ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"24" червня 2014 р. м. Київ К/800/7880/14
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
Головуючого: Маринчак Н.Є.
Суддів: Вербицької О.В., Муравйова О.В.
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області
на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2014 року
у справі №2а-4506/11/1370 (9104/16282/12)
за позовом Львівського швейного підприємства «Силует» Українського товариства глухих (надалі - Львівське ШП «Силует» УТОГ)
до Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова (надалі - ДПІ у Личаківському районі м.Львова)
про скасування податкових повідомлень-рішень, -
встановив:
У квітні 2011 року позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом, в якому поставлено питання про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень ДПІ у Личаківському районі м.Львова №0001182320/0/13321 від 11 червня 2010 року № 0001182320/2/1379 від 18 січня 2011 року.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 08 грудня 2011 року у задоволені позову відмовлено.
Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2014 року рішення суду першої інстанції скасовано та прийняте нове, яким позов задоволено. Визнані протиправними та скасовані податкові повідомлення-рішення ДПІ у Личаківському районі м.Львова №0001182320/0/13321 від 11 червня 2010 року №0001182320/2/1379 від 18 січня 2011 року.
Не погодившись з висновками суду апеляційної інстанції, відповідач звернувся з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України, в якій, посилаючись на порушення судом норм процесуального права та неправильне застосування норм матеріального права, ставить питання про скасування рішення суду апеляційної інстанції.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи наведені у скарзі, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Як встановлено попередніми судовими інстанціями, податковим органом проведено планову виїзну документальну перевірку Львівське ШП «Силует» УТОГ з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2007 по 31 грудня 2009 року.
За підсумками перевірки складено акт №270/23-2/03972666 від 28 травня 2010 року, в якому зазначено порушення позивачем вимог пп.4.1.4 п.4.1 ст.4, пп.7.12.1 п.7.12 ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", в результаті чого позивачем занижено податок на прибуток.
На підставі вказаного акту перевірки та за наслідками адміністративного оскарження відповідачем прийняті спірні податкові повідомлення-рішення.
Скасовуючи рішення суду першої інстанції та задовольняючи позовні вимоги, суд апеляційної інстанції цілком вірно та обґрунтовано виходив з наступного.
Так, в силу приписів пп.7.12.1 п.7.12 ст.7 Закону України ,,Про оподаткування прибутку підприємств" звільняється від оподаткування прибуток підприємств та організацій, які засновані громадськими організаціями інвалідів і є їх повною власністю, отриманий від продажу товарів (робіт, послуг), крім підакцизних товарів, послуг з поставки підакцизних товарів, отриманих у межах договорів комісії (консигнації), поруки, доручення, довірчого управління, інших цивільно-правових договорів, що уповноважують такого платника податку здійснювати поставку товарів від імені та за дорученням іншої особи без передання права власності на такі товари, та прибутку, одержаного від грального бізнесу, де протягом попереднього звітного (податкового) періоду кількість інвалідів, які мають там основне місце роботи, становить не менше 50 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить протягом звітного періоду не менше 25 відсотків суми загальних витрат на оплату праці, що відносяться до складу валових витрат виробництва (обігу).
Зазначені підприємства та організації громадських організацій інвалідів мають право застосовувати цю пільгу за наявності дозволу на право користування такою пільгою, який надається міжвідомчою Комісією з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів відповідно до Закону України ,,Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні". Якщо вимоги будуть порушені, то зазначені громадські організації інвалідів, їх підприємства та організації зобов'язані сплатити суми податку за відповідний період, проіндексовані з урахуванням рівня інфляції, а також штраф згідно із законом. Підприємства та організації, на які поширюється дія цього підпункту, реєструються у відповідному органі податкової служби в порядку, передбаченому для платників цього податку.
Проаналізувавши наведене, суд апеляційної інстанції обґрунтовано зазначив, що від оподаткування звільняється прибуток підприємств та організацій громадських організацій інвалідів, одержаний від операцій з використанням майна, яке є їх власністю.
У відповідності до п.1.13 ст.1 Закону України ,,Про оподаткування прибутку підприємств" депозит (вклад) - це кошти, які надаються фізичними чи юридичними особами в управління резиденту, визначеному фінансовою організацією згідно із законодавством України, або нерезиденту на строк та під процент.
Під процентами, згідно п.1.10 ст.1 цього Закону розуміється доход, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора у вигляді плати за використання залучених на визначений строк коштів або майна. До процентів включаються, зокрема платіж за використання коштів, залучених у депозит.
Згідно пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 вказаного Закону України ,,Про оподаткування прибутку підприємств" валовий дохід включає доходи від спільної діяльності та у вигляді дивідендів, отриманих від нерезидентів, процентів, роялті, володіння борговими вимогами, а також від здійснення операцій лізингу (оренди).
Таким чином, звільняються від оподаткування податком на прибуток доходи, які не визначені серед переліку доходів, що підлягають оподаткуванню, встановленого пп.7.12.1 п.7.12 ст.7 Закону України ,,Про оподаткування прибутку підприємств".
За змістом пп.4.2.16 п.4.2 ст.4 Закону України ,,Про оподаткування прибутку підприємств" не включаються до складу валового доходу кошти або майно, що надаються у вигляді безповоротної допомоги громадським організаціям інвалідів та підприємствам і організаціям, що визначені п.7.12 ст.7 цього Закону.
Судом апеляційної інстанції встановлено, що Комісія з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів видала Львівському ШП ,,Силует" УТОГ дозволи на право користування пільгами з оподаткування на період з 01 жовтня 2006 року по 01 жовтня 2010 року.
Отже, протягом перевіряємого періоду підприємство позивача на законних підставах користувалось пільгами щодо оподаткування прибутку. В цей період підприємство позивача отримало дохід у виді відсотків в загальній сумі 384338,00грн. по вкладах власних коштів на депозитних рахунках.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з правильними висновками суду апеляційної інстанції, що доходи у виді відсотків банку від надання в депозит власних грошових коштів також звільняються від оподаткування, оскільки вони одержані з використанням майна (грошових коштів), яке є власністю позивача.
Тому, позивач правомірно застосував надані йому на законних підставах пільги щодо оподаткування прибутку у виді відсотків за депозитом.
Доводи касаційної скарги не спростовують зазначених висновків суду.
За таких обставин, судом апеляційної інстанції, виконано всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевірено обставини справи, вирішено справу у відповідності з нормами матеріального права, постановлено обґрунтоване рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в касаційній скарзі не вбачається.
Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Личаківському районі м.Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області - залишити без задоволення.
Постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2014 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути переглянута з підстав, встановлених статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: ____ Н.Є. Маринчак
Судді: ____ О.В.Вербицька
____ О.В.Муравйов
The court decision No. 39656271, Administrative Cassation Court of the Supreme Court (until 15.12.2027 - Higher Administrative Court of Ukraine) was adopted on 24.06.2014. The procedural form is Administrative, and the decision form is Court ruling. On this page, you will find useful data about this court decision. We offer convenient and quick access to actual court decisions so that you can keep up to date with the most recent court precedents. Our database covers the full range of information you need, allowing you to find key data quickly.
This decision relates to case No. 2а-4506/11/1370. Legal Entities, which are mentioned in the text of this judgment: