№ 4337802, 31.07.2009, Kherson District Administrative Court

Approval Date
31.07.2009
Case No.
2-а-8416/08/2170
Document №
4337802
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2009 р.

Справа № 2-а-8416/08/2170  

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кравченко К.В.,

при секретарі: Михайленко О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

 Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області

до ОСОБА_1

про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,

встановив:

 Державна податкова інспекція у Бериславському районі Херсонської області (далі -позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1(далі -відповідач), в якому просить стягнути податок з власників транспортних засобів в сумі 174,00 грн.

Статтею 1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”від 11 грудня 1991 року N 1963-XII (далі -Закон № 1963-ХІІ) визначено, що платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до довідки ВДАІ з обслуговування адміністративної території Бериславського району при УДАІ УМВС України в Херсонській області, відповідач є власником транспортного засобу маркиІНФОРМАЦІЯ_1, державний номер НОМЕР_1, 2004 року випуску.

Згідно ст. 1 Закону № 1963-ХІІ, відповідач є платником податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідачем не сплачено податок з власників транспортних засобів з 2006р. за автомобіль маркиІНФОРМАЦІЯ_1, державний номер НОМЕР_1, 2004 року випуску, об'єм двигуна складає 1458 куб. см. Податковий борг за 2006-2008р. в сумі 174 грн., чим порушено вимоги ст.5 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”.

Представник позивача надав суду заяву, в якій просив зменшити суму позовних вимог з 174,0грн. до 56,00грн., розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав .

Суд перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.

Згідно довідки-розрахунку позивача, відповідачем податок з власників транспортних засобів не сплачувався в 2006-2008рр., сума податкового боргу за три роки складає 174 грн. (заборгованість з податку за 2006р. - 58 грн., 2007р. -58 грн., за 2008р. -58 грн.).

Статтею 3 Закону № 1963-ХІІ визначено, що ставка податку з власників транспортних засобів на рік складає 4,0 грн. зі 100 куб. см..

В статті 5 Закону № 1963-ХІІ, податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.

У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов'язані сплатити податок не більш як за три попередні роки.

Статтею 7 вищенаведеного Закону встановлено, що недоїмки із сплати податку, а також суми штрафів, пеня стягуються з платників податку згідно із законодавством.

Пунктом 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до п.1 ч. 3 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991р. N 1251-XII, платник податків зобов'язаний сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) в установленні законом строки.

Заборгованість за 2006-2008рр. з податку з власників транпортних засобів на дату розгляду справи становить 56 грн.

Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем заборгованість не сплачена, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 158 - 167 КАС України, суд -

постановив :

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1(код НОМЕР_2) на користь Державної податкової інспекції у Бериславському районі Херсонської області борг з податку власників транспортних засобів в сумі 56 грн.: до місцевого бюджету на р/р 33213808700040, одержувач УДК в Бериславському районі у Херсонській області, МФО 852010, ОКПО 24103704.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 05 серпня 2009 р. .

Суддя Кравченко К.В.