Court ruling № 53060708, 23.10.2015, District Administrative Court of Kyiv

Approval Date
23.10.2015
Case No.
826/22647/15
Document №
53060708
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

23 жовтня 2015 року м. Київ № 826/22647/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Келеберда В. І., розглянувши у порядку письмового провадження питання стосовно доцільності зупинення провадження у справі

За позовом ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Оберемко Романа Анатолійовича Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити діїВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів н Оберемко Романа Анатолійовича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з вимогами про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.

В судовому засіданні ухвалено про вирішення справи в порядку письмового провадження відповідно до ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Переметом вирішення справи є правомірність дій та рішень Уповноважено особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Оберемко Романа Анатолійовича та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб вчинених в порядку Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Судом встановлено, що на розгляді колегії суддів Конституційного Суду України вирішується питання щодо відкриття провадження за конституційним поданням сорока семи народних депутатів України щодо відповідності (конституційності) Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" положенням ст. 6, частини 1 ст. 8, частини 4 ст. 13, ст. 21, 22, частини 1, 4, 5 ст. 41 Конституції України.

Згідно із ст. 69 Закону України "Про Конституційний Суд України" рішення і висновки Конституційного Суду України рівною мірою є обов'язковими до виконання.

Отже, надаючи правову оцінку оскарженим діям та рішенням відповідачів, які вчинено відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", суд зобов'язаний врахувати висновки Конституційного Суду України надані за результатом вирішення подання сорока семи народних депутатів України щодо відповідності (конституційності) Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" положенням ст. 6, частини 1 ст. 8, частини 4 ст. 13, ст. 21, 22, частини 1, 4, 5 ст. 41 Конституції України.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в зв'язку з неможливістю розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Порядок прийняття конституційних подань та конституційних звернень, відкриття конституційних проваджень та порядок розгляду справ Конституційним Судом України встановлений Регламентом Конституційного Суду України, який затверджений рішенням Конституційного Суду України від 5 березня 1997 року.

Так, згідно параграфу 11 Регламенту конституційні подання, які відповідають вимогам, встановленим у Законі України "Про Конституційний Суд України", з пропозиціями доповідаються керівникові Секретаріату Конституційного Суду України або його заступникові - керівникові Управління правової експертизи і за їх рішенням передаються у відповідний підрозділ Управління правової експертизи Секретаріату Конституційного Суду України для підготовки попереднього висновку про наявність підстав для відкриття конституційного провадження у справі або відмови у відкритті провадження.

Підготовка попереднього висновку здійснюється протягом п'ятнадцяти календарних днів.

Конституційні подання, які можуть бути прийняті до розгляду Конституційним Судом України, керівник Секретаріату Конституційного Суду України разом із попередніми висновками подає для ознайомлення Голові Конституційного Суду України, який направляє їх у відповідну колегію суддів Конституційного Суду України.

Кандидатура судді-доповідача у справі затверджується на засіданні колегії суддів Конституційного Суду України.

Розподіл конституційних подань між суддями - суддями-доповідачами у справах проводиться рівномірно, з урахуванням їх спеціалізації (параграф 12 Регламенту).

Глава 4 Регламенту регулює питання підготовка матеріалів справи до розгляду в колегії суддів, на засіданні, пленарному засіданні Конституційного Суду України, який складається з вивчення конституційного подання суддею-доповідачем у справі, внесення конституційного подання на розгляд колегії суддів Конституційного Суду України, розгляд колегією суддів подання.

За результатом розгляду колегією суддів приймається процесуальна ухвала про об'єднання та/або роз'єднання конституційних подань, відмову у відкритті конституційного провадження, відкриття конституційного провадження тощо.

При цьому, під час підготовки матеріалів справи до розгляду суддя-доповідач у справі має вивчити конституційне подання упродовж не більше двох місяців з дня затвердження кандидатури судді-доповідача на засіданні колегії суддів Конституційного Суду України, вчиняє інші дії, необхідні для вирішення питання щодо подальшого руху подання.

Таким чином, з часу надходження конституційного подання до Конституційного Суду України та до відкриття конституційного провадження суддя-доповідач вчиняє процесуальні дії щодо вирішення питання про відкриття конституційного провадження та подальший розгляд подання, а тому суд приходить до висновку про наявність конституційного провадження у справі за конституційним поданням щодо конституційності наведених вище положень Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" Конституції України.

Крім того, з моменту надходження подання до Конституційного Суду України, останнім вчиняються дії щодо вирішення питання про відкриття провадження у справі, оскільки вчинення процесуальних дій неможливо без наявності відповідної справи, отже на даний час у Конституційному Суді України наявна справа за конституційним поданням сорока семи народних депутатів України щодо відповідності (конституційності) Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" положенням ст. 6, частини 1 ст. 8, частини 4 ст. 13, ст. 21, 22, частини 1, 4, 5 ст. 41 Конституції України.

Оскільки відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України обов'язковою передумовою для зупинення провадження є саме наявність іншої справи, що розглядається в порядку, закрепа, конституційного судочинства, враховуючи наявність у Конституційному Суді України справи за конституційним поданням сорока семи народних депутатів України щодо відповідності (конституційності) Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" положенням ст. 6, частини 1 ст. 8, частини 4 ст. 13, ст. 21, 22, частини 1, 4, 5 ст. 41 Конституції України, суд дійшов висновку про доцільність зупинення провадження у справі до вирішення Конституційним Судом України подання сорока семи народних депутатів України щодо відповідності (конституційності) Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" положенням ст. 6, частини 1 ст. 8, частини 4 ст. 13, ст. 21, 22, частини 1, 4, 5 ст. 41 Конституції України.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,

У Х В А Л И В:

Зупинити провадження у справі № 826/22647/15 до вирішення Конституційним Судом України подання сорока семи народних депутатів України щодо відповідності (конституційності) Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" положенням ст. 6, частини 1 ст. 8, частини 4 ст. 13, ст. 21, 22, частини 1, 4, 5 ст. 41 Конституції України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.

Суддя В. І. Келеберда