Справа № 575/1039/14-п р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2014 р. смт.В-Писарівка
Суддя В.Писарівського районного суду Сумської області ОСОБА_1 розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Гетьманського національного природного парку про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2,
в с т а н о в и в :
19 листопада 2014 року о 13 годині 40 хвилин ОСОБА_2 в межах Рябинівської сільської ради в с.Рябина на р.Ворскла «Президентський пляж», що є територією НПП Гетьманський, здійснив незаконний вилов риби сіткою, що являється грубим порушенням Правил любительського та спортивного рибальства, чим порушив ст.ст. 21, 64 Закону України «Про природно-заповідний фонд».
Такі дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч.4 ст.85 КУпАП.
Порушник ОСОБА_2 за викликом до суду не зявився.
Дослідивши надані матеріали у порядку, передбаченому ст. 278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів для належного оформлення.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення наряду з фактичними обставинами справи та даними про особу правопорушника, вказуються нормативний акт, який передбачає відповідальність за інкриміноване правопорушення; прізвища, адреси свідків, якщо вони є; пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З матеріалів, доданих до протоколу, вбачається, що провідним інженером Гетьманського НПП ОСОБА_3 проведено розрахунок розміру шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування водних ресурсів, з посиланням на Постанову Кабінету Міністрів України №541 від 24.07.2013 року «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» та визначено, що громадянами ОСОБА_4 та ОСОБА_2 заподіяна шкода внаслідок вилову 3 шт. риби «плітка» та 1 шт. риби «окунь» загальним розміром 591 грн. Однак, як вбачається зі змісту диспозиції ч.4 ст.85 КУпАП, вказана норма не передбачає вчинення вказаних у протоколі про адмінправопорушення дій у групі осіб, тому визначити з доданого до протоколу розрахунку розмір шкоди, заподіяної навколишньому природному середовищу, зокрема, правопорушником ОСОБА_2, неможливо.
Крім того, пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України №541 від 24.07.2013 року визначено, що такси затверджуються для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд у межах територій та обєктів природно-заповідного фонду, однак до матеріалів справи не додано будь-якого документа, який підтверджує, що
місце, де із застосуванням забороненого засобу лову (сітки) здійснював вилов риби ОСОБА_4, належить до природно-заповітного фонду.
Враховуючи вищевикладене, прихожу до висновку, що матеріали справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст.85 КУпАП, відносно ОСОБА_2 підлягають поверненню органу, який її порушив, для належного оформлення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 278, 280, 284 КУпАП, суддя
П о с т а н о в и в :
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, повернути Гетьманському національному природному парку - для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя : А.І. Савєльєва
The court decision No. 50811713, Velyka Pysarivka District Court of Sumy Oblast was adopted on 03.12.2014. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find important data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary data conveniently.
This decision relates to case No. 575/1039/14-п. Companies, which are mentioned in the text of this judgment: