
Провадження № 2-а/235/194/17
Справа № 235/4760/17
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 листопада 2017 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі головуючої судді Величко О.В.,
при секретарі Долгопольської А.В.
за участю представника позивача ОСОБА_1
за участю представника відповідача
Красноармійського Об»єднаного
Управління Пенсійного Фонду України
В Донецькій області Третьякової Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Покровськ
адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Красноармійського об'єднаного управління ПФУ в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_4 звернулась до суду з позовом Красноармійського об'єднаного управління ПФУ в Донецькій області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії. В обґрунтування своїх позовних вимог вказала, що з 01.09.2003 року здобула право на отримання пенсії за інвалідністю, що підтверджується пенсійним посвідченням № 186297 З травня 2017 року вона перебуває на обліку у відповідача. Починаючи з квітня 2017 року відповідачем було зупинено виплату пенсії. Просить визнати протиправними дії відповідача щодо припинення виплати їй пенсії, починаючи з квітня 2017 року; зобов'язати перерахувати на розрахунковий картковий рахунок суму нарахованої з квітня 2017 року по теперішній час, але безпідставно не сплаченої суми пенсії; зобов'язати відповідача поновити виплату пенсії та утриматися від подальшого призупинення її виплати; допустити рішення до негайного виконання в частині виплати пенсії.
Позивачка в судове засідання не з'явилась, просила справу слухати без її участі ( а.с.19).
В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, наполягала на їх задоволенні. В подальшому просила справу слухати без участі представника ( а.с. 30).
Представник відповідача в судове засідання не з»явився, просив справу слухати без участі представника. В наданих до суду запереченнях зазначив, що згідно особистої заяви від 12.05.2017 року ОСОБА_3 просила здійснювати виплату пенсії на рахунок, відкритий в ТВБВ № 10004/0218-Донецьке обласне управління АТ «Ощадбанк». Розпорядженням Управління від 06.07.2017 року припинені виплати пенсії до з'ясування обставин. З підстав відкриття банківського рахунку не за належністю за період квітень-липень 2017 року на картрахунок ОСОБА_3 пенсія перераховувалась, банківська операція не проведена. З серпня 2017 року по теперішній час нарахування пенсії не відбувається за відсутністю заяви пенсіонера про одержання пенсійних виплат та звернення до Управління у встановленому законом порядку. Без дотримання вимог ст. 44 Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»,затвердженого постановою правління ПФУ 25.11.2005 року № 22-1, не можливо провести нарахування та здійснити виплату пенсії ОСОБА_3 Просили відмовити в задоволенні позовних вимог.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача,дослідивши матеріали справи і перевіривши їх доказами, приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивачка має статус пенсіонера та з травня 2017 року перебуває на обліку у Красноармійського об'єднаного управління ПФУ в Донецькій області ( а. с. 6-9).
Як вбачається з матеріалів справи, з квітня по липень 2017 рік включно відповідачем були була нарахована пенсія позивачці у розмірі 4269,30 грн. щомісячно ( а.с. 25), з серпня 2017 року нарахування пенсійних платежів припинено на підставі розпорядження Красноармійського об»єднаного УПФУ в Донецькій області від 06.07.2017 року (а. с. 25,35).
Судом встановлено, що позивачка 12.05.2017 року зареєструвалась за адресою: АДРЕСА_1, та в той день знялась з реєстрації ( а.с. 10,11).
Згідно довідки Управління соціального захисту населення від 20.09.2017 року ОСОБА_3 дійсно не перебуває на обліку в управлінні соціального захисту населення, державних соціальних допоміг не отримує ( а. с. 11).
Предметом спору даної справи є правомірність дій відповідача стосовно припинення виплати пенсії позивачу з квітня 2017 року, правомірність розпорядження про припинення виплати пенсії та як наслідок, наявність підстав для поновлення, нарахування та виплати пенсії позивачу.
Статтею 4 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлено, що законодавство про пенсійне забезпечення базується на Конституції України, складається з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, цього закону, Закон про недержавне пенсійне забезпечення, законів якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відміни від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення в Україні.
Виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються , зокрема: види пенсійного забезпечення, умови участі в пенсійній системі чи їх рівнях; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення, умови та порядок пенсійного забезпечення.
