№ 65888621, 07.04.2017, Kakhovka City and District Court of Kherson Oblast

Approval Date
07.04.2017
Case No.
658/1190/17
Document №
65888621
Form of court proceedings
On administrative offenses
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 658/1190/17

провадження № 3/658/339/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 квітня 2017 р. Суддя Каховського міськрайонного суду Херсонської області Єйбог І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від управління Служби безпеки України в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого у військовій частині польва пошта В4533, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, проживаючого фактично за адресою: військова частина польова пошта В 4533, ІНН не встановлено,

за п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , проходячи службу на посаді заступника начальника командного пункту штаба військової частини П/п В4533, в період з 18 січня 2017 року по 19 лютого 2017 року зберігав у режимних приміщеннях секретні документи, які отримав та своєчасно не повернув до режимно-секретного органу, чим створив передумови до втрати секретного документу та розголошення секретної інформації. Своїми діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні підтвердив викладені в протоколі обставини, вину визнав, зобов'язався посилити контроль за дотриманням вимог законодавства.

Вислухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, вивчивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відносини у сфері охорони державної таємниці регулюються Конституцією України, законами України «Про інформацію», «;Про доступ до публічної інформації» та «;Про державну таємницю», міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною РадоюУкраїни та іншими нормативно-правовими актами.

На органи законодавчої, виконавчої та судової влади, органи прокуратури України, інші державні органи, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації усіх форм власності, обєднання громадян, що провадять діяльність, повязану з державною таємницею, громадян України, іноземців та осіб без громадянства, яким у встановленому порядку наданий доступ до державної таємниці, поширюється дія Закону України «Про державну таємницю».

Відповідно до положень ст.5 Закону України «Про державну таємницю» Центральні та місцеві органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування здійснюють державну політику у сфері охорони державної таємниці в межах своїх повноважень, передбачених законом. Спеціально уповноваженим державним органом у сфері забезпечення охорони державної таємниці є Служба безпеки України. Забезпечення охорони державної таємниці відповідно до вимог режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, діяльність яких повязана з державною таємницею, покладається на керівників зазначених органів, підприємств, установ і організацій.

Статтею 20 Закону України «Про державну таємницю» встановлено, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації мають право провадити діяльність, повязану з державною таємницею, після надання їм Службою безпеки України спеціального дозволу на провадження діяльності, повязаної з державною таємницею. Надання дозволу здійснюється на підставі заявок державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій та результатів спеціальної експертизи щодо наявності умов для провадження діяльності, повязаної з державною таємницею. Керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, що провадять діяльність, повязану з державною таємницею, мають бути обізнані з чинним законодавством про державну таємницю. Термін дії дозволу на провадження діяльності, повязаної з державною таємницею, встановлюється Службою безпеки України і не може перевищувати 5 років. Порядок надання, переоформлення, зупинення та поновлення дії або скасування дозволу на провадження діяльності, повязаної з державною таємницею, форма акта спеціальної експертизи щодо наявності умов для провадження діяльності, повязаної з державною таємницею, форма дозволу на провадження діяльності, повязаної з державною таємницею, та категорії режиму секретності встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Посадові особи та громадяни, винні у, зокрема, невжитті заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпеченні контролю за охороною державної таємниці; провадженні діяльності, повязаної з державною таємницею, без одержання в установленому порядку спеціального дозволу на провадження такої діяльності, а також розміщенні державних замовлень на виконання робіт, доведенні мобілізаційних завдань, повязаних з державною таємницею, в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях, яким не надано спеціального дозволу на провадження діяльності, повязаної з державною таємницею; несуть дисциплінарну, адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законом (ст.39 Закону України «Про державну таємницю»).

Вина ОСОБА_1 підтверджується довідкою провідного спеціаліста сектору охорони державної таємниці УСБУ в Херсонській області, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями ОСОБА_1

Таким чином, суд вважає доведеною вину ОСОБА_1 у вчиненні даного правопорушення, який як заступник керівника командного пункту штаба, В/ч п/п В4533, не вжив заходи щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечив контроль за охороною державної таємниці.

Враховуючи особу ОСОБА_1, який вину визнав, що розцінюється як пом'якшуюча відповідальність обставина, відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, суд вважає, що стягнення повинно бути накладене у виді мінімального розміру штрафу. Таке стягнення, на думку суду, буде необхідною та достатньою мірою відповідальності для виховання ОСОБА_1 та запобігання вчинення ним нових правопорушень.

На підставі ст.40-1 КУпАП з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, також стягується судовий збір.

Керуючись ст. ст.212-2, 283, 284 КУпАП України,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 510 грн. (р/р 31118149700001, код платежу 21081300, код ЕДРПОУ 37959517, МФО 852010, одержувач Держбюджет м. Каховка Банк одержувача УДКСУ м. Херсон).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у сумі 340 грн.(отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її проголошення.

Постанову може бути звернено до викання протягом трьох місяців з дня набрання нею чинності.

Суддя: ОСОБА_2