Court ruling № 42462213, 23.01.2015, Chernivtsi District Administrative Court

Approval Date
23.01.2015
Case No.
824/3200/14-а
Document №
42462213
Form of court proceedings
Administrative
Companies listed in the text of the court document
State Coat of Arms of Ukraine

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

23.01.2015 року м. Чернівці Справа №824/3200/14-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді - Маренича І.В.

суддів - Анісімова О.В., Брезіної Т.М.

секретаря судового засідання - Юзька Я.В.

за участю:

позивача - не з'явився;

представника позивача - ОСОБА_1;

представника відповідача - Швець О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні питання щодо зупинення провадження у справі у зв'язку із зверненням суду в порядку ч. 5 ст. 9 КАС України до Верховного Суду України при розгляді адміністративної справи за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Міністерства доходів і зборів України, третя особа Головне управління Міндоходів у Чернівецькій області, -

В С Т А Н О В И В:

До Чернівецького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_3 з позовом до Міністерства доходів і зборів України, третя особа Головне управління Міндоходів у Чернівецькій області в якому просив суд:

- скасувати наказ Міністерства доходів і зборів України від 29 жовтня 20104 року №2176-О про звільнення ОСОБА_3 з органів податкової міліції та з посади першого заступника начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області;

- поновити його ОСОБА_3 на посаді першого заступника начальника слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області:

- стягнути з головного управління Міндоходів у Чернівецькій області на його користь середній заробіток.

У судовому засіданні 23 січня 2015 року судом постановлено ухвалу про звернення на підставі ч. 5 ст. 9 КАС України до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності окремих положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України, а саме:

- пп.1 п.2 розділу "Прикінцеві та перехідні положення", ч.3 ст.1 Закону України "Про очищення влади" положенням статей 8, 21, частинам 2-3 ст.22, частині 2 ст.38, частинам 1, 6 ст.43, ст.58, частині 2 ст.61, частині 1 ст.64, частині 1 ст.68 Конституції України. в їх системному взаємозв'язку.

У зв'язку із розглядом вказаного питання щодо звернення до Верховного Суду України позивачем також заявлено клопотання про зупинення провадження у справі на підставі п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України до вирішення Верховним Судом України питання щодо звернення до Конституційного Суду України та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.

Відповідно до п. 4 ст. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

В контексті наведеного та за аналогією слід додати, що відповідно до ч. 2 ст. 251 ЦК України терміном є певний момент у часі, з настанням якого пов'язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

При цьому, відповідно до положень пункту 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 року № 9 «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» передбачено, що у разі невизначеності в питанні про те, чи відповідає Конституції України застосований закон або закон, який підлягає застосуванню в конкретній справі, суд за клопотанням учасників процесу або за власною ініціативою зупиняє розгляд справи і звертається з мотивованою ухвалою (постановою) до Верховного Суду України, який відповідно до ст. 150 Конституції може порушувати перед Конституційним Судом України питання про відповідність Конституції законів та інших нормативно-правових актів. Таке рішення може прийняти суд першої, касаційної чи наглядової інстанції в будь-якій стадії розгляду справи.

Враховуючи наведене у сукупності суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі до вирішення Верховним Судом України питання щодо внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності наведених вище положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.

На підставі наведеного та керуючись статтями 156, 158-159, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Зупинити провадження у справі №824/3200/14-а до вирішення Верховним Судом України питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності положень Закону України «Про очищення влади» Конституції України, питання щодо чого порушено відповідно до Ухвали Чернівецького окружного адміністративного суду від 23 січня 2015 у справі №824/3200/14-а, та прийняття відповідного рішення Конституційним Судом України.

2. Копію ухвали направити сторонам.

Порядок і строки оскарження ухвали визначаються статтями 185, 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена повністю або частково в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на ухвалу подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Згідно статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Головуючий суддя І.В. Маренич

Судді: О.В.Анісімов

Т.М.Брезіна

Ухвала в повному обсязі складена 28 січня 2015 р.