Справа № 2а-4673/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 лютого 2011 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого суддіТкаченко О.Є.,
за участю секретаря Галенка Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Військової частини А-3120 про стягнення штрафу,-
В С Т А Н О В И В :
02 вересня 2010 року Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго») звернулось до суду з адміністративним позовом до Військової частини А-3120 та просить стягнути з відповідача штраф в розмірі 1020,00 грн. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що в результаті обстеження енергогосподарства Військової частини А-3120 встановлено, що відповідачем порушено Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правила улаштування електроустановок та Правила користування електричною енергією, про що складено акт обстеження від 13.02.2009 року № 08/40-0103, та винесено припис про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві від 13.02.2009 року № 08/40-0059. Вимоги припису відповідачем виконані не були, тому ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» винесла постанову від 13.11.2009 року № 08/40-0043, якою на відповідача накладено штраф в розмірі 1020,00 грн. Штраф відповідачем не сплачено, тому ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» просить стягнути 1020,00 грн. до державного бюджету.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання повторно не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся в установленому законом порядку, причини неявки суду не повідомив, заперечень проти позову не надав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно із статтею 1 Закону України «Про електроенергетику» споживачі енергії - суб'єкти господарської діяльності та фізичні особи, що використовують енергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю.
Відповідно до статті 9 Закону України «Про електроенергетику» державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України.
Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та суб'єктів електроенергетики.
Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики; отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Судом встановлено, що державними інспекторами з енергетичного нагляду ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проведено планове обстеження Військової частини А-3120 на відповідність рівня надійності електропостачання вимогам категорійності струмоприймачів споживачів, які мають струмоприймачі 1 категорії та особливої групи з надійності електропостачання та з питань технічного стану та дотримання режимів споживання теплової енергії, експлуатації тепловикористовувальних установок і мереж, систем опалення, вентиляції, гарячого водопостачання.
В ході перевірки встановлені порушення Військовою частиною А-3120 Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правил улаштування електроустановок та Правил користування електричною енергією, про що складено акт обстеження від 13.02.2009 року № 08/40-0103 (а.с. 5-7).
На підставі акту обстеження державним інспектором Ніколаєнко П.М. винесено припис від 13.02.2009 року № 08/40-0059 про усунення виявлених порушень, яким було зобовязано Військову частину А-3120 надати на адресу Інспекції план заходів щодо виконання припису в строк до 03.07.2009 року (а.с. 8).
Вищевказані акт обстеження та припис були вручені Військовій частині А-3120, що підтверджується відмітками про їх реєстрацію в канцелярії частини 16.02.2009 року за № 128 та № 131(а.с. 5,8).
Державним інспектором Ніколаєнко П.М. 05.10.2009 року здійснено позапланову перевірку виконання субєктом господарювання припису від 13.02.2009 року щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходу з державного енергетичного нагляду.
В ході перевірки встановлено невиконання пункту 1 припису від 13.02.2009 року, про що складено акт перевірки (протокол) від 05.10.2009 року № 08/40-0018 (а.с. 9).
Вищевказаний акт перевірки направлений рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача та отримано представником Військової частини А-3120 07.10.2009 року, про що свідчить відмітка про вручення на зворотньому повідомленні.
Відповідно до статті 27 Закону України «Про електроенергетику» за правопорушення в електроенергетиці суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність, а саме за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 27 вищевказаного Закону передбачено, що державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови про накладення штрафів за встановленою формою.
Так, за ухилення від виконання припису від 13.02.2009 року № 08/40-0059 ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» винесено постанову від 13.11.2009 року № 08/40-0043, якою на відповідача накладено штраф в розмірі 1020,00 грн. (а.с. 10).
Акт обстеження та припис були оскаржені Військовою частиною А-3120 в судовому порядку. Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 16.11.2010 року дії ДП «Національна енергетична компанія «Укренерго» щодо винесення акту обстеження та припису визнано правомірними.
Згідно із частиною 1 статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Частиною 1 статті 71 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Військової частини А-3120 про стягнення штрафу є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 122, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Військової частини А-3120 про стягнення штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з Військової частини А-3120 (Чернігівська обл., м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 40, код ЄДРПОУ - 24302088) штраф в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) грн. 00 коп. на р/р 31118106700002, код 22825965, одержувач: Державний бюджет м. Чернігова, код бюджетної класифікації 21081100, банк: ГУДК в Чернігівській області, МФО 853592.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження, встановленого ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ткаченко О.Є.
The court decision No. 64346708, Chernihiv District Administrative Court was adopted on 21.02.2011. The procedural form is Administrative, and the decision form is . On this page, you will find useful information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find key information quickly.
This decision relates to case No. 2а-4673/10/2570. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: