СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2017 р. Справа №818/271/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Соколова В.М., розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми до ОСОБА_1 про стягнення платежів, що підлягають капіталізації,-
В С Т А Н О В И В:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми (далі по тексту - позивач, ВД ФССНВ у м. Суми) звернулося до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач, ОСОБА_1І.) про стягнення платежів, що підлягають капіталізації у розмірі 79056,00 грн.
Свої вимоги позивач мотивує тим, що йому стало відомо про припинення діяльності відповідача за його рішенням 03.01.2017. Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування», фінансування Фонду соціального страхування здійснюється за рахунок капіталізованих платежів, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. На обліку у ВД ФССНВ у м. Суми знаходиться 1 особова справа потерпілого під час роботи на відповідача, а саме ОСОБА_2, який на підставі Закону №1105 від 23.09.1999 продовжує отримувати страхові виплати і соціальні послуги. Таким чином, у відповідності до норм законодавства позивачем були обрахуванні капіталізовані платежі, що складає 79056,00 грн. При зверненні до відповідача із заявою про капіталізацію коштів, жодних відповідей не надходило.
У судове засідання представник позивача не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд справи без його участі (а.с.33).
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що на обліку у відділенні ВД ФССНВ у м. Суми знаходиться 1 особова справа потерпілого під час роботи у ФОП ОСОБА_1, а саме ОСОБА_2, факт здійснення вказаному громадянину страхових виплат підтверджується актом форми Н-1 про нещасний випадок на виробництві, висновком МСЕК та відповідною постановою Фонду (а.с.10-13). Потерпілий на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №1105 від 23.09.1999 отримує страхові виплати і соціальні послуги. роботи у ФОП ОСОБА_1, а саме ОСОБА_2, факт здійснення вказаному громадянину страхових виплат підтверджується актом форми Н-1 про нещасний випадок на виробництві, висновком МСЕК та відповідною постановою Фонду (а.с.10-13). Потерпілий на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №1105 від 23.09.1999 отримує страхові виплати і соціальні послуги.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) 03.01.2017 до Єдиного державного реєстру внесено запис № 26320060005001815 про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 за його рішенням (а.с.15-16).
Надаючи правову оцінку матеріалам справи, суд виходить з наступного.
Стаття 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 року №755-ІV регламентує процедуру припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця. Зокрема, запис про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця вноситься до Єдиного державного реєстру на підставі відповідної заяви від фізичної особи-підприємця.
При цьому, положеннями ч. 4 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування» передбачено, що у разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця така фізична особа користується правами, виконує обовязки та несе відповідальність, що передбачені для платника єдиного внеску, в частині діяльності, яка здійснювалася нею як фізичною особою-підприємцем.
Поряд з цим, приписами Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування» (далі по тексту - Закон № 1105) та постанови Кабінету Міністрів України № 765 від 06.05.2000 "Про затвердження Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов'язань суб'єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров'ю" (далі - Порядок капіталізації) передбачено, що у разі ліквідації субєкта підприємницької діяльності - страхувальника (фізичної особи-підприємця або юридичної особи) у останнього виникає зобовязання перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України щодо сплати капіталізованих платежів, які Фонд соціального страхування сплачує у вигляді страхових виплат потерпілим від нещасного випадку або професійного захворювання, отриманих під час перебування потерпілих осіб у трудових відносинах з цим страхувальником.
Зокрема, положеннями ст. 11 Закону №1105 визначено, що одним із джерел фінансування Фонду соціального страхування України є капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
На підставі Закону № 1105 відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Суми Сумської області (далі - Фонд) здійснює страхові виплати та надає соціальні послуги потерпілим від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання.
Як зазначалося вище, на обліку у ВД ФССНВ у м. Суми знаходиться особова справа потерпілого ОСОБА_2 під час роботи у ФОП ОСОБА_1, який на підставі Закону №1105 продовжує отримувати страхові виплати і соціальні послуги.
Тобто, із внесенням до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності у ОСОБА_1 виникають зобовязання перед Фондом щодо сплати капіталізованих платежів, розрахованих відносно потерпілого ОСОБА_2
Відповідно до положень Порядку капіталізації, капіталізація платежів здійснюється щодо кожної особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідності виплати майбутніх платежів.
Згідно з п. 3 вказаного Порядку капіталізація платежів розраховується на період, що визначається як різниця між середньою тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та їх віком на момент здійснення капіталізації.
Фондом для визначення періоду, на який розраховувалася капіталізація платежів, використовує дані середньої очікуваної тривалості життя осіб, надані Держстатом України листом від 01.08.2016 року №10.2-18/136-16 (а.с.6-7).
Сума платежів, які підлягають капіталізації для розрахунку з вказаним потерпілим становить 79056 грн. (а.с.5).
17.01.2017 Фондом було надіслано на адресу відповідача заяву №19/10-05 з проханням сплатити капіталізовані платежі на реквізити Фонду (а.с.14), відповіді не отримано.
З огляду на викладені вище обставини, суд дійшов висновки, що вимоги позивача про стягнення з ОСОБА_1 капіталізованих платежів на суму 79056,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми до ОСОБА_1 про стягнення платежів, що підлягають капіталізації задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, м. Суми, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Суми (вул. Даргомижського, 6, м. Суми, код ЄДРПОУ 24014389) суму платежів, що підлягають капіталізації, у розмірі 79056,00 грн. (сімдесят дев'ять тисяч п'ятдесят шість грн.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М. Соколов
The court decision No. 65965708, Sumy District Administrative Court was adopted on 06.04.2017. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary information quickly.
This decision relates to case No. 818/271/17. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: