№ 44500945, 28.05.2015, Zhytomyr District Administrative Court

Approval Date
28.05.2015
Case No.
806/1507/15
Document №
44500945
Form of court proceedings
Administrative
State Coat of Arms of Ukraine

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 травня 2015 року м. Житомир справа № 806/1507/15

категорія 10.3.2

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гуріна Д.М.,

секретар судового засідання - Галайба І.Б.,

представник позивача та представник відповідача у судове засідання не з'явились,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії

встановив:

20 квітня 2015 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернулось Комунальне підприємство "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області (далі - КП "Комунальник") із позовом до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації (далі - УПСЗН Овруцької РДА) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.

У позовній заяві КП "Комунальник" вказало, що на підставі рішень Овруцького районного суду Житомирської області відділом державної виконавчої служби Овруцького районного управління юстиції Житомирської області (далі - ВДВС Овруцького РУЮ) винесено постанови про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчих листів на громадян: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до КП «Комунальник» Овруцької міської ради Житомирської області про зобов'язання донарахування виплат коштів передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». На виконання вказаних постанов державного виконавця ВДВС Овруцького РУЮ КП «Комунальник» провело відповідні нарахування коштів у відповідності до статті 39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та передало документи до УПСЗН Овруцької РДА. Однак УПСЗН Овруцької РДА вказані документи були повернуті позивачу без виконання. Просить визнати неправомірними дії УПСЗН Овруцької РДА щодо повернення розрахункових документів по доплаті громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення згідно статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, і постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зобов'язати УПСЗН Овруцької РДА прийняти до оплати від КП «Комунальник» розрахункові документи по доплаті громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення: ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 згідно статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Вирішити питання щодо судових витрат.

Ухвалами судді Житомирського окружного адміністративного суду від 23 квітня 2015 року відкрито провадження у даній справі та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.18). 26 травня 2015 року надіслав на адресу Житомирського окружного адміністративного суду клопотання про розгляд справи без його участі, у клопотанні зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі (а.с.20).

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про причини неявки у судове засідання не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином (а.с.19). 7 травня 2015 року надіслав на адресу суду письмові заперечення проти позовних вимог, у запереченнях просить відмовити у задоволенні позовних вимог (а.с.15).

Справа розглядається судом за наявними у ній доказами на підставі положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд, з'ясувавши обставини у справі та перевіривши їх доказами, приходить до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Постановами Овруцького районного суду Житомирської області у справах за позовами громадян ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до КП «Комунальник», третя особа - УПСЗН Овруцької РДА про зобов'язання вчинити певні дії, позовні вимоги задоволено повністю, зобов'язано КП «Комунальник» провести донарахування доплати громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, за період з 1 березня 2014 року до 31 липня 2014 року у розмірі, визначеному статтею 39 Закону України від 28 лютого 1991 року №796-XII "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи " (далі - Закон України №796-ХІІ), що дорівнює двом мінімальним заробітним платам, встановленим законом про Державний бюджет України на відповідний рік, щомісячно, пропорційно відпрацьованого часу та подати розрахункові документи до УПСЗН Овруцької РДА.

ВДВС Овруцького РУЮ винесено постанови про відкриття виконавчого провадження на підставі виконавчих листів на громадян: ОСОБА_1 (№286/6203/14-а), ОСОБА_2 (№286/6177/14-а) та ОСОБА_3 (№286/2693/14-а) до КП «Комунальник» про зобов'язання донарахування виплат коштів передбачених Законом України №796-ХІІ (а.с.8-10).

На виконання вказаних постанов державного виконавця ВДВС Овруцького РУЮ Турбал М.Є. КП «Комунальник» провело відповідні нарахування коштів у відповідності до статті 39 Закону України №796-ХІІ у розмірі двох мінімальних заробітних плат з нарахованими на них відповідними податками та платежами ОСОБА_3 за період січень - травень 2014 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за період березень - липень 2014 року, та передало документи до УПСЗН Овруцької РДА (а.с.6-7).

У свою чергу УПСЗН Овруцької РДА повернуло їх без виконання листом від 23 січня 2015 року №07-07/768 з посиланням на прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік" та на те, що вказані постанови не містять вимог до УПСЗН Овруцької РДА щодо прийняття даних розрахунків (а.с.5).

Надаючи оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.

Відповідно до частини 5 статті 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Частиною 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.

Таким чином посилання УПСЗН Овруцької РДА на те, що постанови суду не містять вимог до УПСЗН Овруцької РДА щодо прийняття розрахунків суперечать частині 5 статті 124 Конституції України, частині 1 статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та є протиправними.

Щодо посилання УПСЗН Овруцької РДА на прийняття Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік", суд зазначає наступне.

Відповідно до статті 39 Закону України №796-ХІІ громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати.

Закони України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», «Про Державний бюджет України на 2012 рік» та «Про Державний бюджет України на 2013 рік», встановлювали обмеження, щодо виплат додаткових пенсій, доплат особам постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС та пенсії по інвалідності.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16 січня 2014 року №719-VІІ, що набрав чинності з 1 січня 2014 року (пункт 1 Прикінцевих положень Закону) такі обмеження не були встановлені.

Лише Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 31 липня 2014 року, який набрав чинності 3 серпня 2014 року, було встановлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», статей 5, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.

Таким чином УПСЗН Овруцької РДА мало прийняти до оплати розрахункові документи позивача, оскільки з 1 січня 2014 року до 3 серпня 2014 року норми Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» підлягали застосуванню без будь-яких обмежень.

Враховуючи наведене, суд задовольняє адміністративний позов.

Керуючись статями 71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати неправомірними дії управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації щодо повернення розрахункових документів по доплаті громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення згідно статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Зобов'язати управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації прийняти до оплати від комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області розрахункові документи по доплаті громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення - ОСОБА_1; ОСОБА_2; ОСОБА_3, згідно статті 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Стягнути з Державного бюджету України на користь Комунального підприємства "Комунальник" Овруцької міської ради Житомирської області 73 грн 08 коп. на відшкодування витрат зі сплати судового збору.

Постанова набирає законної сили у порядку встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції за правилами встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.М. Гурін

Повний текст постанови виготовлено: 02 червня 2015 р.