Статтею 5 вказаного Закону передбачено, що він регулює відносини, які виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом , або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом , зокрема, визначаються порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням; порядок використання коштів Пенсійного фонду та накопичувальної системи пенсійного страхування.
Частиною 1 статті 47 вказаного Закону встановлено, що пенсія виплачується щомісяця організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій, у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством, зокрема в інших випадках, передбачених частиною 1 статті 49 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
При цьому підстави для припинення виплати пенсії передбачені частиною першою статті 49 вказаного закону та включають таки випадки для припинення пенсії:
- якщо пенсія призначена на підставі документів, що містять недостовірні відомості;
- у разі смерті пенсіонера;
- у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд;
- в інших випадках, передбачених законом.
Відповідно до статті 8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. НормиКонституції України є нормами прямої дії.
Статтею 24 Конституції України встановлено, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення: створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом (ст. 49 Конституції України).
При цьому пунктом 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про незалежність судової влади» № 8 від 13 червня 2007 року роз'яснено, що відповідно до статей 8 та 22 Конституції України не підлягають застосуванню судами закони та інші нормативно-правові акти, якими скасовуються конституційні права і свободи людини та громадянина, а також нові закони, які звужують зміст та обсяг встановлених Конституцією України і чинними законами прав і свобод. Суди при визначенні юридичної сили законів та інших нормативно-правових актів щодо їх діяльності повинні керуватися Конституцією України як актом прямої дії.
Відповідно до п.1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженим постановою Правління ПФУ від 25.11.2005 року № 22-1 (надалі Порядок №22-1) заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім'ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.
Пунктом 1.7 Порядку №22-1 встановлено, що днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.
Днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший, поновленням виплати пенсії, виплатою недоотриманої пенсії у зв'язку зі смертю вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами.
Згідно із п.2.8. Порядку №22-1 поновлення виплати пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший здійснюються за документами, що є в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло на дату призначення пенсії.
Пунктом 2.22 Порядку №22-1 визначено, що документ, що засвідчує місце проживання особи, приймаються: паспорт або довідка відповідних органів з місця проживання (реєстрації), у тому числі органів місцевого самоврядування. Іноземці та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне проживання.
Згідно із п.4.1 Порядку №22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 2).
Виплата пенсій банківськими установами здійснюється відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги за згодою пенсіонерів та одержувачів допомоги через їх поточні рахунки у банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 р. № 1596 (зі змінами)., за їх заявами із зазначенням місця фактичного проживання пенсіонерів в населених пунктах у межах України.
Пункт 15 Порядку передбачає, що перерахування коштів установам уповноважених банків здійснюється протягом місяця за датами у межах виплатного періоду. Дати та виплатний період визначаються органами Пенсійного фонду та уповноваженими банками згідно з укладеними між ними угодами.
Відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках , затвердженого Постановою КМУ № 1596 від 30.08.1999 року ( в редакції від 22.09.2016 року), одержувачі пенсії самостійно вибирають уповноважений банк для відкриття поточного рахунка.
Одержувачі, крім внутрішньо переміщених осіб, можуть у будь-який час змінити уповноважений банк, подавши заяву до відповідного уповноваженого банку згідно з пунктом 10 цього Порядку. Для внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку, що підтверджується відповідною довідкою, уповноваженим банком є АТ "Ощадбанк".
Відповідно до п. 10 Порядку заява про виплату пенсії або грошової допомоги подається одержувачем особисто до органу Пенсійного фонду чи органу соціального захисту населення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України або приймається органом Пенсійного фонду чи органом соціального захисту населення від установи уповноваженого банку.
Заяви приймаються за умови пред'явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з'ясування місця її проживання, і реєструються в установленому порядку.
Зарахування сум пенсій та грошової допомоги уповноваженими банками на поточні рахунки здійснюється не пізніше наступного операційного дня після надходження відповідних сум від органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення.
Відповідно до п. 16 Порядку якщо суми пенсії та грошової допомоги одержуються за довіреністю більш як один рік або не одержуються з поточного рахунка більш як один рік, уповноважений банк зобов'язаний повідомити про це відповідному органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення не пізніше 28 числа місяця, у якому виникли такі обставини, а одержувач - подати нову заяву до органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення згідно з вимогами, визначеними в пункті 10 цього Порядку.
У разі невиконання одержувачем цієї умови орган Пенсійного фонду або орган соціального захисту населення припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги на поточний рахунок у визначену одержувачем установу уповноваженого банку та проводить виплату через національного оператора поштового зв'язку за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України в установленому порядку.
Якщо суми пенсії та грошової допомоги одержуються з використанням платіжної картки, строк дії якої перевищує один рік, орган Пенсійного фонду або орган соціального захисту населення щороку забезпечує ідентифікацію та верифікацію особи шляхом обов'язкового пред'явлення одержувачем особисто паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з'ясування місця її проживання.
Якщо ідентифікація та верифікація особи не відбулася протягом року, орган Пенсійного фонду та орган соціального захисту населення припиняє перерахування пенсії та грошової допомоги на поточний рахунок у визначену одержувачем установу уповноваженого банку і проводить виплату через національного оператора поштового зв'язку за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України в установленому порядку.
Суми пенсій та грошової допомоги не зараховуються на поточні рахунки у разі:
невідповідності будь-яких реквізитів, зазначених у списку, даним поточного рахунка одержувача;
наявності даних про смерть одержувача, набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
закриття поточного рахунка;
письмової вимоги органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення;
коли протягом року не відбулася ідентифікація та верифікація одержувача з обов'язковим пред'явленням ним паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з'ясування місця її проживання.
Помилково зараховані на поточні рахунки суми пенсій та грошової допомоги зараховуються в рахунок наступних виплат або за вимогою органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення повертаються на рахунки, з яких проводилося фінансування.
Повернуті органам Пенсійного фонду та органам соціального захисту населення не зараховані на поточні рахунки суми пенсій та грошової допомоги згідно з відмітками уповноважених банків у списках вносяться органами Пенсійного фонду та органами соціального захисту населення у відповідний розділ особового рахунка одержувача.
Залежно від причини не зарахування органи Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення вносять зміни до реквізитів поточних рахунків або тимчасово зупиняють перерахування коштів за цими поточними рахунками в установи уповноважених банків.
Отже, органи ПФУ мають право, відповідно до п.п. 16,17 порядку припинити перерахування пенсії на поточний рахунок:
- в разі невиконання одержувачем вимоги щодо подання нової заяви в разі неодержання пенсійних виплат більш як один рік;
- на підставі оприлюдненого в установленому порядку рішення конкурсної комісії про припинення банком виконання функцій уповноваженого банку.
- не проведення та верифікації особи в разі одержання пенсіонером суми пенсії з використанням платіжної картки, строк дії якої перевищує один рік.
Відповідно до п. 18 Порядку Установа банку зобов'язана припинити зарахування коштів на поточний рахунок в разі:
- надходження до уповноваженого банку відомостей про смерть одержувача а;
про визнання одержувача безвісно відсутнім
- оголошення померлим .
Відповідно до п. 19 Порядку установами банку суми пенсій та грошової допомоги не зараховуються на поточні рахунки у разі:
невідповідності будь-яких реквізитів, зазначених у списку, даним поточного рахунка одержувача;
наявності даних про смерть одержувача, набрання законної сили рішенням суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим;
закриття поточного рахунка;
письмової вимоги органу Пенсійного фонду або органу соціального захисту населення;
коли протягом року не відбулася ідентифікація та верифікація одержувача з обов'язковим пред'явленням ним паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з'ясування місця її проживання.
Помилково зараховані на поточні рахунки суми пенсій та грошової допомоги зараховуються в рахунок наступних виплат або за вимогою органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення повертаються на рахунки, з яких проводилося фінансування.
В даному випадку позивачем оскаржуються дії відповідача щодо не перерахування пенсії на поточні рахунки установи банку.
Як вбачається з матеріалів справи пенсія була нарахована з квітня 2017 року до липня 2017 року включно, а з серпня 2017 року взагалі припинена, на підставі розпорядження УПФУ від 06.07.2017 року до з'ясування обставин , тобто не нараховувалась та не виплачувалась.( а.с. 25,35).
Окрім того, матеріали справи містять відомості - рішення комісії з питань призначення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам при Дніпровській районній в м. Києві державній адміністрації від 02.03.2017 року щодо припинення виплати пенсії за попереднім місцем мешкання, де пенсія була виплачено по 31.03.2017 року включно ( а. с. 45,47).
Згідно заперечень, наданих Пенсійним Фондом, з квітня по липень 2017 рік пенсія нараховувалась але не перераховувалась на поточні рахунки ( а. с. 18) проте відповідачем не надано жодного доказу щодо наявності підстав для припинення перерахування пенсії позивачці з квітня 2017 року які повинні відповідати саме вимогам п. п. 15,16 Порядку., жодного рішення, як того вимагають норми ст. 49 Закону, не приймалось.
Помилково зараховані на поточні рахунки суми пенсій та грошової допомоги зараховуються в рахунок наступних виплат або за вимогою органів Пенсійного фонду та органів соціального захисту населення повертаються на рахунки, з яких проводилося фінансування.
Розпорядження про припинення виплати пенсії до з'ясування обставин було прийнято відповідачем лише 06.07.2017 року, незважаючи на той факт, що зупинення перерахування пенсії пенсії відбулося в квітні 2017 року.
За таких підстав суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання дій відповідача щодо припинення перерахування пенсії з квітня 2017 року, оскільки в разі наявності невідповідності будь-яких резквизитів лише банківська установа мала право не зараховувати пенсійні виплати на поточні рахунки і вказані пенсійні виплати зараховуються в рахунок наступних виплат.
Що стосується позовних вимог в частині визнання розпорядження відповідача від 06.07.2017 року протиправним, то суд вважає за необхідним зазначити наступне.
Що стосується позовних вимог в частині визнання дій протиправним, які полягають у прийнятті рішення колегіального органу з призначення пенсії Красноармійського об'єднаного управління ПФУ щодо припинення виплати пенсії ОСОБА_3, з квітня 2017 року, то суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню оскільки, припинення виплати пенсії «до з»яусвання підстав» взагалі не передбачено ст. 49 Закону « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Окрім того, припинення виплати пенсіє передбачає собою її не нарахування та не виплату.
Пунктом 19 Порядку банку надано право лише не здійснювати не зарахування пенсійних виплат на поточні рахунки банківської установи у вище перелічених виключних випадках, передбачених п.п. 15,16 Порядку, але не надано право банку припиняти їх нарахування.
Отже, розпорядження УПФУ про припинення виплати пенсії і від 06.07.2017 року та не зарахування пенсії на поточні рахунки, що передбачено п.п. 15,16 Порядку не тотожні поняття. Прийняття, в даному випадку рішення про припинення виплати пенсії від 06.07.2017 року, без будь-яких правових підстав, «до з»ясування обставин» є протиправним.
Вимоги позивачки щодо зобов'язанні відповідача нарахувати пенсію є похідними і підлягають задоволенню з серпня 2017 року.
Стосовно позовних вимог в частині зобов'язання відповідача перерахувати на поточні рахунки в установі банку пенсійні виплати, то суд вважає за необхідним зазначити наступне.
Відповідно до п. 12 Порядку органи Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення на підставі заяв, передбачених пунктом 10 цього Порядку, складають:
списки на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки ; опис списків на зарахування пенсій та грошової допомоги на поточні рахунки .
Списки та описи складаються окремо за пенсіями та грошовою допомогою, що фінансуються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, і за грошовою допомогою та іншими грошовими виплатами, що фінансуються органами соціального захисту населення за рахунок відповідних бюджетів.
Заяви, на підставі яких формуються списки повинні передаватися пенсійоному органу самим одержувачем, в даному випадку, позивачем по справі, або банківською установою.
Така заява, відповідно до п. 10 Порядку повинна бути подана пенсіонером до органу Пенсійного фонду чи органу соціального захисту населення за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання одержувача в населеному пункті у межах України або приймається органом Пенсійного фонду чи органом соціального захисту населення від установи уповноваженого банку.
Заяви приймаються за умови пред'явлення паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу і підтверджує її вік, та документа, визначеного законодавством, для з'ясування місця її проживання, і реєструються в установленому порядку.
На підставі складених документів органи Пенсійного фонду та органи соціального захисту населення проводять протягом місяця за датами у межах виплатного періоду перерахування уповноваженим банкам коштів, необхідних для виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки одержувачів.
Матеріали пенсійної справи не містять заяву про виплату пенсії позивача, поданої у встановленому законом порядку після з'ясування невідповідності даних поточного рахунку позивача. Дана заява передана банківською установою до відповідача згідно журналу вхідної кореспонденції.
В судовому засіданні представником позивача подано копію заяви позивачки про виплату пенсії від 01.09.2017 без зазначення місця проживання.( а. с. 23).
Відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
В даному випадку,враховуючи наявність вищезазначених протирічь в відомостях про місце проживання позивачки , орган , що призначає пенсію, відповідача по справі,згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» має право вимагати від особи, яка звернулась за призначенням пенсії надати додаткові документи уточнюючи щодо її місця проживання та поточного рахунку,
та прийняти відповідне рішення щодо включення відомостей позивачки до списку на зарахування пенсії на поточні рахунки.
Суд може вийти за межі вимог адміністративного позову у випадках, якщо обраний позивачем спосіб захисту є недостатнім для повного захисту його прав, свобод та інтересів або якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять. Вихід за межі позовних вимог можливий у випадку помилкового обрання особою неналежного способу захисту порушеного права, у цьому випадку можливо на підставі частини 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України вийти за межі позовних вимог та застосувати той спосіб захисту порушеного права позивача, який відповідає фактичним обставинам справи і відновлює порушене право особи.
Враховуючи наведене, приймаючи до уваги ой факт, що саме банком було передано до відповідача заяву позивачки від 01.09.2017 року, в якій не зазначено її фактичне місце проживання, суд вважає за необхідним зобов»язати відповідача розглянути зазначену заяву позивачки, з урахуванням вищезазначених норм права та вирішити питання щодо внесення її відомостей до списку на зарахування пенсії на поточні рахунки.
Щодо вимог позивачки зобов'язати утриматися від подальшого призупинення пенсії, то суд в даному випадку зазначає, що у відповідності до ст. 6 КАС України, захисту в судовому порядку підлягають лише порушені права та оспорювані законні інтереси особи, захист прав та інтересів на майбутнє не допускається.
Відтак, вимоги позивачки щодо зобов'язання відповідача утримуватися від призупинення пенсії, тобто здійснювати виплати пенсії в майбутньому, задоволенню не підлягають,оскільки обов'язок відповідача по довічному здійсненню пенсійних виплат позивачам є безумовним, він виникає в силу Закону, натомість право позивачів на виплату пенсій за майбутні періоди не є порушеним і тому не потребує судового захисту станом на час розгляду справи.
На підставі викладеного, керуючись Законом України « Про пенсійне забезпечення», Законом України «Про загальнообов»язкове державне пенсійне страхування», ст.ст. 5, 11,17-20, 69-72, 86, 94, 158-163,167, 181, 185,186,254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати протиправним дії Красноармійського об»єднаного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області щодо неперерахування пенсії ОСОБА_3 з квітня 2017 року.
Визнати протиправним розпорядження Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області від 06.07.2017 року про зупинення перерахування виплат пенсії ОСОБА_3.
Зобов»язати Красноармійське об»єднане управління Пенсійного Фонду України поновити нарахування пенсії ОСОБА_3 з серпня 2017 року.
Зобов»язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного Фонду України
Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного Фонду України розглянути заяву про поновлення виплати пенсії, подану ОСОБА_3 01.09.2017 року та прийняти відповідне рішення щодо перерахунку пенсії банківській установі відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках , затвердженого Постановою КМУ № 1596 від 30.08.1999 року.
Стягнути з Красноармійське об'єднане управління Пенсійного Фонду України в Донецькій області за рахунок бюджетних асигнувань в доход держави судовий збір у розмірі 640 грн.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі протягом десяти днів з дня її проголошення апеляційної скарги на постанову суду, з подачею її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб"єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 КАС України було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п"ятиденного строку з моменту отримання суб"єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя:
The court decision No. 70027607, Pokrovsk City and District Court of Donetsk Oblast (until 25.04.2025 - Krasnoarmiisk City and District Court of Donetsk Oblast) was adopted on 02.11.2017. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary data conveniently.
This decision relates to case No. 235/4760/17. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: