
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 810/1631/17 Головуючий у 1-й інстанції: Щавінський В.Р. Суддя-доповідач: Ганечко О.М.
У Х В А Л А
Іменем України
26 вересня 2017 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Ганечко О.М.,
Суддів: Літвіної Н.М.
Коротких А.Ю.,
При секретарі Біднячук Ю.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ДС ПРОМ ГРУП» на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 28.07.2017 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ДС ПРОМ ГРУП» до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області про визнання протиправною та скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В :
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 28.07.2017 року адміністративну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "ДС ПРОМ ГРУП" до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області про визнання протиправною та скасування постанови передано на розгляд до Броварського міськрайонного суду Київської області.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, представник позивача подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати ухвали суду, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Представник апелянта підтримав апеляційну скаргу в повному обсязі та просив її задовольнити, постанову суду першої інстанції скасувати та постановити нову, якою задовольнити позовну заяву в повному обсязі.
Представник відповідача не з'явився, будучи належним чином повідомленим, що не перешкоджає слуханню спірного питання відповідно до вимог ч. 4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 199 КАС України - за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін.
Відповідно до ст. 200 КАС України - суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся із позовом до Відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області про визнання протиправною та скасування постанови № 3-1804/1 /1804/9-и про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 18.04.2017.
Відповідно до положень ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Положення п.2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», відносить до органів державного архітектурно-будівельного контролю виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.
Відповідно до п.1 Примірного положення «Про органи державного архітектурно-будівельного контролю», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №671, орган державного архітектурно-будівельного контролю утворюється як структурний підрозділ Київської та Севастопольської міськдержадміністрації та як виконавчий орган сільської, селищної, міської ради.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що окружним адміністративним судам не підсудні справи, в яких відповідачем є Відділ державного архітектурно-будівельного контролю, оскільки останній утворюється при органах місцевого самоврядування та є їх складовою частиною.
На підставі приписів п.2 ч. 1 ст. 22 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Крім того, колегія суддів критично ставиться до посилань позивача на рішення Вищого адміністративного суду України від № К/800/38958/15 про те, що справу має розглядати адміністративний суд.
Як вбачається зі змісту ухвали Вищого адміністративного суду України від № К/800/38958/15, відповідачем по вказаній справі є Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області.
Згідно ст.1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.1999 №586-XIV, виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.
Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.
Особливості здійснення виконавчої влади у містах Києві та Севастополі визначаються окремими законами України.
Отже, відділ державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Київської області не є органом місцевого самоврядування, і тому, в силу положення п.1 ч.2 ст.18 КАС України, оскарження рішень орган державного архітектурно-будівельного контролю, їх органів здійснюється до окружного суду.
Однак, в даній справі позивачем оскаржується не рішення органу державного архітектурно-будівельного контролю, а саме органу місцевого самоврядування.
Враховуючи викладене вище, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, про передачу адміністративної справи до Броварського міськрайонного суду Київської області.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому не можуть бути підставою для скасування ухвали.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів приходить до висновку, що ухвала суду є законною і обґрунтованою, прийнята з дотриманням норм процесуального права, а тому підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.ст. 108, 160, 167, 195, 199, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ДС ПРОМ ГРУП» - залишити без задоволення.
Ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 28.07.2017 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: О.М. Ганечко
Судді: Н.М. Літвіна
А.Ю. Коротких
Головуючий суддя Ганечко О.М.
Судді: Літвіна Н. М.
Коротких А. Ю.
The court decision No. 69097721, Kyiv Administrative Court of Appeal was adopted on 26.09.2017. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find important information easily.
This decision relates to case No. 810/1631/17. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: