ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
12 грудня 2016 року Справа № 922/1472/16
Вищий господарський суд України у складі: суддя Селіваненко В.П. - головуючий (доповідач), судді Бондар С.В. і Палій В.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, смт Краснокутськ Харківської області (далі - ФОП ОСОБА_2),
на рішення господарського суду Харківської області від 25.07.2016 та
постанову Харківського апеляційного господарського суду від 25.10.2016
зі справи № 922/1472/16
за позовом підприємства Харківської облспоживспілки "Краснокутський ринок", смт Краснокутськ Харківської області,
до ФОП ОСОБА_2
про звільнення та передачу місця,
третя особа, які не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Краснокутська селищна рада, смт Краснокутськ Харківської області,
ВСТАНОВИВ:
ФОП ОСОБА_2 звернулася до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою від 15.11.2016 б/н, в якій просить скасувати рішення господарського суду Харківської області від 25.07.2016 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 25.10.2016 зі справи № 922/1472/16.
Вищий господарський суд України дійшов висновку про необхідність повернення касаційної скарги з огляду на таке.
Згідно з частиною четвертою статті 111 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до касаційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
До касаційної скарги додано фіскальні чеки від 11.11.2016, що не можуть підтверджувати надіслання позивачу та третій особі копії касаційної скарги від 15.11.2016.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 1113 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Крім того, відповідно до статті 110 ГПК України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
У даному разі оскаржувана постанова апеляційної інстанції згідно з частиною третьою статті 105 ГПК України набрала законної сили 25.10.2016, а строк її оскарження в касаційному порядку закінчився 14.11.2016. Касаційну ж скаргу відповідно до штампу Київського апеляційного господарського суду подано 15.11.2016, тобто після закінчення строку подання цієї скарги.
Клопотання про поновлення строку подання касаційної скарги скаржником не заявлялося.
Згідно з пунктом 5 частини першої статті 1113 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку.
Враховуючи викладене та керуючись пунктами 3 та 5 частини першої і частиною другою статті 1113 ГПК України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу на рішення господарського суду Харківської області від 25.07.2016 та постанову Харківського апеляційного господарського суду від 25.10.2016 зі справи № 922/1472/16 повернути фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2.
Суддя В. Селіваненко
Суддя С. Бондар
Суддя В. Палій
The court decision No. 63331010, Commercial Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Commercial Court of Ukraine) was adopted on 12.12.2016. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find key information conveniently.
This decision relates to case No. 922/1472/16. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: