Court ruling № 66594621, 19.05.2017, Odesa District Administrative Court

Approval Date
19.05.2017
Case No.
815/2835/17
Document №
66594621
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 815/2835/17

УХВАЛА

19 травня 2017 року м. Одеса

14 год. 52 хв.

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вовченко О.А., вивчивши матеріали подання ГУ ДФС в Одеській області до колективного комерційного підприємства «МОНТАЖСПЕЦБУД» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна, -

ВСТАНОВИВ:

19 травня 2017 року о 12 год. 20 хв. до Одеського окружного адміністративного суду надійшло подання ГУ ДФС в Одеській області до колективного комерційного підприємства «МОНТАЖСПЕЦБУД» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна ККП «МОНТАЖСПЕЦБУД» (код ЄДРПОУ 32572447) згідно рішення ГУ ДФС в Одеській області від 18.05.2017 року.

Стаття 183-3 КАС України встановлює перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання.

Відповідно до ч.3 ст.183-3 КАС України подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: найменування адміністративного суду; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; перелік документів та інших матеріалів, що додаються; підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.

Згідно з ч.4 ст.183-3 КАС України у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.

Суд зазначає, що в частині вимог до подання, які не врегульовані ст.183-3 КАС України, застосовуються загальні положення КАС України.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України “Про судовий збір”.

ГУ ДФС в Одеській області не надано до матеріалів подання доказів, які підтверджують сплату судового збору (платіжне доручення, квитанція тощо).

При цьому суд зазначає, що заявник не відноситься до осіб, які звільняються від сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України “Про судовий збір”.

У відповідності з ч. 1 ст. 1 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно ч.1 ст.3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Статтею 183-3 КАС України подання визначено як форму звернення до суду органу Державної фіскальної служби України при здійсненні ним передбачених законом повноважень.

Отже, подання як форма звернення до суду передбачена Кодексом адміністративного судочинства України.

Вказане подання Закон України “Про судовий збір” не відносить до об’єктів, за які судовий збір не справляється, а органи Державної фіскальної служби України – до осіб, для яких встановлено пільги щодо сплати судового збору.

Таким чином, подання органу Державної фіскальної служби України, передбачене статтею 183-3 КАС України, є об’єктом справляння судового збору.

Аналогічної правової позиції дотримується пленум Вищого адміністративного суду України в постанові від 05 лютого 2016 року №2 “Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”.

Відповідно до пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень встановлюється ставка судового збору у сумі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Зважаючи на вищевикладене, суддя вважає за необхідне залишити подання без руху та роз’яснити заявнику, що виявлені недоліки мають бути усунені позивачем шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у розмірі, визначеному Законом України “Про судовий збір”.

Керуючись ст.ст.87, 106, 183-3, 160, 165 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Подання ГУ ДФС в Одеській області до колективного комерційного підприємства «МОНТАЖСПЕЦБУД» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна – залишити без руху

Надати заявнику строк для усунення недоліків подання до 10 год. 00 хв. 22.05.2017 року. Роз’яснити заявнику, що невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення подання та доданих до нього документів.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в п'ятиденний строк з дня оголошення та (або) отримання копії ухвали апеляційної скарги.

Суддя О.А. Вовченко