КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 810/3636/15
Головуючий у 1-й інстанції: Виноградова О.І.
Суддя-доповідач: Губська Л.В.
У Х В АЛ А
25 січня 2017 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого-судді Губської Л.В.
суддів Ісаєнко Ю.А., Оксененка О.М.
розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Київського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2015 року по справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «КМС» до Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «КМС», звернувся до суду з даним позовом, в якому просив визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 30 квітня 2015 р. №№ 0000682202, 0000692202.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2015 року позов задоволено.
Не погодившись з таким рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить постанову суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволені позовних вимог у повному обсязі.
Також, апелянт подав клопотання , в якому просить поновити строк на апеляційне оскарження постанови Київського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2015 року, посилаючись на поважність причин його пропуску.
Так, відповідно до частини 2 статті 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини 3 статті 160 цього кодексу, а також, прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Згідно частини 1 статті 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотання особи, яка бере участь у справі.
Як зазначає апелянт, копію оскаржуваного рішення він отримав 14 січня 2016 року, при цьому, апеляційна скарга подана ним до суду 14 листопада 2016 року.
Крім того, з матеріалів справи вбачається, що на цю постанову Вишгородською ОДПІ ГУ ДФС у Київській області апеляційна скарга вже подавалась 20.01.2016, проте, ця скарга ухвалою судді від 27.01.2016 була залишена без руху, а в подальшому, ухвалою від 18.02.2016 повернута апелянту у зв'язку з несплатою судового збору.
Ухвала Київського апеляційного адміністративного суду від 18.02.2016 про повернення апеляційної скарги відповідачем не оскаржувалася та набрала законної сили.
В клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження відповідач наголошує, що він фінансується за рахунок коштів Головного управління ДФС у Київській області, а тому причиною пропуску строку стало недостатнє бюджетне фінансування потреб контролюючих органів у коштах на сплату судового збору, а також несвоєчасне надходження коштів на розрахункові рахунки.
Апелянт наголошує, що юридичне управління неодноразово зверталося із службовими записками щодо сплати судового збору до відділу фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку, водночас надає копію лише однієї службової записки, датованої 30.12.2016 (а.с.128).
Отже, податковим органом не підтверджено, що ним вчинялись активні дії для отримання коштів з державного бюджету з метою сплати судового збору для оскарження судового рішення, а також, не надає доказів на підтвердження того, що тільки у жовтні 2016 року виникла можливість для сплати судового збору.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, судовий збір за звернення до суду з апеляційною скаргою сплачено відповідачем 27.10.2016 (а.с.119 том 29), при цьому, апеляційну скаргу подано лише 14.11.2016 (а.с.105 том 29), тобто, також з пропуском 10-денного строку, навіть, від дати, коли було сплачено судовий збір.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку про необґрунтованість заявленого клопотання.
При цьому, суд звертає увагу на те, що встановлення законом процесуальних строків передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного процесу та своєчасного виконання ними передбачених Кодексом адміністративного судочинства України певних процесуальних дій.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов'язків. Ці строки обмежують час, протягом якого такі правовідносини можуть вважатися спірними; після їх завершення, якщо ніхто не звернувся до суду за вирішенням спору, відносини стають стабільними.
З огляду на викладене та керуючись ст.ст. 102, 186, 189, 254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
Клопотання Вишгородської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови Київського окружного адміністративного суду від 21 грудня 2015 року - залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий-суддя Л.В.Губська
Судді Ю.А.Ісаєнко
О.М.Оксененко
The court decision No. 64291997, Kyiv Administrative Court of Appeal was adopted on 25.01.2017. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary data conveniently.
This decision relates to case No. 810/3636/15. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: