№ 39556021, 12.06.2014, Beryslav District Court of Kherson Oblast

Approval Date
12.06.2014
Case No.
647/1654/14-п
Document №
39556021
Form of court proceedings
On administrative offenses
State Coat of Arms of Ukraine

Справа №647/1654/14-п

Провадження № 3/647/856/2014

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2014 року місто Берислав

Суддя Бериславського районного суду Херсонської області Кириленко М.О., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч.1 КУпАП, відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Берислав Херсонської області, українць, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1, освіта вища, тимчасово не працюючого, на момент вчинення адміністративного правопорушення - інспектор з охорони громадського порядку Бериславського районного відділу УМВС України в Херсонській області (наказом УМВС від 24.07.2013 року №228 о/с звільнений з ОВС за ст. 64 п. «ж»(за власним бажанням)), за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП

, -

ВСТАНОВИВ:

11.06.2014 року було виявлено та 12.06.2014 складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення відносно громадянина України ОСОБА_1, який, у порушення вимог, встановлених ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», при звільненні зі служби в ОВС, до 24.07.2013 не подав до Бериславського РВ УМВС України в Херсонській області декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період з 01.01.2013 до 24.07.2013 за формою, що додається до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Так, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, з 23.03.2012 до 24.07.2013 проходив службу в органах внутрішніх справ України на посадах молодшого начальницького складу, у тому числі, з 21.06.2013 до 24.07.2013, обіймав посаду інспектора з охорони громадського порядку Бериславського РВ УМВС України в Херсонській області, перебуваючи у спеціальному званні «лейтенант міліції».

Таким чином, ОСОБА_1, обіймаючи посаду інспектора з охорони громадського порядку Бериславського РВ УМВС України в Херсонській області в період з 21.06.2013 до 24.07.2013, був службовою особою державного органу, уповноваженого на виконання функції держави та відповідно до ч.І п. «д» ст. 4 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» - є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення. Відповідно до ч.І ст. 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Інспектор з охорони громадського порядку Бериславського РВ УМВС України в Херсонській області лейтенант міліції ОСОБА_1, маючи достатній службовий досвід та будучи ознайомленим з зазначеними положеннями Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» та іншими нормативними актами щодо реалізації державної антикорупційної політики, при звільненні з органів внутрішніх справ, до 24.07.2013 був зобов'язаний подати до СКЗ Бериславського РВ УМВС України в Херсонській області декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто з 01.01.2013 до 24.07.2013.

Проте, замість того, щоб належним чином і відповідно до Закону та Присяги працівника органів внутрішніх справ виконувати свої функціональні обов'язки, інспектор з охорони громадського порядку Бериславського РВ УМВС України в Херсонській області лейтенант міліції ОСОБА_1, до моменту звільнення, тобто до 24.07.2013, умисно не подав зазначену декларацію.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 неодноразово попереджався про необхідність подання декларації при звільненні.

Таким чином інспектор з охорони громадського порядку Бериславського РВ УМВС України в Херсонській області лейтенант міліції ОСОБА_1, будучи суб'єктом декларування, діючи умисно, під час звільнення з органів внутрішніх справ України, до 24.07.2013 - дата видання наказу про звільнення, в порушення вимог абзацу 2 ч.І ст. 12 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», не подав до Бериславського РВ УМВС України в Херсонській області декларацію про майно, доходи витрати і зобов'язання фінансового характеру за період не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто з 01.01.2013 по 24.07.2013, достовірно знаючи про необхідність подання такої декларації, чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення, відповідальність за яке передбачено ч.іст. 172-6 КУпАП.

Заслухавши думку прокурора, вислухавши пояснення ОСОБА_1, який вину у вчиненні правопорушення визнав, щиро розкаявся, дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, що підтверджено сукупністю зібраних до протоколу доказів.

Призначаючи адміністративне стягнення ОСОБА_1, суд, враховуючи характеризуючі відомості особи правопорушника, вважає необхідним застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу, мінімально визначеному санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 170 (сто сімдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 36 гривень 54 копійки. Судовий збір перераховувати на р/р 31216206700039, отримувач коштів: УДКСУ у Бериславському районі, код за ЄДРПОУ 37858658, банк отримувача ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010, код 22030001 "СУДОВИЙ ЗБІР (Державна судова адміністрація України, 050)", пункт 5.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Херсонської області через Бериславський районний суд Херсонської області.

Строк пред'явлення постанови до виконання - три місяці.

Постанова набрала законної сили _____ 2014 року.

Суддя М.О. Кириленко