Справа № 755/2335/14-п
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" лютого 2014 р. Суддя Дніпровського районного суду м. Києва Бірса О.В. розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, іден. номер НОМЕР_1, громадянин України, уродженець м. Новосибірськ, Росія, займає посаду директора ТОВ "ВП Компанія Дісі", проживає: АДРЕСА_1
про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 163 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення убачається, що 06.12.2013 року під час перевірки ТОВ "ВП Компанія Дісі", яке знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Возз'єднання, 1, було встановлено порушення при веденні податкового обліку з порушенням встановленого порядку, а саме: занижено податок на прибуток та занижено податок на додану вартість в наслідок чого складено акт від 06.12.2013 року № 1973/26-53-22-03-21/31350429, а відтак своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 163 КУпАП.
У судове засідання 03.02.2014 року особа, що притягається до адміністративної відповідальності будучи належним чином повідомленою про день, час та місце розгляду справи не з"явилася, про причини неявки не повідомила, у зв"язку з чим, суд дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
У відповідності з положеннями ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст. 245, 252 КУпАП, висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності.
Відповідно до пложень ст. 256 КупАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу цей факт фіксується поясненнями свідків такої відмови або відеозаписом, а також відповідним записом у протоколі. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Однак, як убчається з протоколу про адміністративне правопорушення він не відповідає положенням ст. 256 КупАП, оскільки містить суттєві суперечності в частині нормативного акту, який передбачає відповідальність за дане правопорушення, оскільки містить зазнчення про необхідність притягнення до адміністратвиної відповідальності за ч. 1 ст. 163 КУпАП так і за ч. 2 ст. 163 КУпАП.
Крім того, з супровідного листа Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві слідує, що адміністратвиний матеріал направлено за ст. 163-1 КУпАП.
В свою чергу, даний протокол про адміністратвине правопорушення не в повній мірі містить відомості, щодо особи, що притягається до адміністративної відповідальності в частині адреси проживання/перебування, розміру заробітку порушника та інше.
Статтею 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визначено фактичні дані, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.
В свою чергу, відповідно до пункту 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (затв. Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "згідно з оригіналом", назви, посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту підпис, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки.
При цьому, згідно пункту 1.1 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (затв. Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55), цей стандарт поширюється на організаційно-розпорядчі документи (далі - документи) - постанови, розпорядження, накази, положення, рішення, протоколи, акти, листи тощо, створювані в результаті діяльності: - органів державної влади України, органів місцевого самоврядування; - підприємств, установ, організацій та їх об'єднань усіх форм власності (далі - організацій).
Однак, зазначених вимог Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (затв. Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55) та норм ст. 256 КУпАП при оформлені даного адміністративного матеріалу дотримано не було.
Стаття 62 Конституції України зазначає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.
З урахуванням викладеного, суд позбавлений можливості надати оцінку в частині доведеності чи недоведеності обставин, відображених у протоколі про адміністративне правопорушення, у зв'язку із чим, приходить до висновку про необхідність повернення справи для дооформлення, під час якого необхідно всебічно, повно, і об'єктивно з'ясувати всі обставини, що мають значення для прийняття правильного рішення, після чого, за наявності до того законних підстав, направити до суду.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. 62 Конституції України, ст.ст. 163-1, 221, 245, 251, 252, 256, 277, 283 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний матеріал, № 755/2335/14-п, № 3/755/774/14 відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, про вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 163 КУпАП, - повернути до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління Міндоходів у м. Києві для належного оформлення.
Суддя:
The court decision No. 41573151, Dnipro District Court of Kyiv City was adopted on 03.02.2014. The procedural form is On administrative offenses, and the decision form is . On this page, you will find useful information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find important information easily.
This decision relates to case No. 755/2335/14-п. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: