Approval Date
13.06.2006
Case No.
а10/128
Document №
60071
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

13.06.06р.

Справа № А10/128

За позовом: Державної інспекції з контролю за цінами у Дніпропетровській області ( м. Дніпропетровськ )

До: Суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

Про стягнення 894 грн. 00 коп.

Суддя Кощеєв І.М.

Секретар судового засідання Паніна К. О.

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача : Романенко Л.С. - ( дов. Від 20.02.2006 р. № 344 )

Від відповідача : ОСОБА_1, ОСОБА_2 -( дог. від 08.07.2006 р. )

Суть спору:

Позивач звернувся з позовом до Відповідача про стягнення економічних санкцій у сумі 894 грн. 00 коп. за порушення державной дисципліни цін, згідно рішення начальника держінспекції по контролю за цінами НОМЕР_1

Представники Відповідача проти задоволенні позовних вимог Позивача заперечували вказуючи на їх безпідставність, але витребуваних судом письмових заперечень не надали. Так, Відповідач вказує на те, що його діяльність щодо надання транспортних послуг не мала самостійного характеру та здійснювалася на підставі договору про спільну діяльність укладеного з ВАТ „ДАТП -11233”. Виходячи з наведеного, Відповідач заявив клопотання про залучення до участі у справі в якості Відповідача - ВАТ „ДАТП -11233”.

Виходячи з предмету позову та його обґрунтування, господарський суд не знайшов підстав для задоволення клопотання Суб”єкта підприємницької діяльності щодо заміни Відповідача.

У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину судової постанови.

 Дослідивши матеріли справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В:

Держінспекція по контролю за цінами у Дніпропетровській області здійснила перевірку Суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 з питань додержання державної дисципліни цін, внаслідок чого було встановлено завищення тарифів на перевезення пасажирів автобусами малої місткості у звичайному режимі руху в порушення рішення Дніпропетровської міської ради ІV скликання сесії від 08.12.2004 р. № 59/22.

Відповідно до Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами ( далі Інструкція ), затвердженої Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства фінансів України 03.12.2001 р. N 298/519 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 р. за N 1047/6238 -згідно Закону України "Про ціни і ціноутворення" необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню і зараховується в дохід відповідного бюджету із застосуванням штрафу у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки за належністю.

Згідно з п. 3.1. Інструкції, Державна інспекція з контролю за цінами та державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі приймають рішення про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій у порядку, передбаченому законодавством. Підставою для прийняття рішень про вилучення сум економічних та фінансових (штрафних) санкцій є акти перевірок, які складаються посадовими особами органів державного контролю за цінами.

По результатам перевірки, відповідно до ст.14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" i «Інструкції про порядок застосування економічних i фінансових санкцій органами державного контролю за цінами»інспекцією по контролю за цінами було прийнято рішення № 350 від 05.12.2005 р. про вилучення в доход бюджету суми економічних санкцій у розмірі 894 грн. 00 коп. з Відповідача, яке було відправлене останьому.

П. 3.6. Інструкції передбачає, що у разі невиконання рішення, повного або часткового відхилення претензії чи залишення її без відповіді орган державного контролю за цінами в 30-денний термін подає позов до місцевого господарського суду про примусове стягнення суми економічних санкцій.

На протязі десяти днів, Відповідач вказану суму фінансових санкцій не перерахував.

Зазначене рішення в установленому законом порядку недійсним не визнане i у повному обсязі Відповідачем не виконане.

Направлена позивачем претензія залишена Відповідачем без розгляду та задоволення.

Відповідно до ст. 238 ГК України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції,  тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Згідно зі ст. 239 ГК України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів) та інші.

Відповідно до ст. 249 ГК України, суб'єкт господарювання має право оскаржити до суду рішення будь-якого органу державної влади або органу місцевого самоврядування щодо застосування до нього адміністративно-господарських санкцій. У разі прийняття органом державної влади або органом місцевого самоврядування акта, що не відповідає законодавству, і порушує права чи законні інтереси суб'єкта господарювання, останній відповідно до ст. 20 ГК України має право звернутися до суду із заявою про визнання такого акта недійсним.

Відповідно до п. 4.1. Інструкції, скарги на рішення про застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій, прийняті органами державного контролю за цінами, можуть направлятись керівникам цих органів або Державній інспекції з контролю за цінами. У разі незгоди з прийнятим рішенням спір про визнання його недійсним вирішується Господарським судом.

Відповідач не скористався наданим йому правом, щодо звернення до суду із заявою про визнання рішення Позивача недійсним.

Враховуючи наведене, господарський суд знаходить достатньо підстав для задоволення позовних вимог Позивача, оскільки покладене в обгрунтування позовних вимог pішення прийняте державним органом у рамках своєї компетенції, по передбаченій законодавством формі i добровольно Відповідачем на час розгляду справи не виконане.

Згідно викладеного, керуючись Законом України "Про ціни та ціноутворення", «Інструкцією про порядок застосування економічних i фінансових санкцій органами державного контролю за цінами», ст. ст. 49, 87, 94, 98, 158, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, господарський суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов Позивача -задовольнити.

Стягнути з Суб”єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1, св-во НОМЕР_2 код НОМЕР_3) на користь державного бюджету ( код 23030300 відділення держказначейства Дніпропетровського району на р/р № 31111106600079 УДКУ Дніпропетровській області, МФО 805012, ЗКПО 24237480 ) - 894 грн. 00 коп. економічних санкцій.

Постанова набирає законної сили у відповідності зі ст. 254 Кодексу Адміністративного судочинства України та оскаржується в порядку і строки відповідно до ст. 186 Кодексу Адміністративного судочинства України.

Суддя І.М. Кощеєв

Дата підписання постанови, оформленої у відповідності до ст. 163 КАС України -14.06.2006 р.