РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
06 квітня 2017 року Р і в н е №817/494/17
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Дорошенко Н.О., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
ОСОБА_1 доРівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішенняВ С Т А Н О В И В:
05.04.2017 до Рівненського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Рівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення. За змістом позовної вимоги, позивач просить визнати протиправним та скасувати винесене Гощанською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області податкове повідомлення-рішення від 17 червня 2015 року №715-17, яким визначено суму податкового зобов'язання в розмірі 25000,00 грн.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною третьою ст.106 КАС України встановлено, зокрема, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Всупереч наведеному, позивачем до адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору.
При цьому в адміністративному позові позивач просить суд відстрочити сплату судового збору до ухвалення судового рішення в справі, покликаючись на своє складне матеріальне становище та те, що позивач в зв'язку з віком потребує коштів на лікування.
Вирішуючи питання щодо сплати судового збору, суддя вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно з вказаною статею та у відповідності до п.5 ч.1 ст.106 КАС України питання про звільнення, відстрочку або розстрочку сплати судового збору може поставити перед судом позивач шляхом подання відповідного обґрунтованого клопотання.
У клопотанні позивач повинен навести обставини, які свідчать про його незадовільне (скрутне) матеріальне становище, та подати суду відповідні докази.
Необхідно зазначити, що одне тільки декларування позивачем складного матеріального стану не дає підстав задовольнити заявлене клопотання, оскільки його мотиви повинні бути підтверджені належними та допустимими доказами. Однак позивач ОСОБА_1 в підтвердження своєї позиції не надала суду будь-яких належних доказів, що підтверджують її майновий стан. З долучених до адміністративного позову документів слідує, що позивач ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто є особою працездатного віку, при цьому будь-які докази на підтвердження стану здоров'я позивача та потреби в додаткових витратах на лікування суду не надані. Відтак, необхідність відстрочення сплати судового збору належними та допустимими доказами не підтверджена.
За наведених обставин, підстави для відстрочення позивачу сплати судового збору відсутні.
Викладене свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам статті 106 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI, в редакції Закону України № 1774-VIII від 06.12.2016, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Абзацом 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" від 26.12.2016 №1801-VIII установлено з 01.01.2017 прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 1600,00 грн. на одну особу.
Підпунктом 1 пункту 3 частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI передбачено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.
Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання до суду доказу сплати судового збору в сумі 640,00 грн. за такими реквізитами: рахунок 31211206784002; отримувач УДКСУ у м. Рівному (м. Рівне) 22030101; банк отримувача ГУ ДКСУ у Рівненській області; код ЄДРПОУ отримувача 38012714; код МФО банку отримувача 833017; призначення платежу "Судовий збір за позовом _ справа №_, Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329".
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху. Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути у спосіб подання суду документу про сплату судового збору або доказів звільнення від сплати судового збору.
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 20 квітня 2017 року.
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Рівненської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - до 20 квітня 2017 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Дорошенко Н.О.
The court decision No. 65803821, Rivne District Administrative Court was adopted on 06.04.2017. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful data easily.
This decision relates to case No. 817/494/17. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: