ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
02 листопада 2016 року м. Київ К/800/29583/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Пасічник С.С., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Київського обласного військового комісаріату про визнання неправомірною відмови у нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності, зобов'язання здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги,
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 звернувся до Обухівського районного суду Київської області з позовом до Міністерства оборони України, Київського обласного військового комісаріату про визнання неправомірною відмови Міністерства оборони України у нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності 2 групи внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії; зобов'язання Міністерства оборони України здійснити йому нарахування та виплату одноразової грошової допомоги по інвалідності 2 групи, яка настала внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії у розмірі, що визначається у відсотках десятирічного грошового забезпечення, виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного ч. 2 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» на день встановлення інвалідності - 21 жовтня 2013 року.
Постановою Обухівського районного суду Київської області від 12 липня 2016 року позов задоволено: визнано неправомірною відмову Міністерства оборони України у нарахуванні та виплаті ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності 2 групи внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії; зобов'язано Міністерство оборони України здійснити нарахування та виплату ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги по інвалідності 2 групи, яка настала внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велись бойові дії у розмірі, що визначається у відсотках десятирічного грошового забезпечення, виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного ч.2 ст.9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» на день встановлення інвалідності - 21 жовтня 2013 року.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2016 року рішення суду першої інстанції скасовано та ухвалено нове, яким відмовлено у задоволенні позову.
Не погоджуючись з рішенням суду апеляційної інстанції, ОСОБА_1 подав касаційну скаргу, в якій просив скасувати постанову апеляційного суду та залишити в силі рішення суду першої інстанції.
Разом з тим, дослідивши касаційну скаргу та додані до неї матеріали, у відкритті провадження за касаційною скаргою необхідно відмовити з наступних підстав.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що позивач має право на отримання одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності ІІ групи внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби при перебуванні в країнах, де велися бойові дії, призначення і виплата якої повинні здійснюватись на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року №499, а тому Міністерство оборони України неправомірно відмовило йому у нарахуванні та виплаті цієї допомоги й відповідно вимоги позивача є обґрунтованими.
Скасовуючи рішення районного суду та відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд апеляційної інстанції зазначав, що Міністерство оборони України не приймало рішення щодо призначення чи відмову у призначенні (нарахуванні) ОСОБА_1 одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби, оскільки заява позивача про виплату одноразової грошової допомоги разом з доданими до неї документами, які останній подав до Київського обласного військового комісаріату, були направлені військовим комісаріатом до Департаменту фінансів Міністерства оборони України для нарахування і виплати цієї допомоги, проте рішенням комісії з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби Департаменту фінансів Міністерства оборони України від 01.04.2016 року №20, ці документи повернуті на доопрацювання до обласного військового комісаріату, так як не містили підтверджень настання інвалідності під час проходження військової служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення з такої служби. Таким чином, звернення позивача до суду з даним адміністративним позов є передчасним. При цьому, дії відповідача щодо направлення документів на доопрацювання позивачем не оскаржувалися.
Відповідно до пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, зокрема, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (а у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Виходячи із змісту касаційної скарги та оскаржуваного судового рішення, дана касаційна скарга є необґрунтованою, оскільки не містить належних доводів в підтвердження незаконності прийнятого судом апеляційної інстанції рішення, а тому, з врахуванням наведених приписів пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, не викликає необхідності перевірки судом касаційної інстанції матеріалів справи, що в свою чергу, є підставою для відмови у відкритті касаційного провадження у справі.
Керуючись статтями 211, 214 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и л а :
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 05 жовтня 2015 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Київського обласного військового комісаріату про визнання неправомірною відмови у нарахуванні та виплаті одноразової грошової допомоги у зв'язку з настанням інвалідності, зобов'язання здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги.
Додані до касаційної скарги матеріали повернути скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Вищого адміністративного суду України С.С. Пасічник
The court decision No. 62469430, Administrative Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Administrative Court of Ukraine) was adopted on 02.11.2016. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful information about this court decision. We provide convenient and quick access to current court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find useful information easily.
This decision relates to case No. 372/1264/16-а. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: