ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
09 грудня 2016 року справа №804/8830/16
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Степаненко В.В., перевіривши матеріали адміністративного позову позивача 1 ОСОБА_1, позивача 2 ОСОБА_2, позивача 3 ОСОБА_3, позивача 4 ОСОБА_4, позивача 5 ОСОБА_5, позивача 6 ОСОБА_6, позивача 7 ОСОБА_7, позивача 8 ОСОБА_8, позивача 9 ОСОБА_9, позивача 10 ОСОБА_10, позивача 11 ОСОБА_11 до відповідача 1 Нікопольської районної державної адміністрації, відповідача 2 Дніпропетровського обласного управління статистики, відповідача 3 ОСОБА_12, третя особа ОСОБА_13 про визнання скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
8 грудня 2016 року до Дніпропетровського оружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_14, який діє на підставі доручення позивача 1 ОСОБА_1, позивача 2 ОСОБА_2, позивача 3 ОСОБА_3, позивача 4 ОСОБА_4, позивача 5 ОСОБА_5, позивача 6 ОСОБА_6, позивача 7 ОСОБА_7, позивача 8 ОСОБА_8, позивача 9 ОСОБА_9, позивача 10 ОСОБА_10, позивача 11 ОСОБА_11, до відповідача 1 Нікопольської районної державної адміністрації, відповідача 2 Дніпропетровського обласного управління статистики, відповідача 3 ОСОБА_12, третя особа ОСОБА_13 про визнання скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії, у якому представник позивачів просить суд:
- визнати недійсним повідомлення від 15.09.2000 року за підписом заступника управління економіки РДА ОСОБА_12 «Про скасування державної реєстрації КСП ім.Крейсера «Аврора», що є злочинною фальсифікацією обставин справи і кваліфікується, як службовий підлог і зловживання службовим становищем;
- визнати недійсною реєстрацію зняття КСП ім. Крейсера «Аврора» з державного реєстру діючих підприємств, а заявою невідповідного власника та довідку обласного статистичного управління від 28.03.2003 року №07/08-882 за підписом начальника управління ОСОБА_15;
- прийняти рішення про поновлення незаконно скасованої на підставі фальшивих документів, реєстрації КСП ім.Крейсера «Аврора» в Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Нікопольського міського управління юстиції Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровські області.
Згідно частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини у справі «Zand v. Austria» від 12 жовтня 1978 року вказав, що словосполучення «встановлений законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. Поняття «суд, встановлений законом» у частині першій статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з (…) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (…)». З огляду на це не вважається «судом, встановленим законом» орган, котрий, не маючи юрисдикції, судить осіб на підставі практики, яка не передбачена законом.
Частиною 2 статті 19 Конституції України та частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частин1 та 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Пунктом 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Пунктом 1 частини 2 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
В свою чергу, суд зазначає, що визнання рішення таким, що є злочинною фальсифікацією обставин справи і кваліфікується, як службовий підлог і зловживання службовим становищем, не відноситься до компетенції адміністративних судів.
Частиною 1 статті 1 Кримінально-процесуального кодексу України передбачено, що порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що заявлена позовна вимога має вирішуватись у порядку кримінальної юрисдикції.
Пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи вищевикладене та зважаючи, що позовну вимогу про визнання повідомлення таким, що є злочинною фальсифікацією обставин справи і кваліфікується, як службовий підлог і зловживання службовим становищем, не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суд приходить до висновку, що у відкритті провадження за даною частиною позовних вимог слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись статтями 18, 107, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом позивача 1 ОСОБА_1, позивача 2 ОСОБА_2, позивача 3 ОСОБА_3, позивача 4 ОСОБА_4, позивача 5 ОСОБА_5, позивача 6 ОСОБА_6, позивача 7 ОСОБА_7, позивача 8 ОСОБА_8, позивача 9 ОСОБА_9, позивача 10 ОСОБА_10, позивача 11 ОСОБА_11 до відповідача 1 Нікопольської районної державної адміністрації, відповідача 2 Дніпропетровського обласного управління статистики, відповідача 3 ОСОБА_12, третя особа ОСОБА_13 про визнання скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог про визнання недійсним повідомлення від 15.09.2000 року за підписом заступника управління економіки РДА ОСОБА_12 «Про скасування державної реєстрації КСП ім.Крейсера «Аврора», що є злочинною фальсифікацією обставин справи і кваліфікується, як службовий підлог і зловживання службовим становищем.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачам.
Роз'яснити позивачу, що згідно частини 5 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України, повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали згідно статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя В.В. Степаненко
The court decision No. 64095083, Dnipropetrovsk District Administrative Court was adopted on 09.12.2016. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.
This decision relates to case No. 804/8830/16. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: