ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відмову в забезпеченні доказів
Справа № 819/2148/14-a
21 жовтня 2014 року м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Чепенюк О.В.,
розглянувши у порядку письмового провадження в місті Тернополі заяву про забезпечення доказів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області про визнання неправомірними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області, у якому просила визнати неправомірними дії та скасувати рішення реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про рішення фізичної особи - підприємця про припинення підприємницької діяльності ОСОБА_1 та зобов'язати внести реєстраційний запис щодо реєстрації ОСОБА_1 суб'єктом підприємницької діяльності.
Представник позивача подав до суду заяву від 20 жовтня 2014 року про забезпечення доказів, в якій просив витребувати від відповідача оригінал довідки № 19143104 про виключення позивача з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, копію заяви позивача про припинення підприємницької діяльності від 03 вересня 2009 року, копію всієї реєстраційної справи позивача.
Одночасно представник позивача просив розгляд заяви про забезпечення доказів здійснювати за його відсутності.
Представник відповідача у судове засідання, призначене на 21 жовтня 2014 року, не прибув.
Відповідно до частини третьої статті 75 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомленні, не перешкоджає розгляду заяви.
Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Таким чином, судовий розгляд заяви представника позивача про забезпечення доказів здійснено в порядку письмового провадження без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Відповідно до частини першої статті 73 КАС України особи, які беруть участь у справі та обґрунтовано вважають, що надання потрібних доказів стане згодом неможливим або ускладненим, мають право просити суд забезпечити ці докази.
З цього слідує, що суд забезпечує докази лише за умови наявності обставин, які свідчать про те, що надання потрібних доказів може стати неможливим або ускладненим.
Ухвалою судді від 01 жовтня 2014 року про відкриття провадження в даній адміністративній справі, було зобов'язано відповідача у разі заперечення проти адміністративного позову надати суду докази, які у нього є, в тому числі всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при вчиненні дій та прийнятті рішення, з приводу яких подано позов, у судове засідання - реєстраційну справу ОСОБА_1 для огляду. На виконання вимог ухвали відповідачем подані письмові заперечення та належним чином засвідчену копію реєстраційної справи № 2_646_014988_08 ОСОБА_1, в тому числі заяву ОСОБА_1 від 03 вересня 2009 року та повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності позивача (а. с. 21-26). Докази, які просить витребувати представник позивача у реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області, надані відповідачем суду та долучені до матеріалів адміністративної справи.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що заява про забезпечення доказів є необґрунтованою та до задоволення не підлягає.
Разом з тим, частиною першою статті 75 КАС України передбачено, що до заяви про забезпечення доказів додається документ про сплату судового збору. Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Відповідно до частини першої статті 4 цього ж Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 7 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16 січня 2014 року № 719-VIІ з 01 січня 2014 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1218 грн. 00 коп. Отже, ставка судового збору за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів становить 121 грн. 80 коп.
Оскільки позивачем (представником позивача) при поданні заяви про забезпечення доказів не сплачено судовий збір за подання до суду такої заяви, то з метою дотримання правових засад справляння судового збору та уникнення безпідставного недоотримання Державним бюджетом України збору, що справляється на всій території України, суд приходить до висновку про необхідність стягнення з позивача судового збору у розмірі 121 грн. 80 коп. за подання до суду заяви про забезпечення доказів.
Керуючись статтями 73, 75 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви представника позивача про забезпечення доказів в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до реєстраційної служби Тернопільського міського управління юстиції Тернопільської області про визнання неправомірними дій, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії відмовити.
Стягнути з ОСОБА_1 (47711, Тернопільська область, Тернопільський район, АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 121 (сто двадцять одна) гривня 80 (вісімдесят) копійок.
Оскарження ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Чепенюк О.В.
копія вірна
Суддя Чепенюк О.В.
The court decision No. 40988289, Ternopil Circuit Administrative Court was adopted on 21.10.2014. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find key information about this court decision. We provide convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database includes the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.
This decision relates to case No. 819/2148/14-а. Organisations, which are mentioned in the text of this judgment: