Court ruling № 56224730, 03.03.2016, Lviv Administrative Court of Appeal

Approval Date
03.03.2016
Case No.
813/4935/15
Document №
56224730
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

03 березня 2016 р.

Справа № 876/1597/16

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Качмар В. Я. перевіривши апеляційні скарги Городоцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області та Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБ Сад» до Городоцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області та Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2016 року позов Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБ Сад» до Городоцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області та Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – задоволено частково.

Не погоджуючись із цією постановою суду першої інстанції, відповідачі подали на неї апеляційну скаргу.

Відповідно до ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Згідно із ч.2 ст.87 КАС України (із змінами, внесеними згідно із Законом України «Про судовий збір», які набрали чинності з 01.11.2011, далі - Закон №3674-VI) розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Частиною 1 ст.4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на 01 січня 2015 року – 1218 грн.

Розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду, відповідно до ч.2 ст.4 Закону №3674-VI (в редакції чинній на час подання апеляційної скарги), становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Вказаний адміністративний позов носить майновий характер, оскільки предметом спору є рішення з чітко визначеною сумою коштів, що також узгоджується із позицією Верховного Суду України, викладеній в ухвалі від 17 квітня 2015 року у справі №21-547а15.

Розмір ставки судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру станом на момент подання такого становив 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Відтак, оскільки позов містить вимогу майнового характеру (ціна позову більше 400млн.грн), то розмір судового збору який підлягав сплаті при поданні цієї позовної заяви повинен становити 4 розміри мінімальної заробітної плати.

Тому, враховуючи наведене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, а саме 5359,2грн (4872грн х 1,1 = 5359,2грн).

Щодо клопотання апелянтів про звільнення їх від сплати судового збору за подання апеляційних скарг, то апеляційний суд зазначає, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 №484-VIII до Закону №3674-VI були внесені зміни, якими в ст.5 вилучено положення щодо звільнення від сплати судового збору податкових органів та зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору. Тобто, законодавцем було визначено механізм фінансування органів державної влади коштами для реалізації ними покладених на них функцій.

Слід також зазначити, що жодних доказів відсутності у апелянтів коштів для сплати судового збору за подання апеляційної скарги суду не надано, а вказується лише про те, що станом на момент подання апеляційних скарг у зв’язку із незатвердженим кошторисом на 2016 рік такі сплатити немає змоги. Вказане може бути підставою для відстрочення сплати судового збору, однак аж ніяк не підтверджує важкий майновий стан апелянтів, який не дає їм змоги сплатити судовий збір.

Відтак, клопотання апелянтів не може бути задоволено, оскільки ними не було підтверджено належними та допустимими доказами важкий майновий стан в силу якого такі позбавлені можливості сплатити судовий збір.

Вищенаведене також узгоджується із позицією Верховного Суду України з аналогічних питань, зокрема викладеній в ухвалі від 29 лютого 2016 року у справі №810/1495/15.

Документ про сплату судового збору у належному розмірі або докази про наявність підстав для звільнення заявників від сплати судового збору до апеляційних скарг не долучені.

За таких обставин відповідно до ст.108 КАС України, апеляційні скарги слід залишити без руху та надати строк для усунення вказаних недоліків.

Керуючись статтями 108, 187, 189, 192 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Городоцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області та Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги – залишити без задоволення.

Апеляційні скарги Городоцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області та Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТБ Сад» до Городоцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області та Державної податкової інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень – залишити без руху.

Надати Городоцькій об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Львівській області та Державній податковій інспекції у Франківському районі м.Львова Головного управління ДФС у Львівській області строк - 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали для сплати судового збору за подання апеляційної скарги в розмірі 5359,2грн кожний, на призначений для цього рахунок з наступними реквізитами:

«Отримувач коштів - УДКСУ у Галицькому районі м.Львова; код отримувача за ЄДРПОУ – 38007573; банк отримувача - ГУДКСУ у Львівській області; МФО – 825014; рахунок отримувача – 31219206781004; код класифікації доходів бюджету – 22030001; призначення платежу – 101; судовий збір, код суду 34668371».

Копію ухвали надіслати особам, які подали апеляційні скарги, – для відома та виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги протягом двадцяти днів.

Суддя В. Я. Качмар