ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 серпня 2014 року м. Київ К/800/46165/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Голяшкін О.В., перевіривши касаційну скаргу Територіального управління Держгірпромнагляду в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 травня 2014 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2014 року у справі за позовом Приватного підприємства «Балгазбуд» до Територіального управління Держгірпромнагляду в Одеській області, Державного газотехнічного інспектора Державної інспекції нагляду в газовому комплексі та у хімічній промисловості Територіального управління Держгірпромнагляду в Одеській області Баландюка Олександра Вікторовича про визнання дій протиправними, скасування припису від 07 березня 2014 року №15/09/09-14, -
ВСТАНОВИВ:
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Територіального управління Держгірпромнагляду в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 травня 2014 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2014 року у справі №815/2416/14, у якій скаржник просить скасувати судові рішення, а також поновити строк для подання касаційної скарги.
В обґрунтування клопотання про поновлення пропущеного строку скаржник зазначає, що ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2014 року надійшла на адресу територіального управління лише 05 серпня 2014 року про що свідчить відмітка вхідної кореспонденції.
Відповідно до ч.2 ст.212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
З матеріалів касаційної скарги вбачається, що ухвала Одеського апеляційного адміністративного суду прийнята у відкритому судовому засіданні 23 липня 2014 року, повний текст виготовлено 25 липня 2014 року. Отже, строк подання касаційної скарги на вказану ухвалу закінчується 14 серпня 2014 року. Касаційну скаргу скаржник згідно відбитку поштового штемпелю надіслав до суду касаційної інстанції 22 серпня 2014 року.
Відповідно до ч.4 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Наведені скаржником підстави пропуску строку касаційного оскарження визнати поважними не можна. Належних доказів на підтвердження поважності пропуску строку касаційного оскарження постанови Одеського окружного адміністративного суду від 21 травня 2014 року та ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2014 року, скаржником не надано.
Виходячи з наведеного, касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Територіального управління Держгірпромнагляду в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 21 травня 2014 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 липня 2014 року у справі №815/2416/14- залишити без руху.
Надати Територіальному управлінню Держгірпромнагляду в Одеській області 30 днів з моменту отримання ухвали для усунення вказаних недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Голяшкін
The court decision No. 40499986, Administrative Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Administrative Court of Ukraine) was adopted on 28.08.2014. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find important information about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database contains the full range of information you need, allowing you to find necessary information conveniently.
This decision relates to case No. 815/2416/14. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: