№ 53621339, 13.11.2015, Kamiansko-Dniprovsky District Court of Zaporizhzhia Oblast

Approval Date
13.11.2015
Case No.
318/2826/15-п
Document №
53621339
Form of court proceedings
On administrative offenses
State Coat of Arms of Ukraine

Справа № 318/2826/15-п

Номер провадження №3/318/955/2015

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.11.2015 м. Кам"янка-Дніпровська

Суддя Камянсько-Дніпровського районного суду Запорізької області Комишня Н.І., за участю прокурора Вітюк А.І., захисника ОСОБА_1особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2

розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Управління Служби безпеки України в Запорізькій області про притягнення ОСОБА_2, який народився 17 червня 1971 року в м. Мелітополь Запорізької області, є громадянином України, депутатом Кам»янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області шостого скликання, головою Кам»янсько-Дніпровської районної ради, зареєстрованого та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1»янка-Дніпровська, АДРЕСА_1 одруженого, до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

16 жовтня 2015 року до Кам»янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 172-7 КУпАП, а саме протокол № 28 від 16.10.2015р..

Під час розгляду протоколу про адміністративне правопорушення встановлено, що 16 січня 2015 року на засіданні сорок третьої позачергової сесії шостого скликання Камянсько-Дніпровської районної ради Запорізької області, ОСОБА_2, будучі депутатом Камянсько-Дніпровської районної ради та головою Камянсько-Дніпровської районної ради, взяв участь у голосуванні за прийняття або не прийняття певних рішень по питаннях, які були винесені на сесію районної ради. Одним з питань, яке було винесено на розгляд сесії під № 6, було питання про затвердження штатного розпису та умов оплати праці голови та заступника голови Камянсько-Дніпровської районної ради на 2015 рік, де п. 3 передбачено преміювання голови районної ради ОСОБА_2 у розмірі 80 %. В подальшому голова Камянсько-Дніпровської районної ради Запорізької області ОСОБА_2 голосував за прийняття рішення про виплату йому преміювання, яке в подальшому було прийнято та підготовлено рішення сесії № 6 від 16.01.2015 року про преміювання голови Камянсько-Дніпровської районної ради ОСОБА_2 у розмірі 80 % посадового окладу та економії фонду оплати праці, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі.

Вказані обставини ОСОБА_2 не заперечуються та, крім цього, підтверджуються письмовими доказами долученими до протоколу, а саме: копією рішення № 6 від 16.01.2015р. «Про затвердження штатного розпису та умов оплати праці голови та заступника голови Кам»янсько-Дніпровської районної ради на 2015 рік », згідно з яким вирішено здійснювати щомісячно преміювання голови Камянсько-Дніпровської районної ради ОСОБА_2 у розмірі 80 % посадового окладу та економії фонду оплати праці, відповідно до його особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат в межах коштів, передбачених на преміювання у кошторисі (а.с.19); протоколом засідання сорок третьої позачергової сесії Кам»янсько-Дніпровської районної ради шостого скликання від 16.01.2015р. , з якого вбачається, що по шостому питанню порядку денного, а саме «Про затвердження штатного розпису та умов оплати праці голови та заступника голови Кам»янсько-Дніпровської районної ради на 2015 рік» доповідала ОСОБА_3, по цьому питанню виступали ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_2, рішення прийнято більшістю голосів («за» - 24, «проти» - 1, «утримались» - 0) (а.с. 20,21); копією рішення № 4 від 16.11.2010р. «Про обрання голови районної ради», яким обрано на посаду голови Камянсько-Дніпровської районної ради ОСОБА_2 (а.с. 12); копією рішення № 13 від 05.10.2012р. «Про присвоєння чергового рангу посадової особи місцевого самоврядування голові районної ради», яким присвоєно з 16.11.2012р. голові Камянсько-Дніпровської районної ради ОСОБА_2 шостий ранг посадової особи місцевого самоврядування третьої категорії посад (а.с.13); копією рішення першої сесії шостого скликання № 1 від 16.11.2010р. «Про результати виборів та визнання повноважень депутатів Кам»янсько-Дніпровської районної ради шостого скликання», з якого вбачається, що ОСОБА_2 є депутатом Кам»янсько-Дніпровської районної ради шостого скликання (а.с.16-18); показаннями свідків, а саме ОСОБА_6, ОСОБА_3, ОСОБА_7, ОСОБА_3»євою Л.А., які в судовому засіданні показали, що ОСОБА_2 не повідомлявКам»янсько-Дніпровську районну раду про наявність конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_2 винним себе не визнав, дав пояснення, що дійсно він є головою Кам»янсько-Дніпровської районної ради та депутатом Кам»янсько-Дніпровської районної ради шостого скликання. ОСОБА_2 підтвердив, що 16 січня 2015 року він як депутат Кам»янсько-Дніпровської районної ради, а також як голова Кам»янсько-Дніпровської районної ради брав участь у голосуванні з питання затвердження штатного розпису та умов оплати праці голови та заступника голови Кам»янсько-Дніпровської районної ради на 2015 рік. Він проголосував за прийняття рішення. Рішення було прийнято більшістю голосів, однак його голос не був вирішальним. Вважає, що конфлікту інтересів не було, ОСОБА_2, відповідно, і не повідомляв про нього Кам»янсько-Дніпровську районну раду.

Відповідно до абзацу четвертого статті 1 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» конфлікт інтересів це суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об"єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Згідно з п.п. «б», «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону, суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевих рад та посадові особи місцевого самоврядування.

У відповідності до вимог ч. 1ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, зазначені у п.п. «б», «в» п. 1 ч. 1 ст. 4 цього Закону зобов'язані вживати заходів щодо недопущення будь якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно в письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Відповідно до ст.ст.2,3 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», голова районної ради є посадовою особою місцевого самоврядування.

Посадові особи місцевого самоврядування, згідно зі ст. 12-1 вказаного Закону, зобовязані негайно доповісти про це відповідній раді та вжити всіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів.

Частиною 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції"

Диспозиція ст. 172-7 КУпАП передбачає притягнення особи до адміністративної відповідальності за неповідомлення безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

При цьому, згідно Примітки 2 зазначеної статті, під конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між особистими інтересами особи та її службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що ОСОБА_2, беручи участь як депутат та голова Кам»янсько-Дніпровської районної ради, у голосуванні щодо затвердження штатного розпису та умов оплати праці голови та заступника голови Кам»янсько-Дніпровської районної ради на 2015 рік, не повідомивши Кам»янсько-Дніпровську районну раду про конфлікт інтересів, допустив порушення вимог ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, надавши правову оцінку наявним у справі доказам, дійшла висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, що передбачене ст. 172-7 КУпАП в редакції Закону № 3207 VІ від 07.04.2011р., а саме: неповідомлення особою безпосереднього керівника у випадках, передбачених законом, про наявність конфлікту інтересів.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини та відсутність негативних наслідків вчиненого правопорушення (голос ОСОБА_2 не був вирішальним), майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

З урахуванням викладеного, вважаю, що штраф у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_2 зазначеного вище правопорушення.

У відповідності зі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 243 грн 60 коп. на користь держави.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-7, 283-285, 294 КУпАП, -

ПОСТАНОВИЛА :

За вчинення правопорушення, що передбачене ст. 172-7 КУпАП Закону № 3207 VІ від 07.04.2011р., накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 850 ( вісімсот п"ятдесят) гривень, що підлягає перерахуванню до державного бюджету Кам"янсько-Дніпровського району на розрахунковий рахунок 31112106700142, ОКПО 43677098, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 21081100.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 243 (двісті сорок три) гривень 60 копійок на користь держави, що підлягає перерахуванню Код ЄДРПОУ суду - 37349733 на р/р 31216206700142, отримувач державний бюджет Камянсько-Дніпровського району, код отримувача за ЄДРПОУ 38015694, банк УДК у Камянсько-Дніпровському районі ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.

Постанова може бути оскаржена або опротестована в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду Запорізької області через Кам"янсько-Дніпровський районний суд Запорізької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення постанови апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Суддя: ОСОБА_8