ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
__________________
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
"25" січня 2016 р.Справа № 923/2053/15Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: суддівОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3 розглянувши апеляційну скаргу Фермерського господарства «ОСОБА_4В.» на ухвалу господарського суду Херсонської областівід 25.12.2015р. у справі за позовом№ 923/2053/15 /суддя Сулімовська М.Б./ Фермерського господарства «ОСОБА_4В.»до Новотроїцької районної державної адміністрації, смт. Новотроїцькепровизнання незаконним рішення органу державної влади та його скасування
В С Т А Н О В И В:
Фермерське господарство «ОСОБА_4В.» звернулось до господарського суду Херсонської області з позовом до Новотроїцької районної державної адміністрації, смт. Новотроїцьке про визнання незаконним розпорядження голови Новотроїцької районної державної адміністрації від 28.12.2012р. № 806 «Про розірвання договору оренди, укладеного з ФГ «ОСОБА_4В.» та скасувати його.
Ухвалою господарського суду Херсонської області від 25.12.2015р. по справі № 923/2053/15 у прийнятті позовної заяви Фермерського господарства «ОСОБА_4В.» відмовили.
Не погодившись з даною ухвалою, Фермерське господарство «ОСОБА_4В.» звернулось до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просило ухвалу господарського суду Херсонської області від 25.12.2015р. скасувати та передати справу на розгляд до господарського суду Херсонської області.
Ознайомившись з поданими матеріалами, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно приписів п. 4 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Положеннями ст. 93 ГПК України передбачено, що апеляційна скарга подається на ухвалу місцевого господарського суду - протягом пяти днів з дня її оголошення місцевим господарським судом.
Пунктом 12 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.2012р. «Про судове рішення» передбачено, що ухвали господарських судів набирають законної сили в день їх винесення.
Відповідно до статті 50 ГПК України, перебіг процесуального строку, обчислюваного днями починається наступного дня після календарної дати.
Апеляційна скарга подана Фермерським господарством «ОСОБА_4В.» на ухвалу господарського суду Херсонської області від 25.12.2015р., отже, останній день оскарження вказаної ухвали - 30.12.2015р.
Між тим, вказана скарга була подана Фермерським господарством «ОСОБА_4В.» до господарського суду Херсонської області лише 04.01.2016р., про що свідчить штамп відправлення поштової кореспонденції на конверті, в якому згадана скарга надійшла до місцевого господарського суду.
Також, апеляційна скарга Фермерського господарства «ОСОБА_4В.» містить дату 04.01.2016р.
Відтак, Фермерським господарством «ОСОБА_4В.» було пропущено встановлений строк апеляційного оскарження зазначеної ухвали.
Статтею 93 ГПК України передбачено можливість поновлення строку апеляційного оскарження шляхом подання Скаржником клопотання (заяви) про поновлення такого строку.
Однак, ані в апеляційній скарзі, ані окремо клопотань про поновлення строків апеляційного оскарження вказаної ухвали скаржником не заявлено.
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга Фермерського господарства «ОСОБА_4В.» не приймається до розгляду і повертається скаржнику.
Керуючись ст. 86, п. 4 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Повернути апеляційну скаргу Фермерського господарства «ОСОБА_4В.» на ухвалу господарського суду Херсонської області від 25.12.2015р. по справі № 923/2053/15 без розгляду.
Матеріали апеляційного провадження повернути до господарського суду Херсонської області.
Додаток: апеляційна скарга з додатками на 2 арк., конверт; заява на 1 арк., конверт.
Головуючий К.В. Богатир
Судді: О.Ю. Аленін
ОСОБА_3
The court decision No. 55188490, Odesa Commercial Court of Appeal was adopted on 25.01.2016. The procedural form is Economic, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find necessary data quickly.
This decision relates to case No. 923/2053/15. Firms, which are mentioned in the text of this judgment: