№ 6139727, 08.04.2009, Bila Tserkva City and District Court of Kyiv Oblast

Approval Date
08.04.2009
Case No.
2-а-45532009
Document №
6139727
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

Кат1. Справа № 2- а –4553 2009р.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

„ 8 „ квітня 2009 року Білоцерківський міськрайонний суд Київської області в складі судді Подрєзової Г.О., при секретарі Стець Я.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білій Церкві адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради про зобов”язання перерахунку та виплати одноразової грошової допомоги на оздоровлення;

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 надала до суду адміністративний позов до Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради про стягнення недоотриманих сум одноразової допомоги на оздоровлення, мотивуючи тим, що вона є потерпілим від аварії на ЧАЕС категорії 1, інвалідом 2-ї групи. Посилаючись на те, що діючим законодавством потерпілим він відноситься до потерпілих від аварії на ЧАЕС 1 категорії, яким передбачено виплату щорічної допомоги на оздоровлення в розмірі чотири мінімальних заробітних плат, яку виплачують органи соціального захисту населення, розмір якої визначається на момент виплати, та зазначаючи, що органи соціального захисту населення відмовили йому в виплаті допомоги в належному розмірі за 2007р., просив суд стягнути з відповідача недоотримані суми одноразової грошової допомоги за вказаний період .

В судовому засіданні позивач позовні вимоги уточнив та просив визнати відмову відповідача у перерахунку та виплаті сум на оздоровлення за 2007р. протиправною та зобов”язати його вчинити дії відповідно до ст. 48 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Представник відповідача в судове засідання не з”явився, хоч про час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення позивача, розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.

В судовому засіданні встановлено, що позивач є учасником ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, що підтверджено копією посвідчення потерпілого від аварії на ЧАЕС, серії А № 028640.

Згідно з ст. 48 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, передбачено виплату одноразової щорічної допомоги:

інвалідам 1 та 2 групи – п”ять мінімальних заробітних плат;

інвалідам 3 групи , дітям інвалідам – чотири мінімальні заробітні плати;

учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2 категорії – п”ять мінімальних заробітних плат;

учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 3 категорії –3 мінімальні заробітні плати;

кожній дитині, яка втратила одного з батьків внаслідок аварії на ЧАЕС – 3 мінімальні заробітні плати;

евакуйованим із зони відчуження у 1986р., включаючи дітей –3 мінімальні заробітні плати.

При цьому, розмір заробітної плати визначається на момент виплати. Виплату грошової допомоги проводять органи соціального забезпечення громадян за місцем їх проживання.

Як вбачається з наданої довідки позивачу, як потерпілому 1 категорії було проведено виплату 120грн. в грудні 2007р.

Виплата зазначеної грошової допомоги проведена відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 року № 562 „ Про щорічну допомогу на оздоровлення громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .

Позивач просить зобов”язати відповідача провести перерахунок та виплату різниці невиплаченої грошової допомоги за 2007р.

Не погоджуючись з цим відповідач в запереченнях на позов послався на ст.62 Закону України

„ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, яка вказує на необхідність керуватися порядком визначеним КМ України, виходячи з реальних можливостей Державного бюджету України згідно з бюджетними призначеннями з врахуванням ст. 98 Конституції України.

Суд вважає, що необхідно застосовувати вимоги ст. 19 ч.2 Конституції України, а саме – органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов”язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 113 Конституції України передбачено, що КМ України у своїй діяльності керується Конституцією і Законами України.

Розмір допомоги на оздоровлення, визначений постановами КМ України від 12.07.2005 року № 562 на думку суду суперечить вимогам ст. 48 Закону та іншим нормативним актам.

Відповідно до ст. 76 Закону України „Про державний бюджет України на 2007р.” з 1.01.2007 року розмір мінімальної заробітної плати встановлено – 400грн. на місяць, з 01.07.2007 р. – 420грн., з 01.12.2007р. – 450грн., згідно з Законом України “Про Державний бюджет України на 2008р.” з 01.01.2008р. – 515грн.

Суд звертає увагу на те, що вказана норма Закону не мала жодних обмежень щодо застосування ст. 48 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”, яким передбачено право позивача на отримання одноразової грошової допомоги в розмірі 5 мінімальних заробітних плат.

Даний висновок також підтверджується ст.71 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”, якою передбачено, що дія цього закону не може призупинятися іншими законами, крім законів про внесення змін до цього закону.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне застосовувати саме норму Закону, а не постанови КМ України.

Таким чином, на користь позивача суд вважає за необхідне стягнути недоотриману грошову допомогу в розмірі:

450 х 5 = 2250грн. ( за мінусом 120 грн., виплачених 29.12.2007 року) – 2130 грн.

Суд не бере до уваги заперечення відповідача щодо пропуску строку звернення до суду, оскільки позовна заява була подана в канцелярію суду в листопаді 2008р.

Позивач підлягає звільненню від сплати судового збору як потерпілий від аварії на ЧАЕС.

Керуючись ст.ст. 6,9,17, 158-163,185,186 КАС України, ст.ст. 48,62,71 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи”, ст.76 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007р.”, суд-

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити .

Визнати відмову Управління соціального захисту населення Білоцерківської міської ради (вул.. Я.Мудрого, 2, м. Біла Церква, р/р 35218043001216, код 03193643, МФО 821018 в БЦ УДК Київської області) у проведенні перерахунку та виплаті ОСОБА_1 одноразової допомоги на оздоровлення за 2007р. неправомірною та зобов”язати виплатити - 2130 грн.

Від сплати судового збору позивача звільнити.

Постанова суду може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Київської області через Білоцерківський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та протягом двадцяти днів після подання заяви шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду.

Суддя: