01/373 від 21.02.07 р. ,

Відповідача: не з’явився

Суть справи:

Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в особі Тернопільського міського центру зайнятості України, м. Тернопіль, вул.. Лисенка,1 звернувся до господарського суду з позовом до Комунального підприємства ЖЕК № 3, м. Тернопіль, вул. Шевченка,31, про стягнення заборгованості в сумі 389 грн. 87 коп., в тому числі 164 грн. 51 коп. недоїмки по сплаті страхових внесків та 225 грн. 36 коп. пені.

Як зазначено позивачем в позовній заяві, підставою для звернення до суду з позовом є несплата страхових внесків у Фонд загальноообов»язкового державного страхування на випадок безробіття, робочим органом якого є Тернопільський міський центр зайнятості.

В судовому засіданні в порядку ч.3 ст.77 ГПК України оголошувалася перерва з 10 год.00 хв. 24.05.2007р. до 11 год.45 хв.07.06.2007р.

Відповідач в судове засідання 07.06.2007р. не з’явився, у відзиві на позов № 7 від 24.05.2007р. повідомив про те, що КП ЖЕК № 3 припинило свою основну діяльність з 01.10.2002р.; державною виконавчою службою накладено арешт на всі рахунки підприємства, а кошті, які поступають на рахунки Виконавча служба направляє на виплату кредиторської заборгованості, зокрема, по заробітній платі, на виплату внесків до Пенсійного фонд, іншим кредиторам.

В судовому засіданні представнику позивача роз’яснено процесуальні права та обов’язки згідно ст.ст.20,22,81-1 ГПК України; наслідки відмови позивача від позову та укладення мирової угоди.

Технічна фіксація судового процесу у відповідності до ст.81-1 ГПК України не здійснювалась за відсутності відповідного клопотання представника позивача.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представника позивача, суд встановив наступне.

12 лютого 2007 року Тернопільським міським центром зайнятості проведена перевірка Комунального підприємства ЖЕК № 3, м. Тернопіль, вул. Шевченка,31 на предмет правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. За результатами перевірки було встановлено, що за період з 01.11.2005 року по 31.01.2007 року за відповідачем рахується прострочена заборгованість перед Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в сумі 1750 грн.70 коп., про що складено акт № 78 від 12.02.2007 року, який підписаний головним бухгалтером та керівником підприємства, і належним чином засвідчена копія якого долучена до матеріалів справи. Оскільки рішенням господарського суду № 5/71-739 від 21.04.2004р. суду стягнено з відповідача 1586 грн.19 коп. недоїмки, що мала місце станом на 01.01.2004р., залишок нестягнутої заборгованості станом на 03.02.2007р. становить 164 грн.51 коп..

Також за результатами перевірки за неповну сплату страхових внесків нарахована пеня в сумі 225 грн. 36 коп., про що зазначено в акті перевірки.

Дана заборгованість підтверджується доданим до акту перевірки розрахунком заборгованості, пені по результатах перевірки.

Як вбачається із матеріалів справи, головним бухгалтером підприємства Рицик О.В. було отримано один примірник акту перевірки № 78 від 12.02.2007 року, однак сума недоїмки та пені відповідачем в 10-денний строк добровільно перерахована не була.

У відповідності до пункту 1 статті 1 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» № 1533-ІІІ від 2 березня 2000 року з наступними змінами загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття (далі-страхування на випадок безробіття) є система прав, обов’язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг тощо та є цільовим централізованим страховим фондом (частини 1 та 2 статті 8 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»). Згідно частини 2 статті 34 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»обов’язком Фонду є, зокрема, здійснення контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття.

У відповідності до частини 1 статті 12 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»виконавча дирекція Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції покладаються на органи державної служби зайнятості. Згідно частини 2 цієї ж статті цього ж Закону функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладено, зокрема, на міські центри зайнятості. Однією із функцій, наданих виконавчій дирекції Фонду та її робочим органам є представлення інтересів Фонду в судових органах.

Згідно частини 1 статті 4 та частини 3 статті 17 зазначеного вище Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідно страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), та на інших підставах, передбачених законодавством про працю та роботодавці і застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Розмір внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття передбачений Законом України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов’язкового державного соціального страхування” № 2213-ІІІ від 11 січня 2001 року з наступними змінами (пункт 2 статті 1 Закону).

За несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків наступає відповідальність передбачена частиною 1 статті 38 Закону України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», а саме сплата страхувальниками суми донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю та просить суд стягнути з відповідача заборгованість в сумі 389 грн. 87 коп., в тому числі 164 грн. 51 коп. недоїмки по сплаті страхових внесків, яка несплачена відповідачем і яка нарахована по акту перевірки № 78 від 12.02.2007р. та 225 грн. 36 коп. пені.

Відповідач будь-яких доказів сплати недоїмки в сумі 164 грн. 51 коп. та нарахованої пені в сумі 225 грн. 36 коп. на день розгляду справи ні суду, ні позивачу не надав.

За таких обставин справи, позовні вимоги підлягають до задоволення, як обгрунтовано заявлені та підтверджені матеріалами справи.

Державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у відповідності із ст.49 ГПК України покладаються на відповідача.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст.43,49,84,85 Господарського процесуального кодексу України, суд:

В и р і ш и в:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Комунального підприємства житлово-експлуатаційна контора № 3, м. Тернопіль, вул. Шевченка,31, ідентифікаційний код 21166934 - на користь Тернопільського міського центру зайнятості, вул.Лисенка,1 м. Тернопіль, ідентифікаційний код 14029303 - 164 грн. 51 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків та 225 грн. 36 коп. пені.

Видати наказ.

3.Стягнути з Комунального підприємства житлово-експлуатаційна контора № 3 , м. Тернопіль, вул. Шевченка,31, ідентифікаційний код 21166934:

- 102 грн. 00 коп. державного мита в доход Державного бюджету України ;

-118 грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на р/р 31214259700002 у ГУДКУ у Тернопільській області МФО 838012 ЄДРПОУ 23588119 Одержувач: УДК у м. Тернополі.

Видати накази.

4.Рішення надіслати сторонам по справі.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття(підписання).

На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання ) рішення.

Дата підписання: 13.06.2007р.

Суддя С.О. Хома