№ 54065, 05.07.2006, Commercial Court of Odesa Oblast

Approval Date
05.07.2006
Case No.
4/186-06-4453а
Document №
54065
Form of court proceedings
Economic
State Coat of Arms of Ukraine

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"05" липня 2006 р.

Справа № 4/186-06-4453А

10 год.55 хв. м. Одеса

Господарський суд Одеської області у складі :

Суддя: Літвінов С.В.

При секретарі: Бочкова М.О.

За участю представників сторін:

Від прокуратури: Євчук Т.В.(за дорученням);

Від позивача: Одинцова Л.М. (за довіреністю);

Від відповідача: не з’явився;

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи за позовом Прокурора м. Одеси в інтересах держави в особі Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів доТОВ „Флора” про стягнення 6394,74 грн., -

ВСТАНОВИВ: Одеське обласне відділення Фонду України соціального захисту інвалідів звернувся до суду з позовом до ТОВ „Флора”, в якому просить стягнути з відповідача суму штрафних санкцій за недотримання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2004 році у розмірі 6394,74 грн.

Відповідач, належним чином повідомлений про відкриття провадження у справі та дату і місце судового розгляду справи, про що свідчать поштові повідомлення, але своїм правом на захист не скористався, у судові засідання не з’явився, відзив на позовну заяву не надав, представників не направив.

Розглянувши матеріали справи суд встановив:

Відповідно до ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” (далі –Закон) для підприємств(об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25 чоловік –у кількості 1 робочого місця, якщо інше не передбачено законом.

Згідно ст. 20 Закону підприємства (об’єднання), установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлена нормативом, передбаченим ч. 1 ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.

Згідно звіту „Про зайнятість та працевлаштування інвалідів на 2004 рік”, середньооблікова чисельність штатних працівників за 2004 рік у ТОВ „Флора” склала 38 осіб. У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 2 місця, але створив 0 робочих місць.

Відповідно до розрахунку суми відрахувань, що складається з поділення фонду заробітної плати на середньооблікову чисельність штатних працівників, та помноження її на кількість нестворених робочих місць для інвалідів, сума відрахувань за 2 не зайнятих робочих місць склала 6394,74 грн.

Відповідно до п. 3 „Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.1995 за № 314 (Далі –Положення), робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.

Проте, всупереч п. 3 Положення ТОВ „Флора” не створило спеціальну комісію за участю представників МСЕК, органів Держнаглядохоронпраці і не атестував робочі місця для інвалідів відповідно до чинного законодавства, що підтверджується листом Управління праці та соціального захисту населення Ренійської міської ради від 02.09.2005р. № 961.

Відповідно до п. 5 Положення підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Проте, всупереч п. 5 Положення відповідач не інформував Одеське відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до п. 14 Положення, підприємства у межах доведеного нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів.

Проте, всупереч п. 14 Положення відповідач не створив за власні кошти 2 робочі місця для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до п. 14 Положення, підприємства інформують державну службу зайнятості, управління праці та соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів.

Проте, всупереч п. 14 Положення відповідач не інформував управління праці та соціального захисту населення, що підтверджується листом Управління праці та соціального захисту населення Красноокнянської районної державної адміністрації Одеської області від 13.02.2006р. № 109.

Результатом працевлаштування є укладення трудового договору між працівником, в даному випадку інвалідом, та власником або уповноваженим ним органом (ст. 21 Кодексу законів про працю України). Тому безпосереднє працевлаштування здійснює власник або уповноважений ним орган підприємства (об’єднання), установи, організації незалежно від форм власності та господарювання.

Таким чином сума штрафних санкцій за недотримання нормативу робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у 2004 році складає 6394,74 грн.

Відповідно до п. 4 Порядку сплати підприємствами, установами і організаціями штрафних санкцій до відділень Фонду соціального захисту інвалідів, акумуляції обліку та використання цих коштів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2001р. за № 1767, суми штрафних санкцій перераховуються підприємствами в дохід державного бюджету на рахунки органів Державного казначейства.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню в повному обсязі в сумі 6394,74 грн.

Керуючись п. 6 Перехідних положень, ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з ТОВ „Флора” (67900, Одеська обл., с. Флора, Красноокнянський р-н , код 30820628, р/р 26008314109 в КБ „Південний” МФО 328209 ) на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83 Красноокнянське РВДК Ренійського Банк УДК у Одеській області р/р 31217230500313, МФО 828011 код 23215039, код 50070000 ) штрафних санкцій в розмірі.6394,74 грн..

Постанова може бути оскаржена в порядку ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Літвінов С.В.