№ 41002976, 19.09.2014, Kozova District Court of Ternopil Oblast

Approval Date
19.09.2014
Case No.
600/1095/14-п
Document №
41002976
Form of court proceedings
On administrative offenses
State Coat of Arms of Ukraine

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 600/1095/14-п

Справа № 3/600/267/2014

19 вересня 2014 року Козівський районний суд

Тернопільської області

в складі: головуючого судді: Боднарук Б.В.

з участю: прокурора: Лесик Т.П.

правопорушника: ОСОБА_1

розглянувши матеріали, які надійшли від відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління служби безпеки в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Озерна Зборівського Тернопільської області, зареєстрованого в АДРЕСА_1, одруженого, освітою вищою, головного лікаря Козівської центральної районної комунальної лікарні, посадової особи юридичної особи публічного права,-

за ст.172-7 КУпАП, п. 1, 2 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»,-

ВСТАНОВИВ:

12 вересня 2014 року оперуповноваженим 1 сектору відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Управління СБ України в Тернопільській області складено протокол про вчинення ОСОБА_1 правопорушення пов'язаного з корупцією. ОСОБА_1, який перебуваючи на вищевказаній посаді з 1992 року по даний час та відповідно до п.2 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, володіючи нормативно - правовою базою, що регламентує засади службових та адміністративних відносин, умисно, всупереч п.1,2 ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно в письмовій формі не повідомив в Департамент охорони здоров'я Тернопільської ОДА та Козівську районну раду Тернопільської області про наявність конфлікту інтересів, а саме: про те, що особисто 19 лютого та 18 квітня 2014 року розглянув та прийняв рішення щодо продовження дії договорів оренди укладених із своїм сином.

Так, 19 березня 2011 року, на підставі розпорядження голови Козівської районної ради від 18 листопада 2010 року №96 «Про надання в оренду майна» між Козівською центральною районною комунальною лікарнею і підприємцем ОСОБА_2 укладено договір оренди нежитлового приміщення, зокрема, частини приміщення 1-го поверху будівлі головного корпусу площею 54,7 кв.м., розміщених за адресою смт.Козова вул.Зелена №19, відповідно до якого термін дії складає з 19 березня 2011 року по 19 лютого 2014 року.

18 травня 2011 року на підставі розпорядження голови Козівської районної ради від 29 квітня 2011 року №43 «Про надання в оренду майна» між Козівською центральною районною комунальною лікарнею і підприємцем ОСОБА_2 укладено договір оренди нежитлового приміщення, зокрема, частини нежитлових приміщень 1-го поверху загальною площею 20,4 кв.м. та долі площі спільного користування 10,2 кв.м. нежитлової будівлі (терапевтичного корпусу) розміщених за адресою смт.Козова вул.Зелена №19, термін дії якого складає з 18 травня 2011 року по 18 квітня 2014 року.

В обох випадках зі сторони орендодавця виступив головний лікар Козівської ЦРКЛ ОСОБА_1, а зі сторони орендаря - приватний підприємець ОСОБА_2

Відповідно до п.9 «Інші умови договору» вказані договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах при відсутності заяв однієї із сторін про припинення або зміну договору. При цьому, п.3 «Орендна плата» передбачає, що розмір орендної плати може бути переглянуто на вимогу однієї із сторін у разі зміни цін і тарифів та в інших випадках передбачених законодавством України.

Статутом Козівської ЦРКЛ передбачено, що головний лікар здійснює безпосереднє керівництво діяльністю лікарні, забезпечує її адміністративно - господарську і фінансову роботу, несе персональну відповідальність за ефективність та результати передбачених видів діяльності. Також, передбачено, що головний лікар приймається і звільняється за погодженням з управлінням охорони здоров'я Тернопільської ОДА Козівською районною радою.

Відповідно до наданих Козівською РДА даних, фактів повідомлення про наявність конфлікту інтересів, які були адресовані районній державній адміністрації або її структурним підрозділам, відсутні.

Відповідно до повідомлення Козівської районної ради, письмових звернень від депутатів районної ради, працівників виконавчого апарату та службових осіб комунальних підприємств, установ і організацій, підпорядкованих районній раді, про наявність конфлікту інтересів з 01 серпня 2013 року, не надходило.

Поряд з цим, Департамент охорони здоров'я Тернопільської ОДА повідомив, що від головного лікаря Козівської ЦРКЛ надходило повідомлення про наявність конфлікту інтересів. Зокрема, про урегулювання конфлікту інтересів шляхом передачі управління прав на користь членів сім'ї відповідними наказами, оскільки в головного лікаря Козівської ЦРКЛ ОСОБА_1 перебувають у безпосередньому підпорядкуванні дружина та син ОСОБА_3 та ОСОБА_2 відповідно, як завідуюча неврологічним відділенням та лікар невропатолог.

Крім цього, з'ясовано, що в списку працівників Козівської ЦРКЛ, які ознайомлені із Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції», ОСОБА_1, головний лікар, значиться як ознайомлений.

Статтею 1 Закону передбачено, що конфлікт інтересів це - суперечність між особистими майновими, немайновими інтересами особи чи близьких їй осіб та її службовими повноваженнями, наявність якої може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих їй службових повноважень.

Відповідно до ч.1 ст.14 Закону державні службовці, зобов'язані:

1) уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів;

2) невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.

Таким чином, головний лікар Козівської центральної районної комунальної лікарні ОСОБА_1 умисно всупереч вимогам п. 1, 2 ч. 1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомив письмово безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів, чим вчинив корупційне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУПАП України.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні корупційного діяння визнав, розкаявся у вчиненому.

Прокурор в судовому засіданні просить притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки в його діях є ознаки порушення ч.1, 2 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, приймаючи до уваги думку прокурора, дослідивши матеріалами справи, прийшов до наступного.

В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення, володіючи нормативно - правовою базою, що регламентує засади службових та адміністративних відносин, умисно, всупереч п.1,2 ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно в письмовій формі не повідомив в Департамент охорони здоров'я Тернопільської ОДА та Козівську районну раду Тернопільської області про наявність конфлікту інтересів, а саме: про те, що особисто 19 лютого та 18 квітня 2014 року розглянув та прийняв рішення щодо продовження дії договорів оренди укладених із своїм сином, порушив ч. 1 та ч. 2 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП, його необхідно притягнути до адміністративної відповідальності.

Суд, призначаючи ОСОБА_1 вид та міру адміністративного стягнення, враховує характер вчиненого правопорушення, обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, особу правопорушника, вважає за доцільне накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.

На підставі наведеного, керуючись ст.172-7, ст. 33, 34, 35, 221, 283, 284, 294 КУпАП, ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»,-

П О С Т А Н О В И В :

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді 170 /сто сімдесяти/ грн. штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Озерна Зборівського району Тернопільської області, мешканця АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, в дохід держави 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. судового збору на номер доходного рахунку: 31214206700282, код ЄДРПО суду: 02886605, банк одержувача: УДКСУ у Тернопільській області, код одержувача за ЄДРПО: 37822731, код банку МФО: 838012, код класифікації доходів бюджету: 22030001.

Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором до апеляційного суду Тернопільської області через Козівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя підпис

З оригіналом вірно