Справа № 815/1853/16
УХВАЛА
про залишення подання без руху
18 квітня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бойко О.Я., розглянувши матеріали подання Любашівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заплазський цукровий завод» про стягнення податкової заборгованості в сумі 76617,50 грн.,
ВСТАНОВИВ:
18 квітня 2016 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшло подання Любашівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заплазський цукровий завод» про стягнення податкової заборгованості в сумі 76617,50 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 183-3 КАС України, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Згідно з ч. 4 ст. 183-3 КАС України, у разі недотримання вимог частини третьої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Статтею 183-3 КАС України встановлено перелік особливих вимог, що пред'являються до подання податкового органу, та особливий перелік процесуальних дій суду, які можуть учинятися в процесі розгляду такого подання.
Водночас у частині, що не врегульована статтею 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, вимоги до подання визначаються загальними нормами, зокрема статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Проте дане подання податкового органу зазначеним вимогам не відповідає.
Відповідно до з ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Однак, заявником не надано до матеріалів подання доказів, які підтверджують сплату судового збору (платіжне доручення, квитанція тощо).
При цьому, суд зазначає, що заявник не відноситься до осіб, які звільняються від сплати судового збору відповідно до ст. 5 Закону України “Про судовий збір”, у редакції від 01.09.2015 року.
У відповідності з ч. 1 ст. 1 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Згідно ч.1 ст.3 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Статтею 183-3 КАС України подання визначено як форму звернення до суду органу Державної фіскальної служби України при здійсненні ним передбачених законом повноважень.
Отже, подання як форма звернення до суду передбачена Кодексом адміністративного судочинства України.
Указане подання Закон України “Про судовий збір” не відносить до об’єктів, за які судовий збір не справляється, а органи Державної фіскальної служби України – до осіб, для яких встановлено пільги щодо сплати судового збору.
Таким чином, подання органу Державної фіскальної служби України, передбачене статтею 1833 КАС України, є об’єктом справляння судового збору.
Аналогічної правової позиції дотримується пленум Вищого адміністративного суду України в постанові від 05 лютого 2016 року №2 “Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI “Про судовий збір” у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, ставка судового збору за подання до адміністративного суду суб’єктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру встановлюються у розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” від 25.12.2015 № 928-VIII, з 01 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1 378 гривень.
Виходячи з вимог подання – стягнення коштів з рахунків у банках за податковим боргом у розмірі 76617,50 грн., судовий збір за вказане подання у розмірі 1,5 % від вказаної суми складає, 1378,00 грн.
На підставі викладеного, суд вважає, що подання Любашівської об’єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області підлягає залишенню без руху та роз’яснює заявнику, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду оригіналу платіжного документу про сплату судового збору за звернення до суду з поданням про стягнення податкової заборгованості в сумі 76617,50 грн.
Платiжні реквiзити для перерахування судового збору: отримувач коштів - УК у м.Одесі/Київський район; код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38016923; банк отримувача – ГУ ДКСУ в Одеській області; код банку отримувача (МФО) – 828011; рахунок отримувача – 31212206784005; код класифікації доходів бюджету – 22030001; призначення платежу - судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи позивача), Одеський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35118626.
Керуючись ст.ст. 87, 106, 160, 165, 183-3 КАС України,
УХВАЛИВ:
Подання Любашівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Заплазський цукровий завод» про стягнення податкової заборгованості в сумі 76617,50 грн. залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків до 19 квітня 2016 року - 10 години 00 хвилин та роз’яснити, що в іншому випадку подання буде повернуто заявнику.
Невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику подання та доданих до нього документів.
Роз’яснити заявнику, що повернення подання не є перешкодою для повторного звернення з ним до суду після усунення його недоліків , але не пізніше ніж потягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-ти денний строк з дня отримання ухвали.
Суддя О.Я. Бойко
The court decision No. 57204021, Odesa District Administrative Court was adopted on 18.04.2016. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find essential data about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary data quickly.
This decision relates to case No. 815/1853/16. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: